Sari la conținut

Ciolpani vs. Baicoi


Postări Recomandate

Etapa a treia a campionatului national de enduro Ciolpani 08.05.2010.

-public 0 (zero) ... bine am exagerat max. 20 persoane.

-participanti 14

-spectacol sportiv jenant (cu exceptia unui singur partcipant cu nr.168).

-probabil copilasi cu bani care nu au ce face si au impresia ca sunt sportivi de performanta.

-probabil sponsorizari "interpretabile" a la Mihaela Radulescu si Buna dimineata cu Dani Otil

-un mititel = 4 lei

-un pahar de bere= 4lei

-as mai spune da mi-e sila.... de mare porc sa nu zic de coprocultura .

 

Motocros la Baicoi (calificari)

-public mult (sute)

-participanti zeci

-spectacol sportiv de nota mare (daca vedeau aia de la Ciolpani, se otraveau si dadeau motoarele la REMAT, sau invers)

-sportivi adevarati, cei mai multi poate modesti dar sportivi.

-traseul marcat cu banda simpla de polietilena (OK)

-un mititel 2 lei

-un pahar de bere 2,5 lei

-as mai spune dar ma duc si maine.

-se demonstreaza inca o data ca talentul si sportivitatea nu au nici o legatura cu banii. AM ZIS....................

Revin cu poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Etapa a treia a campionatului national de enduro Ciolpani 08.05.2010.

-public 0 (zero) ... bine am exagerat max. 20 persoane.

-participanti 14

-spectacol sportiv jenant (cu exceptia unui singur partcipant cu nr.168).

-probabil copilasi cu bani care nu au ce face si au impresia ca sunt sportivi de performanta.

-probabil sponsorizari "interpretabile" a la Mihaela Radulescu si Buna dimineata cu Dani Otil

-un mititel = 4 lei

-un pahar de bere= 4lei

-as mai spune da mi-e sila.... de mare porc sa nu zic de coprocultura .

 

Motocros la Baicoi (calificari)

-public mult (sute)

-participanti zeci

-spectacol sportiv de nota mare (daca vedeau aia de la Ciolpani, se otraveau si dadeau motoarele la REMAT, sau invers)

-sportivi adevarati, cei mai multi poate modesti dar sportivi.

-traseul marcat cu banda simpla de polietilena (OK)

-un mititel 2 lei

-un pahar de bere 2,5 lei

-as mai spune dar ma duc si maine.

-se demonstreaza inca o data ca talentul si sportivitatea nu au nici o legatura cu banii. AM ZIS....................

Revin cu poze...

 

Draga Sorin, vreau doar sa-ti spun ca esti in afara subiectului in ceea ce priveste " spectacolul asta sportiv jenant " . In primul rand, n-a fost campionatul national de enduro, a fost cel de endurocross ( diferenta de la cer la pamant ) . In al 2-lea rand (foarte important), esti un posesor de motocicleta stradala si asta imi spune multe. La capitolul " hai sa ne bagam ca musca-n lapte " nu stai bine deloc. Iti sugerez sa te apuci de tenis de masa.

 

PS!!! Canon PowerShot S5 iS e o camera buna, dar nu stii s-o folosesti.

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sorin, vreau doar sa-ti spun ca esti in afara subiectului in ceea ce priveste " spectacolul asta sportiv jenant " . In primul rand, n-a fost campionatul national de enduro, a fost cel de endurocross ( diferenta de la cer la pamant ) . In al 2-lea rand (foarte important), esti un posesor de motocicleta stradala si asta imi spune multe. La capitolul " hai sa ne bagam ca musca-n lapte " nu stai bine deloc. Iti sugerez sa te apuci de tenis de masa.

 

PS!!! Canon PowerShot S5 iS e o camera buna, dar nu stii s-o folosesti.

[/quote

 

sa inteleg ca tu esti un expert in enduro si motocross,

 

are foarte mare dreptate, enduro in general este practicat de cei care nu fac fata la motocross,

 

sa dovedit clar de catre rideri de motocross ,ca pot sa castige o etapa de enduro la diferenta mare ,invers niciodata

 

iar cand vine vorba de performanta......enduro lasa de dorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are foarte mare dreptate, enduro in general este practicat de cei care nu fac fata la motocross,

sa dovedit clar de catre rideri de motocross ,ca pot sa castige o etapa de enduro la diferenta mare ,invers niciodata

iar cand vine vorba de performanta......enduro lasa de dorit.

lol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@snowboardero: care e mai tare, van damme sau bruce lee :P

 

Nenea cu motor de politie din marea britanie si uruguay: daca am timp si dispozitie intr-o zi cand mai trec pe la BAI COI, iti explic care e diferenta intre motocross si endurocross si de ce vin mai putini la endurocross atunci cand se suprapune cu o etapa de motocross :)

Daca ai DOI COI, ia motor de cross si enduro si hai sa vezi care e diferenta in realitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai moderatorule, ce exemplu dai tu?? ca sa nu mai spun ca esti si misogin, exista destule fete care iti (ne) dau in cap cu ceasul de la gara....

@snoboarderro......care etape de enuro si de unde au fost castigate de motocrosisti? sau vorbesi de etape de endurocross? sau poate de FOSTI motocrosisti care au trecut la enduro?

oricum, nici interventia ta nu aduce nimic util, poate reusesti mai mult la urmatoarea postare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai moderatorule, ce exemplu dai tu??

 

da ce nea Soso, suntem la Romania Cultural, ca sa dam exemple demne de urmat?

Daca e topic de caterinca, facem caterinca. :P

 

PS: hai recunoaste ca ai ras cand ai citit postul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai moderatorule, ce exemplu dai tu?? ca sa nu mai spun ca esti si misogin, exista destule fete care iti (ne) dau in cap cu ceasul de la gara....

@snoboarderro......care etape de enuro si de unde au fost castigate de motocrosisti? sau vorbesi de etape de endurocross? sau poate de FOSTI motocrosisti care au trecut la enduro?

oricum, nici interventia ta nu aduce nimic util, poate reusesti mai mult la urmatoarea postare

 

in romania au fost motociclisti de valoare pana in revolutie,iar apoi au aparut shmecheri cu bani unii fac performanta alti doar impresi.

 

spre suferinta unora care cred ca, motocicleta suprema in offroad este ktm

 

am de facut o comparatie intre motociclisti care practica enduro la cel mai inalt nivel si anume david knight (un exemplu) si nate woods (fost motocross-ist) si ai sa vezi diferenta de skill

 

iar etapa de enduro cross de la ciolpani a fost castigata de iulian raduta si pop florin care sunt motociclisi profesionisti in campionatul national de motocross

 

cat despre campionatul de enduro ,cand auzi de tatoi (aka dementor)mare rider te bufneste rasu si mai il vezi si pe dani otil .....

 

sau sosolina care face de ras multi baieti de la enduro a practicat cativa ani motocross

Mesaj completat

@snowboardero: care e mai tare, van damme sau bruce lee :)

 

Nenea cu motor de politie din marea britanie si uruguay: daca am timp si dispozitie intr-o zi cand mai trec pe la BAI COI, iti explic care e diferenta intre motocross si endurocross si de ce vin mai putini la endurocross atunci cand se suprapune cu o etapa de motocross :P

Daca ai DOI COI, ia motor de cross si enduro si hai sa vezi care e diferenta in realitate

 

daca ai experienta in motociclism, cum ai in postari pe forum ,ar fi o treaba.Insa nu inteleg de unde experienta cu cross ca nu vad nici un model trecut la " motociclete detinute",

 

iar in marea competite erzberg printre cei care termina cursa sunt fosti motocross-isti gen mgrath,travis pastrana

 

oricum

 

motociclisi ca in bucuresti nu gasesti nicaieri,toti sunt experti mai ales magazinele de profil

 

Acesta este unul din motivele pebtru care comunitatea moto lasa de dorit,decat sa postati aiurea pe forum mai bine faceti ture de circuit sau km cu motoru...

 

ROMANIA E PLINA DE POSESORI DE MOTOCICLETE CARE VB IN PLUS SI FARA HABAR

Mesaj completat

Da, si Gabi Szabo s-a apucat de 5000m ca nu facea fata la 100. :P

 

 

TE INVIT SA FACI 5 TURE DE TRASEU DUPA CRONOMETRU ,SA VEDEM APOI DACA MAI COMENTEZI

Mesaj completat

lol

 

 

AI PUTEA SA VI CU NISTE ARGUMENTE ,DOAR ATITA A PUTUT NEURONUL TAU SA PROCESEZE?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o chestie faina sa ne demonstrezi cu niste rezultate umitoare care sa ii faca sa crape de ciuda pe astia cu bani si fara talent. Cred ca nu vor intarzia sa apara si sponsorii care sa se bage si cu tine in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sorin, vreau doar sa-ti spun ca esti in afara subiectului in ceea ce priveste " spectacolul asta sportiv jenant " . In primul rand, n-a fost campionatul national de enduro, a fost cel de endurocross ( diferenta de la cer la pamant ) . In al 2-lea rand (foarte important), esti un posesor de motocicleta stradala si asta imi spune multe. La capitolul " hai sa ne bagam ca musca-n lapte " nu stai bine deloc. Iti sugerez sa te apuci de tenis de masa.

 

PS!!! Canon PowerShot S5 iS e o camera buna, dar nu stii s-o folosesti.

[/quote

 

sa inteleg ca tu esti un expert in enduro si motocross,

 

are foarte mare dreptate, enduro in general este practicat de cei care nu fac fata la motocross,

 

sa dovedit clar de catre rideri de motocross ,ca pot sa castige o etapa de enduro la diferenta mare ,invers niciodata

 

iar cand vine vorba de performanta......enduro lasa de dorit.

 

Si tie ti s-au parut micii scumpi ? Nu vreau sa-ti dau exemple de persoane (desi stiu) care practica motocross dar la enduro sunt praf. (sunt sigur ca practici motocross)

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca bag si eu una:

Se pare ca la enduro sunt mai buni ce care nu mai fac fata la trial. De ex. Dougie Lampkin la The Tough One.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@snowboarderro.....ai subliniat exact ce am spus eu mai sus, anume ca la endurocross (care numai enduro nu este) au castigat si motocrosisti. La acest tip de proba sunt avantajate aptitudinile prezente la cross, mai putin la enduro. din punctul meu de vedere Knight nu este un exemplu de skill, insa trebuie sa accepti ca fiecare dintre cei 2 sugerati de tine e f bun la ceea ce face. atacul total gratuit la motociclistii de/din bucuresti si asupra ktm ului in general e jenant , ca sa nu spun chiar de c.a.cat. ca sa nu mai spun de atacurile personale.

imi pare ca ai ceva legaturi cu sportul pe 2 roti, nu te discredita mai mult decat ai facut-o deja. poate ne spui si ce ai facut tu in general, de unde ai autoritatea sa arunci cu noroi, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@snowboarderro.....ai subliniat exact ce am spus eu mai sus, anume ca la endurocross (care numai enduro nu este) au castigat si motocrosisti. La acest tip de proba sunt avantajate aptitudinile prezente la cross, mai putin la enduro. din punctul meu de vedere Knight nu este un exemplu de skill, insa trebuie sa accepti ca fiecare dintre cei 2 sugerati de tine e f bun la ceea ce face. atacul total gratuit la motociclistii de/din bucuresti si asupra ktm ului in general e jenant , ca sa nu spun chiar de c.a.cat. ca sa nu mai spun de atacurile personale.

imi pare ca ai ceva legaturi cu sportul pe 2 roti, nu te discredita mai mult decat ai facut-o deja. poate ne spui si ce ai facut tu in general, de unde ai autoritatea sa arunci cu noroi, etc...

 

Parca numele topicului este poze din iesirile enduro !

Undei pozele ?

 

Snowboarderro :

-daca tot teai luat de enduristi (altfel nici nu respundeam) spunem te rog cand a avut rezultate in CE de motocross Romania ?

-si ce rezultate ai tu(bineinteles la motocross si cate curse enduro ai castigat?) cati permiti sa jignesti pe ktm-ist,enduristi,bucuresteni.....

 

Cu respect Karesz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tie ti s-au parut micii scumpi ? Nu vreau sa-ti dau exemple de persoane (desi stiu) care practica motocross dar la enduro sunt praf. (sunt sigur ca practici motocross)

 

 

da practic motocross,lafel si tatal meu ,nu cred ca am spus toti cei care practica motocross sunt neaparat buni la enduro fiecare padure cu uscaturiile ei

Mesaj completat

Parca numele topicului este poze din iesirile enduro !

Undei pozele ?

 

Snowboarderro :

-daca tot teai luat de enduristi (altfel nici nu respundeam) spunem te rog cand a avut rezultate in CE de motocross Romania ?

-si ce rezultate ai tu(bineinteles la motocross si cate curse enduro ai castigat?) cati permiti sa jignesti pe ktm-ist,enduristi,bucuresteni.....

 

Cu respect Karesz.

 

pai daca te uiti in clasamentul de pe siteul federatiei bulgare, mx3 la est europeni ai sa vezi numele meu pe locul 7 ,iar daca ai sti ceva despre istoria motocrosului din romania ai sa vezi ca tata si nasul meu sunt nume grele in motocross

 

 

Mesaj completat

eu am avut oportunitatea sa cresc printre motociclisti,tot timpul in cantonamente si concursuri de motocross

 

eu acum 13 ani faceam ture de traseu cu kawasaki de 65 cmc

 

voi ce experientza moto aveti?

 

 

 

Mesaj completat

Ar fi o chestie faina sa ne demonstrezi cu niste rezultate umitoare care sa ii faca sa crape de ciuda pe astia cu bani si fara talent. Cred ca nu vor intarzia sa apara si sponsorii care sa se bage si cu tine in seama.

 

 

Stai linistit ca am si sponsori,insa prefer sa particip de placere nu sa imi rup oasele pentru o cupa si o diploma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca am si sponsori,insa prefer sa particip de placere nu sa imi rup oasele pentru o cupa si o diploma.

 

Pentru unul care participa din placere te roade cam tare cum fierbe ciorba altuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru unul care participa din placere te roade cam tare cum fierbe ciorba altuia.

 

 

 

eu zic sa nu mai comentezi ,esti un motociclist de weekend ,caruia i sa ridicat motorul pe o roata din greseala

 

eu doar i-am luat apararea celui care a postat pozele

 

majoritatea care sariti pe mine aveti peste 30 de ani si nu stiti cu ce se mananca acest sport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da practic motocross,lafel si tatal meu ,nu cred ca am spus toti cei care practica motocross sunt neaparat buni la enduro fiecare padure cu uscaturiile ei

Mesaj completat

 

 

pai daca te uiti in clasamentul de pe siteul federatiei bulgare, mx3 la est europeni ai sa vezi numele meu pe locul 7 ,iar daca ai sti ceva despre istoria motocrosului din romania ai sa vezi ca tata si nasul meu sunt nume grele in motocross

 

 

Mesaj completat

eu am avut oportunitatea sa cresc printre motociclisti,tot timpul in cantonamente si concursuri de motocross

 

eu acum 13 ani faceam ture de traseu cu kawasaki de 65 cmc

 

voi ce experientza moto aveti?

 

 

 

Mesaj completat

 

 

 

Stai linistit ca am si sponsori,insa prefer sa particip de placere nu sa imi rup oasele pentru o cupa si o diploma.

Te-am intrebat de CE de motocross ! sti ce-i ala ?

Tatal meu oricum e mai tare decat al tau !

Felicitari pentru locul 7 in CEE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...