Sari la conținut

IMZ M72


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

Caut pereche de capace chiuloasa m72.Le pot cumpara,sau pot oferi la schimb(celor interesati) drapel SS dimensiune mare+moneda aniversara din argint cu zvastica.Poze trimit doar celor interesati si care detin piesele care le caut.NU FAC RECLAMA.

 

Caut pereche de capace chiuloasa m72.Le pot cumpara,sau pot oferi la schimb(celor interesati) drapel SS dimensiune mare+moneda aniversara din argint cu zvastica.Poze trimit doar celor interesati si care detin piesele care le caut.NU FAC RECLAMA.

dimensiune drapel 90/130 cm.moneda are si sistem separat de portchei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator luca.stere

Inca una asa la inceput de an,sint curios cite se mai aduna pina la sfirsitul anunlui :P

Fabricata in 1951 dupa ce spune certificatul,cind o aduc acasa o mai studiez,trebuie de pus multe piese orijianle pe ea, dar nui o problema.

 

Macar roata de rezerva are tambur militar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luca.stere, nu ne incanti si tu cu ceva poze cu motocicleta din dotare?

 

Dany, prinderea de mitraliera din fata e completa?

Nu am fost atent,dar miine ma duc so fac bucati so pot aduce acasa si o studiez mai bine,am vazut citeva lucruri interesante la ea orcum..a ciobanito mosul plm.. a taiat tot felul de cacaturi de pe barca si a macelarit aripile originale..mai are cite ceva din ce a dat jos, dar cam irecuperabile..

 

Macar roata de rezerva are tambur militar.

Eeee.. sint multe lucruri militare inca pe ea care nu se vad, sau nu cunoaste ochiul tau..tamburi nui problema la mine ca am roti destule modelul militar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand.

 

A fost bun pestele azi la Urse? :)

 

salut,

si eu sunt curios ce model exact o fi. are cel putin cadrul identic cu al meu,cu intarituri mari,si nu-mi pot da seama care-i defapt modelul de baza al corciturii mele.

 

attachicon.gifDSCN1019.JPG

 

Si eu am un cadru cu intarituri din astea mari, e specific anilor 50-54, din 54-56 incepe cu intarituri mai mici (cele normale).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator luca.stere

A fost bun pestele azi la Urse? :)

 

Nu inteleg intrebarea, nu cunosc acest restaurant si nici nu am mancat peste astazi. Daca sunt din Constanta nu inseamna ca mananc peste in fiecare zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Si eu am un cadru cu intarituri din astea mari, e specific anilor 50-54, din 54-56 incepe cu intarituri mai mici (cele normale).

Mihai are perfecta dreptate,am m72 din 55,56,58 dar nu are nici unul intaritoarele asa de mari,la asta ce lam luat acuma care e din 1951 are asa ceva si chiar ma bucur ca e singurul cadru cu intaritoare mari cel detin.

Si asta ultimul a fost putin corcit in timp.barca e model militar,cadrul de le ea nu,seaua spate e model militar,gratarul nu, din ce am vazut,partea de sus de la jug e model militar dar pe gitul cadrului nu am vazut opritorul respectiv..nu am studioato deloc ca era un ger infernal si mai mult de 20 de minute nu am rezistat unde tin moto deocamdata.

post-20619-0-64440400-1364207611_thumb.jpg

post-20619-0-83216700-1364207615_thumb.jpg

post-20619-0-47017700-1364207623_thumb.jpg

post-20619-0-21904600-1364207658_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Back in biznis, mi-am facut deja planul de bataie pentru viitoarea perioada de timp ce sa mai lucru in zona M-urilor.

 

Si un anunt conex: daca sunt persoane care isi doresc un M (nu am chef de labagii, vreau oameni seriosi), ii pot ajuta sa-si ia unul cat de cat in mintile lui. Ma intereseaza in special ca viitorul posesor sa isi permita restaurarea corecta a unui M si sa-l scoata pe strada la manifestarile Sectiei Moto a RCR.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Chiar daca nu e 72, este 35. Modelul de curse dezvoltat pe baza M72-ului, adica IMZ M35, a castigat anul acesta Concorso d'eleganza Villa d'Este, unul din cele mai prestigioase din Europa.

 

Mai multe detalii si fotografii pe http://automobilia-romania.blogspot.ro/2013/05/un-bugatti-invincibil.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

m 61,engin k 750 si aia e,oricum nu ti-o faci tu originala..

 

hmm,revenind azi de pe unde am umblat,ghici ce..

un nene a pus mana pe 2 m-uri,cica orijinale.intrucat nu le-am vazut,n-am idee despre starea lor,cu atat mai putin de starea actelor. cica astea nu-s de vanzare,de fiecare data nici una n-a fost de vanzare,dar in cele din urma s-au vandut rand pe rand.

asadar,esti dispus sa renunti la vx,si sa mai fi pedestru fo 2-3 ani de acum incolo?

 

 

Un m72 ma intereseaza pe mine binenteles daca pretul e accesibil si e in stare complecta. Daca are acte e ok daca nu nu e o problema ca am acte de bmw r71 si un cadru pe care le pot trece. Astept poze cu m-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal, prost sa fi sa dai 3000 pe un fier rusesc, sa fim seriosi, preturile afisate la noi pe site-uri pentru nipre si urale "e" speculate, nu aia e valoarea lor reala dar nu comentez, eu am facut o oferta, daca cineva va fi vreodata interesat de schimb, bine, daca nu, bine si asa. Eu dau motocicleta functionala cu acte cu valoarea de peste 1000 euro, mi se pare decent schimbul (poate numai mie)...

 

 

 

Ps. M-ul musai sa aiba atas :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa o fi, dar una nerestaurata functionala si cu acte nu cred ca are pretul ala... la fel ca si Dnepr, lumea crede ca daca baga bani in ele e normal sa-i si recuperezi, logic nu e asa, gandeste-te daca faci capitala la o japoneza din anii 90 si bagi cateva mi de euro (piese scumpe) si vrei sa o dai sa-ti scoti ce-ai consumat cu ea, o postezi la cateva mii de euro si nu faci altceva decat sa te faci de ras si sa ramai cu ea, nu neg ca n-au valoare dar mi se pare ultra exagerata partea speculativa a vanzarilor din Romania, la nemti inteleg, alta economie de piata alte salarii alta viata, nu te poti compara, probabil am sa raman doar visand la ele din cauza asta dar eu asa consider ca sta treaba, nu contrazic pe nimeni, doar o parere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream la o motocicleta reconditionata sau in stare de functionare f buna. Una nerestaurata, pe care sa poti merge, probabil ca este parte echitabila a schimbului propus de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...