Sari la conținut

Cheie lant ABUS


Postări Recomandate

Salut. Am reusit performanta sa rup o cheie de la lant, absolut gratuit. Lantul e un model de la ABUS parca Steel_O_Chain.

Am fost la cateva centre de copiat chei dar nu au gasit vreun model asemanator de cheie.

Si-a mai facut cineva vreo copie pentru lant ABUS? Unde stiti un centru mai meserias care poate avea asa ceva? Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Si eu am un Steel_O_Flex de la Abus. Si eu din pacate am ramas doar cu o cheie.

Presupun ca si tu ai ramas doar cu cea de rezerva ...?

 

Nu se poate copia la centre de chei din cate stiu eu.

Se poate face alta cheie doar la comanda direct la Abus (germania) dupa codul pe care l-ai primit.

Cred ca poti comanda prin magazinul de unde ai luat lantul; sau iti dau eu o persoana de contact (importator Abus din Buc).

Mesaj completat

 

Daca gasesti cumva un centru local, informeaza-ne, te rog !

Mesaj completat

 

Am aflat intre timp; uite aici:

http://www.navigroup.ro/contact.htm

 

Copie inclusiv chei Abus.

Editat de kta007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salve! M-am lovit si eu de problema cheii rupte. Tot cea master. Intamplator dupa ce am batut tot Buc am ajuns la magazinul mai sus mentionat. Mi-au facut o cheie asemanatoare cu cea de rezerva si a costat 35 lei. Problema mea nu este ca nu mai are luminitza ci faptul ca, cheia bruta este Silca si deja se vad urme de uzura dupa aprox. 40 cicluri inchidere deschinere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve! M-am lovit si eu de problema cheii rupte. Tot cea master. Intamplator dupa ce am batut tot Buc am ajuns la magazinul mai sus mentionat. Mi-au facut o cheie asemanatoare cu cea de rezerva si a costat 35 lei. Problema mea nu este ca nu mai are luminitza ci faptul ca, cheia bruta este Silca si deja se vad urme de uzura dupa aprox. 40 cicluri inchidere deschinere.

 

 

Eu cred ca e asa putin la inceput, pana se "rodeaza" ca orice cheie. Sincer nu cred ca otelul de chei facut la Abus e mult mai bun calitativ ca asta Silca;

 

Mai e si varianta sa comanzi dupa codul cheii direct la Abus; am inteles ca ar fi cam 15Euro 1 cheie.

 

Oricum mai posteaza si zi-ne "evolutia" cheii facute la magazin in Buc.

Editat de kta007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 2 saptamani de utilizare a lantului meu (alta marca, irelevant), se vedeau niste urme grosolane de uzura. Acum, dupa aproximativ un an si jumatate, urmele sunt aceleasi. Nu cred sa ai vreo problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu cred ca otelul de chei

Cheile nu sunt facute din otel.

Sunt facute dintr-un aliaj de metale neferoase mult mai moale comparativ cu otelul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...