Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Mie imi consuma rs-ul 10% in regim de mers "reising" + 1L ulei la fiecare 400 km.

Nu se merita sa merg cu rs-ul la drumurile din romania....pline de gropi. Dac vreau drumuri lungi prin romania on si off road imi iau ceva touring.

Hai bafta si asfalt uscat ...Ne vedem in TM cand ajungi.... :wacko: :lol:

Ai sa fiu nebun.... :D 10 ??? Cat are top speedu ? Cauciucu ala pe spate nu e incomod ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai sa fiu nebun.... :wacko: 10 ??? Cat are top speedu ? Cauciucu ala pe spate nu e incomod ?

Da 10, in oras. Top speedul e...destul... :lol: cauciucul e cam incomod pe curbe...dar daca il incalzesti cat de cat mai tine au m-amn obisnuit cu el dar unu care se da prima oara pe el poate i sa ii para incomod..in rest la drum drept sta bine pe asfalt..eu asa am luat-o..oricum daca pana la primavara n-o dau primeste niste cauciucuri adecvate... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da 10, in oras. Top speedul e...destul... :wacko: cauciucul e cam incomod pe curbe...dar daca il incalzesti cat de cat mai tine au m-amn obisnuit cu el dar unu care se da prima oara pe el poate i sa ii para incomod..in rest la drum drept sta bine pe asfalt..eu asa am luat-o..oricum daca pana la primavara n-o dau primeste niste cauciucuri adecvate... :lol:

stai in timisoara in oras nu?? il sti pe vipcristian??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu e stock si mananca 8-9% daca trag de el...ulei mananca foarte foarte foarte putin...cam 1L la 1500 km...am auzit ca e bine ca nu mananca mult ca nu e uzura mare prin motor...benzina mananca foarte mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu e stock si mananca 8-9% daca trag de el...ulei mananca foarte foarte foarte putin...cam 1L la 1500 km...am auzit ca e bine ca nu mananca mult ca nu e uzura mare prin motor...benzina mananca foarte mult...

 

Nu e motor in 4timpi sa te bucuri ca iti mananca ulei putin. Iti mananca fix cat ulei ii dai ( din setari ). Daca iti mananca asa putin si mai mergi si in ture mari cu el sigur o sa il faci praf in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu e stock si mananca 8-9% daca trag de el...ulei mananca foarte foarte foarte putin...cam 1L la 1500 km...am auzit ca e bine ca nu mananca mult ca nu e uzura mare prin motor...benzina mananca foarte mult...

 

tu esti putin cam dus..nu ai r1 frate..ai rs 125,motor 2t..si ai auzit exact invers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu esti putin cam dus..nu ai r1 frate..ai rs 125,motor 2t..si ai auzit exact invers

 

 

bun , explica-mi mai multe , de ce sunt dus? CE AM AUZIT? ca n-am zis nimic ce am auzit...am vazut doar si am facut...si ai dreptate , am rs125 , motor 2T , si sunt mandru de motorasu meu...zic doar din propria experienta , nu mai iau dupa auzuri sau alte chestii, nu sunt genul , mai bine ai citi alte posturi si ai vedea ca nu imi place sa mint sau sa zic despre ceva/cineva pana nu cunosc acel lucru/om calumea...chestie care vad ca putini de aici o faceti...fara sa cunoasteti omu va faceti o parere proasta despre el...desi voi habar nu aveti cine e si ce e cu el...nu vreau sa ma cert , am intrat sa cer sfaturi si sa zic si eu de rs-ul meu, chiar imi pare rau ca am 16 ani si sunt putin mai cu minte ca voi care poate aveti mai mult dar cam degeaba...va comportati ca un copil de 10....astept sa fac 18 ani sa scap de topicul asta de 125 ca doar vro 3 inji am cunoscut pe care ma pot baza si care totusi m-au ajutat...nu dau nume , se cunosc ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tiganie? mie imi lipsea o ditamai partea din carena si am reconstruit-o din fibra de sticla... si nici nu se cunoaste ca a fost reparata ! dar ma rog... fiecare le stie pe ale lui , mie imi place sa-mi fac singur ce pot, plus ca dupa ce ai muncit o zi intreaga parca nu iti vine sa o mai arzi in skeme sa o trantesti iar.

Am dus carena la lipit.

Cu negru sunt marcate crăpăturile, nu Âştiu dacă aÂş fi reuÂşit să o lipesc cu fibră Âşi dacă aÂş fi reuÂşit cred că m-ar fi costat mai mult. Cei care mi-au lipit-o mi-au cerut 60lei, a fost poponeataățată de mine de acasă, ca să o cureț? ei imi mai cereau încă 40lei (cam mult ținănd cont că nu a durat mai mult de 5 minute poponeataățarea).

 

Pare destul de țeapănă acum, dar să vedem cum o să reziste.

 

@Care ați mai vopsit carene, stickerele ar fi bine să le pun sub lac sau pot să le pot pune Âşi după aplicarea stratului de lac?

Pe nsr stickerele originale nu sunt sub lac Âşi rezistă destul de bine.

 

 

AÂşa arată acum.

Mesaj completat

ÂŞtie cineva unde pot găsi burete dinăla de pus pe interiorul carenelor, cum e la rs125 ultimul model ?

post-29418-1263416777_thumb.jpg

post-29418-1263416829_thumb.jpg

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai in timisoara in oras nu?? il sti pe vipcristian??

Da stau in Timisoara. Il stiu pe vipcristian, dar el nu sta chiar in TM , undeva pe laga Tm, am vorbit de cateva ori cu el, are un rs 125 din 98, o vrut sa mi-l dea la schimb pe rs-ul meu.... :wacko: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Arata destul de bine ! Dar lafel de bine se lipea si cu fibra!

-O sa te tina , daca nu e supusa iar unor " forte "

- Nu pune stikerele pe sub lac pentru ca :

1. indiferet cat de bun ai fi raman bule de aer ca sunt stikere mari si pe vopseaua aia proaspata o sa fie destul de complicat sa le lipesti

2. daca le-ai lipit stramb te-ai dus pe **** :lol:

3. daca vrei sa le dai jos pentru ca nu iti plac sau stiu eu... e vai e curu tau , eu am pus unele mari cu yamaha pe sub lac si cand am vrut sa le dau jos s-au dat repede dar... mi-au ramas urme pe carena care nu au iesit nici dupa ce am kituit-o , nici dupa ce am dat cu spritzkit, nici dupa ce am vopsit-o, urme pe care le am si acum adica se vede asa scris yamaha... unde au fost stikere :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Arata destul de bine ! Dar lafel de bine se lipea si cu fibra!

-O sa te tina , daca nu e supusa iar unor " forte "

- Nu pune stikerele pe sub lac pentru ca :

1. indiferet cat de bun ai fi raman bule de aer ca sunt stikere mari si pe vopseaua aia proaspata o sa fie destul de complicat sa le lipesti

2. daca le-ai lipit stramb te-ai dus pe **** :lol:

3. daca vrei sa le dai jos pentru ca nu iti plac sau stiu eu... e vai e curu tau , eu am pus unele mari cu yamaha pe sub lac si cand am vrut sa le dau jos s-au dat repede dar... mi-au ramas urme pe carena care nu au iesit nici dupa ce am kituit-o , nici dupa ce am dat cu spritzkit, nici dupa ce am vopsit-o, urme pe care le am si acum adica se vede asa scris yamaha... unde au fost stikere :wacko:

Cred că o să le lipesc peste lac.

 

Cu fibră am lipit aripa pe față care avea niÂşte mici crăpături.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stikerele , daca sunt lipite bine au o durata de viata de 3-5 ani...

bineinteles ca se decoloreaza de la soare daca nu sunt sub lac , dar stikerele mari nu e recomandat a fi puse pe sub lac , lacul ala trebuie sa faca priza cu vopseaua , si chiar pot spune ca vopseaua si lacul se contopesc putin asa... deci stikerele fiind din plastic cu ce sa faca priza lacul? si oricum ti-am zis... o mai zgarii , iar daca vrei sa o revopsesti e vai de curu tau cand tre` sa finisezi suprafata de unde ai dat jos stikerele !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut eu rezervoru vopsit si dat cu lac PESTE stickere, nu cred ca s ar fi dezlipit singure dar probabil rezista mai bine in timp si la spalat cu compresoru' daca e cazul

Abea o spăl cu apă, Âşi asta din an în paÂşte, de compresor nici nu poate fi vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca n-am scris gramatical. Nu o sa se mai intample. Am scris in graba stiti cum se spune (graba strica treaba).

 

Si chiar am invatat ,chit ca sunt sportiv. Nu vreau sa mai faceti cateringa.

 

INCA O DATA IMI CER SCUZE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Chivule vino la top media in Galati.Azi i-a lipit prietenului meu leii.Lei ca a mei 30 ron ambele carene si au iesit perfect , nicio bula,nu stramb nu nimic.

Mesaj completat

Motor calat,ca cat kishat mandarie mazga mamaliga bag pu la in ma-saaaaaa mi s-a blocat pompa de ulei la 10 km de Galati. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Sistem de injectie adica in rezervor chivule.Motul 710 avea...puneam in general si in benzina dar azi m-am dus cu o treaba pana la Braila...nu ma gandeam ca se va intampla asta.2 mi-au spus ca si din cauza frigului...asta este oricum aveam de gand sa schimb chestiile astea la 16 000...cu ocazia asta am mai invatat ceva.Sa scot dreaq pompa de ulei si sa pun in benzina o cantitate ceva mai mare decat isi lua de la pompa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...