Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu la 11 000 am 165-170... posibil sa nai power valve tu!

Power am 100% pt ca lam dat jos a fost rupta clapeta ce deschide poweru...sa rezolvat problema!atat tot ca la 11.000 nu se mai misca acu la turometru se opreste acolo!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
ma power valve -ul iti da putere si cam atat , adica nu ai cum sa ai 140kmh in 11k rpm fara pv si 170 cu pv ...

powervalve-ul doar deschide portul de evacuare...si ies liber gazele arse... nu iti da nici o putere el in sine..

Daca nu ai valva, si ai pusa o placuta in locul ei.. tot viteza aceea maxima o ai, doar ca ai mai multa putere in ture de mijloc, pentru ca nu mai trebuie sa deschida valva la 8000 ca sa fie libera evacuarea... fara valva e deschis portul non stop... Dezavantajul fara valva e ca merge un pic inecat in ture mici..si aici pierzi putin din putere. Asta e diferenta intre "cu valva si fara valva" :hurt:

Editat de hemi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
capac monopost pentru rs stie cineva unde gasesc,sau daca stiti pe cineva care face asa ceva!?!?

pun si cateva poze,sa va faceti o idee :hurt:

Ala nu e niciun capac , e facuta codita pe comanda asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema cu rs ul meu....cand franez si se opreste motocicleta se aude un carait foarte urat, la fel cand plec apoi de pe loc,la viteza foarte mica imi bate si simt la ghidon caraitul (nu stiu cum sa ma exprim mai bine).

Este o problema comuna la toate sau doar la a mea?

Bine,acum am probleme si cand schimb la neutru,cand sunt pe loc,nu vrea sa intre,trebuie sa o misc inainte sau in spate sa o ia...nu mereu imi face asa,dar aproape mereu :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Am si eu o problema cu rs ul meu....cand franez si se opreste motocicleta se aude un carait foarte urat, la fel cand plec apoi de pe loc,la viteza foarte mica imi bate si simt la ghidon caraitul (nu stiu cum sa ma exprim mai bine).

Este o problema comuna la toate sau doar la a mea?

Bine,acum am probleme si cand schimb la neutru,cand sunt pe loc,nu vrea sa intre,trebuie sa o misc inainte sau in spate sa o ia...nu mereu imi face asa,dar aproape mereu :moron:

Asta se intampla la toate rs , nu e o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
AceaÂşi problemă Âşi pe Cagiva. Îți bați familia până o scoți pe liber când stai pe loc.

Plm eu eram obisnuit si o scoteam pe liber din mers...deci nu aveam probleme decat la inceput cand nu o cunosteam pe aprilica :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema cu rs ul meu....cand franez si se opreste motocicleta se aude un carait foarte urat, la fel cand plec apoi de pe loc,la viteza foarte mica imi bate si simt la ghidon caraitul (nu stiu cum sa ma exprim mai bine).

Este o problema comuna la toate sau doar la a mea?

Bine,acum am probleme si cand schimb la neutru,cand sunt pe loc,nu vrea sa intre,trebuie sa o misc inainte sau in spate sa o ia...nu mereu imi face asa,dar aproape mereu :D

Prima problema s-ar putea sa fie de la rotitele de plastic din cutie , am un prieten care le-a schimbat cutand pana sa le schimbe cand pleca trepida rau de tot. Iar legat de scos in neutru , a mea merge perfect , mai schimbati si voi uleiu in cutie :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima problema s-ar putea sa fie de la rotitele de plastic din cutie , am un prieten care le-a schimbat cutand pana sa le schimbe cand pleca trepida rau de tot. Iar legat de scos in neutru , a mea merge perfect , mai schimbati si voi uleiu in cutie :moron:

 

Exact,eu l-am schimbat la 4.000 km ,doar motul,imi merge perfect,nu am asemenea probleme,motul :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact,eu l-am schimbat la 4.000 km ,doar motul,imi merge perfect,nu am asemenea probleme,motul :D .

Eu am vavoline 75w90 parca si merge perfect iese in neutru fara probleme . asa mi se bloca si mie inainte sa-l schimb :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Aveam si eu uleiul schimbat motorex 75w90 , asa face daca stai ceva timp pe loc in viteza si vrei sa o scoti pe liber si nu eram singurul caruia i se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam si eu uleiul schimbat motorex 75w90 , asa face daca stai ceva timp pe loc in viteza si vrei sa o scoti pe liber si nu eram singurul caruia i se intampla.

Ciudat la mine nu se intampla... o fi prea nouo a ta :moron: la mine o fi mai uzata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AceaÂşi problemă Âşi pe Cagiva. Îți bați familia până o scoți pe liber când stai pe loc.

 

 

da....prind si eu un semafor si vreau sa stau relaxata....pana intra ea la neutru se face verde :laugh:

Mesaj completat

Prima problema s-ar putea sa fie de la rotitele de plastic din cutie , am un prieten care le-a schimbat cutand pana sa le schimbe cand pleca trepida rau de tot. Iar legat de scos in neutru , a mea merge perfect , mai schimbati si voi uleiu in cutie :cheers:

 

 

 

am schimbat uleiul acum vreo 3 luni...tot valvoline dar nu mai stiu de care si a mers mai bine o perioada(tot facea probleme dara pana la urma intra) pana acum cateva zile cand nu mai vrea deloc sa intre

Editat de _RoxxY_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da....prind si eu un semafor si vreau sa stau relaxata....pana intra ea la neutru se face verde :cheers:

Mesaj completat

 

 

 

 

am schimbat uleiul acum vreo 3 luni...tot valvoline dar nu mai stiu de care si a mers mai bine o perioada(tot facea probleme dara pana la urma intra) pana acum cateva zile cand nu mai vrea deloc sa intre

Pai trebuie 75W90 asta o data incerca sa o scoti din a 2-a , apasand foarte incet. Daca e blocata in 1-a incearca sa dai drumu usor la ambreiiaj si sa ridici in sus. :laugh: bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...