Sari la conținut

E Buna Rs125 Pentru Mers Distante?


Postări Recomandate

acu o tratezi cu respect? pana acu vruiai sa`i dai 200 in drum spre mare..

in fine..nu mai comentez referitor la chestia asta

.

o alta chestie care mi se intampla (mie cel putin), nu neaparat la drumurile lungi, este ca ma dor palmele..tot timpul de sprijini in furca (datorita pozitiei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu de ce ziceti voi ca se f_ute motru daca mergi turat...uite eu de exemplu cand merg la Bucuresti, sau un drum mai lung nu o scot din 9-10 mii de ture si 110-120 km/h :disappointed: si nu are nici pe dracu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu exageram.. nu se strica atat de repede. evident nu cred ca ajuta la sanatatea motorului sa mergi in ture mari, dar diferenta nu poate sa fie atat de mare (acum depinde cat de mari, nu poti sa stai toata ziua in zona rosie). fiecare merge cum vrea, nu cred ca se strica la ture mari, doar pt asta au fost construite. sa suporte x mii de ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mi se pare normal...doar nu stai in 3000 de ture cu ea ca de-aia ti-ai luat de viteza sa mai dai si prin zona rosie...dar nu situ daca la drum lung ii face bine sa stai in zona rosie...da chiar pana in ce ture se duce un rs delimitat???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare e liber sa faca ce vrea cu motorul sau...mai tine-o tu asa si s-ar putea in 2-3 ani sa mergi pe bicla sau in cel mai bun caz sa-tis chimbi motorul bulit...succes :lol:

BA! ai tu motor sa imi mie sfaturi ma? Eu nu inteleg de ce dracu te tot bagi tu peste tot daca nu ai mers in viata ta pe motor :crack: auzit tu sa mai dea si sfaturi :disappointed: Tu ai auzit ca Honda(firma care face motoare) este recunoscuta pentru fiabilitatea foarte mare :sick: Am zis ca am tot mers cu ea turata la drumuri lungi si nu a patit nimic, nu am zis nimic in ce stare o sa fie motoru meu peste 11mii de ani

GET A LIFE!

SUNT SATUL SA TOT DAU PESTE VOI ASTIA FARA MOTOARE( PE FORUM) SA TOT DATI SFATURI IN STANGA SI IN DREAPTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine te-ai gandi ca si tu ai fost odata k noi cand nu aveai motor da...si nu trebuie sa ai motor ca sa iti dai seama ca nu ii face bine la motor numai in 11 de ture...pe termen lung..adik tu vrei sa-mi zici mie ca daca mergi non stop in 11 de ture motorul tau o sa-ti dea acelasi randament dupa 3-4 ani de forja ...

 

PS:nu am auzit de honda...:disappointed:

Editat de Treephoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bey frate hai sa iti zic cum sta treaba!!! da, corect am fost si eu "k voi",am intrat pe forum, am deschis un topic la incepatori sa intreb daca e bun CBR de ceva ( nu aveam motor pe atunci) am vb acolo, am pus intrebari si atat... nu m-am bagat eu peste tot forumul fara sa am o iota despre motociclism.... dupa ce mi am luat motoru am mai citi pe forum,am mers pe motor si dupa aia ma bagam si eu in "seama"

Oare motoru de ce are pe turometru o chestie rosie hmmm?? De unde pana unde ai scos tu 11mii de ture?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mah...esti un zeu...iarta-ma stapane ca am indraznit sa ma bag pe forum fara sa am motor...si mai ales iarta-ma ca am zis ca un motor tinut numai in forja se poate deteriora...imi pare rau nu o sa mai fac asemenea declarati...numai bine...fiecare stie mai bine cum se comporta motorul lui...eu spuneam in generel dar in fine...

Editat de Treephoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mah...esti un zeu...iarta-ma stapane ca am indraznit sa ma bag pe forum fara sa am motor...si mai ales iarta-ma ca am zis ca un motor tinut numai in forja se poate deteriora...imi pare rau nu o sa mai fac asemenea declarati...numai bine...fiecare stie mai bine cum se comporta motorul lui...eu spuneam in generel dar in fine...

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

very fucking nice,pe toate topicurile de la clasa 125 apare cearta :disappointed: acuma...io nu dau vina nici pe unu nici pe altu,da vad ca pe topicurile de la motociclistii "mai vechi" rar apar dispute dinastea.Chiar nu putem sa ignoram ce nu ne convine si sa fim putin mai toleranti?(stiu k suna k si cum ar fii vorbit bunikmea da alta solutie neutra nam gasit).Ma gandesc ca unii ori nu sunt destul de copti,ori au dusmanie pe unu si pe altu. V-am salutat si mersi din nou celor care au postat aici(chiar daka unii au zis cam numai balarii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti o panarama

 

 

si tu ca de obicei peste oameni ...ce sa zici si tu...nici nu ma asteptam la o replica mai buna...cred ca asta iti zici tu in fiecare zi si nu mai poti sa spui si altceva...ce pana mea tot te bagi ca musca-n rahat vorbeam cu tine sau ce...mai invata sa si taci ca numai posturi tampite ai...

 

si cik sa fim mai buni...pai cum naiba daca avem de-astia ca puya printre noi...eu n-am nimik cu nimeni si cerd ca si voi ar trebui sa incetati sa bagati raca...mai ales tu puya...care la un post care nu-ti convine:"esti panarama" , "ce prost"...si alte de genul asta...cand vrei sa-l injuri pe un om tine-ti injuratura in gand vreo 10-20 de secunde si zambeste...don't worry be happy...

Editat de Treephoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e o mai si iei in bot..dar ar trebui si el sa se mai controleze un picca nu suntem noi datori sa-i acceptam toate injuriile adresate...eu vreau sa ne intelegem bine ca sa am si eu cine iesi la o tratatie ceva cand oi termina scoala ca joi am prima sedintza...dupa ce o termin fac cinste la toti care vin...si lui puya ca nu am nimik cu el...chiar daca o sa vrea sa ma bata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce scoala esti? si la ce ora? daca faci la ilioara zi ora ca ne vedem acolo:P si cu asta n o intorci:P e sarit de pe fix........... nu vrei sa te intalnesti cu el :sick: :lol: :lol: :disappointed: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca n-o fi dracul asa de negru...cati ani are in pana mea ce s-ar simti bine sa bata un pushti de 17 ani mai mic de inaltime decat el...nu cred si daca ar face-o n-ar fi cu nimic mai smecher...asa ca las-o balta...in fond eu nu l-am injurat...stii cum e tu dai si tot tu faci gura...

 

a am uitat...cam cum e sala la examen ...grea rau...mi-a dat sa invat dintr-o carte galbena...voua???

sorry de off topic

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :disappointed: no comment cu puya...... :sick: :lol: :lol:

zi frate in ce poligon faci si la ce ora joi ca poate ne vedem acolo

ps yo nu iti fac nimk:D :lol: :crack:

pps da da da toti invatam din cartea galbena .. pune mana si invata

Editat de alexutzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca nu mai conteaza ...oricumnu situ de ce e asa de reticent fatza de alti utilizatori in fine...eu nu am nimik cu nimeni...eu am intrat aici ca sa-mi gasesc prieteni de asfalt...o sa fac cinste dupa ce o termin...vi cu aprilia sa-o vad si eu...pe unde stai...da-mi si tu un id de mess ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate pai daca vin ca sa mai fac si yo 2 3 ore sa ma bage la ex nu vin cu aprilia........ stau in rahova...

uite idu alexutzzz_ok baga azi ca sa vb ca poate ..... maine in poligon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...