Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta cu care m-am plimbat eu 2 zile.De ce?

Cat consuma inainte sa o scoata , cat consuma acum ?. Cum a scos-o ( desfacand alea 2 suruburi in imbus apoi pe cel din mijloc )? si daca a mai umblat la ceva in afara de aia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti scade consumul stai linistit.Daca scoti PV nu mai are niciun farmec pe mine ma plictiseste rau motorul ala.

Pai nu mai inteles , eu nu am power valve , si ma batea gandu sa o pun pe direct adica sa ii scot lamela fixa , dar vreau sa aflu detalii. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 11 kw in talon si am tot sistemul power valve :laugh:

Cat te-a costat sa-l pui ? si e de lucru mult ?

Mesaj completat

dak "o pui pe direct" iti da pe acolo ulei de iti face motoru plin de ulei ars si urat mirositor + ca n-ai putere in ture mici.

am inteles , am vrut sa cer pareri asa cum e acum imi conuma 5-6 in oras poate si mai putin depinde de cat de aglomerat e si in ce ture mers iar afara am scos 3 iar acum de paste am mers iar afara si cred ca am scos sub 3 avand in vedere ca am mers in localitate cu vit 6-ea cu 50 si arata turometru 3500 d ture :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia ca-mi pun si eu power valve la CBR :laugh: , pai da ce ... numai voi :) ... Sa fuga si motoru' meu mai tare :D .

 

Macar , de-ar exista :| la cbr .

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia ca-mi pun si eu power valve la CBR :laugh: , pai da ce ... numai voi :) ... Sa fuga si motoru' meu mai tare :D .

 

Macar , de-ar exista :| la cbr .

Daca vrei sa fuga mai tare punei Motul 300V + benzina Alto 101 de la Rompetrol......fuge 140

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e mult de lucru dar te costa ceva dak iei kitu de nou (cam 500e power valva, cablu, solenoidul ce actioneaza valva + modificari la cdi)

aaa e clar o las asa cum e :laugh: imi ajunge 120 sprint si apoi urcusu foarte greu peste 120

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa fuga mai tare punei Motul 300V + benzina Alto 101 de la Rompetrol......fuge 140

Pai numai Motul si Castrol am bagat ... in ea ... Dar benzina bagam 95 , deaia ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punei motul 710 si cu un plin de alto 101 ajungi relativ usor la 140 fara power valva :laugh:

pai asta ma nedumireste ca asta vara cu uleiu de il avea in ea si cu carrera 95 care bag si acum s-a dus 140 iar apoi i-am luat un ulei de la OMW ca eram in criza d timp si al draq daca mai trece de 120 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motul 710 + Alto 101 si ai sa vezi diferenta...

ma gandeam sa ii pun castrol power 1 racing cat despre alto 101 nu prea e bun la 2T din cate stiu maxim 98 e inducat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

benzina cu cifra octanica mare este cam uscata, dar atata timp cat ii bagi ulei bun, full systentic (recomand motul, nu alte prostii sintetice) nu o sa ai nici o pb.

Am inteles , nush ce ulei avea in ea cand am luat'o , nu m-am gandit ca poate influenta uleiu asa mult. Urmatoarea alimentare motul 710 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie,exista vreo diferenta intre motul scooter power si motul 710,numai gasesc in oras motul 710(mai au doar scooter power si e tot full sintetic).

nu fa greseala sa bagi ulei de scuter in rs.

Uleiul de scuter nu are esteri sau sunt slabi calitativ fata de 710.

daca tii la motoru tau asteapta pana faci rost de motul 710

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce tot pupi motul în poponeata?

Ai cumva produse motul Âşî încerci să le promovezi?

Sunt destule uleiuri lafel de calitative ca Âşi motul Âşi nu sunt la prețul pe care îl are motul.

crezi k pretu ala e degeaba mare, sau crezi k nu are marketingul bun

Eu mam ars incercand alte prostii FULL SYSTETICE....un motor calat, power valva blocata, si se cunostea la performante.

Eu am fost multumit de motul 710 si nu vreau ca alte persoane sa pateasca asemenea mie.

Acum fiecare pune uleiul dupa auzite si mai ales dupa buzunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procycle full sintetic de pe louis Âşi merge laser cu acelaÂşi set de mai bine de 25.000km.

Ce să îi faci dacă Aprilia foloseÂşte motoare de (cuvant urat).

 

Nu e adevarat,normal ca numai merge..daca nu il lasi sa se incalzeasca bine si pleci in 14.000,normaaaal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...