Sari la conținut

Ciolpani vs. Baicoi


Postări Recomandate

eu zic sa nu mai comentezi ,esti un motociclist de weekend ,caruia i sa ridicat motorul pe o roata din greseala

 

eu doar i-am luat apararea celui care a postat pozele

 

majoritatea care sariti pe mine aveti peste 30 de ani si nu stiti cu ce se mananca acest sport

Si nu inteleg...pentru ce anume i-ai luat apararea amicului tau? Omu' e un posesor de motocicleta nemultumit ca au fost micii scumpi si n-a avut parte de spectacol la ciolpani. Nu inteleg ce inseamna spectacol in viziunea lui. E un fel de nea Gigi care se baga in seama sa para interesant, desi n-are nicio treaba cu sportul asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am intrebat de CE de motocross ! sti ce-i ala ?

Tatal meu oricum e mai tare decat al tau !

Felicitari pentru locul 7 in CEE.

 

 

nu stiu sa iti spun acum dar am sa intreb,oricum anu acesta a trecut un prieten la enduro si o sa mai vedem cum sta treaba

Mesaj completat

Si nu inteleg...pentru ce anume i-ai luat apararea amicului tau? Omu' e un posesor de motocicleta nemultumit ca au fost micii scumpi si n-a avut parte de spectacol la ciolpani. Nu inteleg ce inseamna spectacol in viziunea lui. E un fel de nea Gigi care se baga in seama sa para interesant, desi n-are nicio treaba cu sportul asta....

 

 

omu a postat poze si sia spus parerea ,eu l-am aprobat si multi sau simtit cu musca pe caicula

 

 

fac o paranteza ,oricum suntem offtopic

 

ai vazut la salonu moto de anu asta. baietii aia cu enduro ,de se chinuiam sa sara bushteanu ala ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu sa iti spun acum dar am sa intreb,oricum anu acesta a trecut un prieten la enduro si o sa mai vedem cum sta treaba

Mesaj completat

 

 

 

omu a postat poze si sia spus parerea ,eu l-am aprobat si multi sau simtit cu musca pe caicula

 

 

fac o paranteza ,oricum suntem offtopic

 

ai vazut la salonu moto de anu asta. baietii aia cu enduro ,de se chinuiam sa sara bushteanu ala ?

La salonul moto, a fost vorba de promovarea unui brand, nu neaparat de a arata un anumit skill. Baietii au facut o simpla demonstratie pentru a face reclama.

 

In ceea ce priveste tipul care a postat pozele in topicul asta, m-a deranjat foarte tare faptul ca el, desi fara nicio cunostinta in domeniul enduro/motocross s-a apucat sa vorbeasca prostii de parca ar avea o experienta vasta in asa ceva. Exact ca un copil care-l compara pe Bruce Lee cu Van Damme. Sper sa intelegi ce vreau sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Snowbordello:

 

 

Nu stiu daca ai observat esti la Coltul Enduristior la topicul poze din iesirile enduro !?

Tu vii si zici ca motocrossul e cel mai tare cu tine si cu neamurile tale ! e bine ,e asa,lasa-na pe noi ,enduristi care nu facem fata la motocross,

si apucata de antrenament ca daca tot ai crescut pe circuit motocross si de 13 ani te dai,eu zic ca mai poti sa urci cateva locuri pe clasamentul Cee.

Iti doresc un sezon plin de succes si fara accidentari !

 

Sper ca am inchis discutia. Numai bine ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Snowbordello:

 

 

Nu stiu daca ai observat esti la Coltul Enduristior la topicul poze din iesirile enduro !?

Tu vii si zici ca motocrossul e cel mai tare cu tine si cu neamurile tale ! e bine ,e asa,lasa-na pe noi ,enduristi care nu facem fata la motocross,

si apucata de antrenament ca daca tot ai crescut pe circuit motocross si de 13 ani te dai,eu zic ca mai poti sa urci cateva locuri pe clasamentul Cee.

Iti doresc un sezon plin de succes si fara accidentari !

 

Sper ca am inchis discutia. Numai bine ! :P

 

 

ma bucur ca sau linistit apele.

 

topicul motocross se afla in coltul enduristilor :)

Mesaj completat

eu totusi nu am inteles ce treaba are el cu Dani Otil,el nu este tot om?el nu are voie sa fie endurist?fiecare cu cat stie....sa nu mai zic de faptul ca am auzit de multi oameni cu crossuri care au numai impresii.

 

 

pai sa zicem ca anul trecut la red bull x fighters din bucuresti ,explica el cum ca motociclete respectivilor sunt standard ,fara absolut nici o modificare =)) ,ca sa nu mai spun de aparitile prin diverse reviste ,etc iar o etapa de enduro,motocross ,dirt track ,supermoto nu vezi o televiziune.

iar noi ne certam pe forum ,in loc sa facem scandal sa vedem si noi sport la televizor nu fotbal sau ce mai trage pe nas mutu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca sau linistit apele.

 

topicul motocross se afla in coltul enduristilor :P

Mesaj completat

 

 

 

pai sa zicem ca anul trecut la red bull x fighters din bucuresti ,explica el cum ca motociclete respectivilor sunt standard ,fara absolut nici o modificare =)) ,ca sa nu mai spun de aparitile prin diverse reviste ,etc iar o etapa de enduro,motocross ,dirt track ,supermoto nu vezi o televiziune.

iar noi ne certam pe forum ,in loc sa facem scandal sa vedem si noi sport la televizor nu fotbal sau ce mai trage pe nas mutu

 

Si totusi, de ce nu te angajezi tu in locul lui Dani Otil sa remediezi problema ?

 

Revin cu o completare : N-ai idee tu, cat de multe lucruri a facut Dani pentru sportul asta in ceea ce priveste capitolul media.

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

snowbordelia e doar un copil ....rau si invidios..e adevarat

dar e copil...sa-l iertam...

cand o sa ajunga in vaful unui munte dupa o zi de chin..o sa se uite foarte de sus la groapa de motocross

....

trebuie sa mai cresti sa inveti niste lucruri...inclusiv sa scrii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

snowbordelia e doar un copil ....rau si invidios..e adevarat

dar e copil...sa-l iertam...

cand o sa ajunga in vaful unui munte dupa o zi de chin..o sa se uite foarte de sus la groapa de motocross

....

trebuie sa mai cresti sa inveti niste lucruri...inclusiv sa scrii

 

1 noua nu ne ia o zi sa ajungem in varful unui munte

 

2 am mai zis : VOI CE REZULTATE AVETI?

 

3 eu ma bazez pe cunostiintele si abiitatiile mele cand afir ceva

 

4 iar la ora de romana ,eu calaream motorul

 

NU AM SA MAI POSTEZ NIMIC,CA MAI APAR FRUSTRATI PE AICI SI AU MINTEA ODIHNITA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 noua nu ne ia o zi sa ajungem in varful unui munte

 

2 am mai zis : VOI CE REZULTATE AVETI?

 

3 eu ma bazez pe cunostiintele si abiitatiile mele cand afir ceva

 

4 iar la ora de romana ,eu calaream motorul

 

NU AM SA MAI POSTEZ NIMIC,CA MAI APAR FRUSTRATI PE AICI SI AU MINTEA ODIHNITA

 

Era mai bine sa deschiz un topic la motocross si sa mandresti toate ziua acolo :

-eu sunt cel mai frumos si talentat motocrosser din tara

-tatal meu e cel mai tare si va bate pe toti(sau e politist si are pistol si va inpusca,asta avea efect la gradinita parca pana la 4 ani)

-tatal meu cu nasul au inventat motocrossul

 

si multe altele...am impresia ca mai gasesti tuniste lucruri in care esti cel mai bun din parcare(goale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 iar la ora de romana ,eu calaream motorul

 

Ora de romana si scoala, in general, are importanta ei. Nu e o mandrie ca ai chiulit de la scoala ca sa te plimbi cu moto.

PS Mai puneti si poze. E topic pt poze, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 noua nu ne ia o zi sa ajungem in varful unui munte

 

2 am mai zis : VOI CE REZULTATE AVETI?

 

3 eu ma bazez pe cunostiintele si abiitatiile mele cand afir ceva

 

4 iar la ora de romana ,eu calaream motorul

 

NU AM SA MAI POSTEZ NIMIC,CA MAI APAR FRUSTRATI PE AICI SI AU MINTEA ODIHNITA

 

Ai 26 de ani...dar degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca au incetat discutiile in contradictoriu. Cam ce parere isi fac "vizitatorii" care mai arunca un ochi pe aici despre Comunitatea Motociclistilor din Romania ? Subiectul era "Poze din iesirile enduro". Deci:

post-17883-1273994483_thumb.jpg

post-17883-1273994494_thumb.jpg

post-17883-1273994516_thumb.jpg

post-17883-1273994527_thumb.jpg

post-17883-1273994538_thumb.jpg

post-17883-1273994550_thumb.jpg

post-17883-1273994558_thumb.jpg

post-17883-1273994567_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aici incolo atacurile personale de genul celui de mai sus al lui octavius inseamna suspendare fara alte avertismente. "ciobanii" sunt rugati sa paraseasca incinta sau sa se abtina de la comentarii. nu iau partea nimanui, doar mentinem un nivel minim de decenta in discutii.

pentru enduristii care nu au idee ce inseamna motocrosul, poate ar fi mai bine sa vorbiti dupa ce va dati 30 minute intr-o "groapa".

si DA, bruce lee il bate pe van damme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu atata mai zic - generalizari de genul asta, ca o anumita categorie de oameni sunt mai buni sau mai rai decat altii, dau dovada doar de putina intelegere a lucrurilor din jur.

 

Si daca esti curios sa vezi cum merg unii enduristi din Bucuresti, am o invitatie - e un traseu frumos la Bisoca, haide sa ne dam :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu atata mai zic - generalizari de genul asta, ca o anumita categorie de oameni sunt mai buni sau mai rai decat altii, dau dovada doar de putina intelegere a lucrurilor din jur.

 

Si daca esti curios sa vezi cum merg unii enduristi din Bucuresti, am o invitatie - e un traseu frumos la Bisoca, haide sa ne dam :peace:

Nea Ioane, baga si matale o poza ceva de la Ciolpani, ca doar te-am vazut pe-acolo cu aparatul. Parca mi-ai si facut o poza :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Ioane, baga si matale o poza ceva de la Ciolpani, ca doar te-am vazut pe-acolo cu aparatul. Parca mi-ai si facut o poza :moron:

 

nu esti in pozele mele.

o sa bag si eu ceva poze. trebuie sa le selectez ca ma cearta jumba daca pun poze nashpa :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu esti in pozele mele.

o sa bag si eu ceva poze. trebuie sa le selectez ca ma cearta jumba daca pun poze nashpa :peace:

:moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul era Ciolpani vs. Baicoi .

M-am amuzat destul in timpul in care nu am intervenit. Prin 1981 m-am apucat si eu de motocros, nu pt. ca era la moda ci pt. ca pur si simplu m-am indragostit de "doua roti". Mai intai cu 50 cmc si mai tarziu cu 250 cmc, cu care mi-am rupt si oasele. Fiti fericiti pt. motoarele pe care le aveti acum, pt. ca cele de atunci nu vreti sa stiti cum aratau si nici cat de carpite erau. A spus cineva ca am motor de strada... da asa este... sincer mi-ar placea un "Africa Twin" sau un "Triumph Tiger", dar... dar.... nu ma mai tin oasele. Asa ca am ramas la touring si la cruiser.

Stiti ce vas ruga ? Sa nu va mai certati.

Si stiti ce va doresc ? Sa alergati pe motoare cel putin cat am alergat eu (fara accidente), chiar si pe asfalt.

 

ASFALT USCAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...