Sari la conținut

Enduro Touring & Adventure


dorin-moto
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne int sub podul trefla la ora 10.deocamdata is eu,dane bad si cica se anunta jackie :) .mergem undeva spre smida,acolo ne int cu ceva prieteni motociclisti,stam la o poveste frigem ceva si ne intoarcem acasa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am putut rabda sa nu ies azi pe dealuri, asa ca am scos BMW-ul la plimbare.

 

Initial mi-as fi dorit numai asfalt, dar cand am vazut atata amar de iarba, pajisti si paduri pe ruta Cluj-Capus- Dangau-Rasca-Manastireni-Leghia-Capus...nu m-am rabdat si am luat-o prin paduri.

 

Am fost in cautarea ploii, numai ca a venit cu 15 min. mai repede decat vroiam, asa ca am fost nevoit sa-mi fac focul, pe ploaie, sub umreluta.

 

Vorba aia: omul nu e motociclist daca nu frige o slana si nu manca o bucata de ceapa :)

Sezlongul nu l-am mai despachetat...ramane pe deta viitoare, adica maine.

 

Mi s-au terminat acumulatorii, ca altfel filmam si scoaterea din mocirla a mobrei :P

 

@ Dane Bad/ Kiki: stiu ca am zis ca nu vreu sa scot BMW-ul pe macadam de frica nisipului, dar nu am specificat nimic de noroi, iarba uda si crevase in pamant. :D

 

 

DSC00287.jpg

 

DSC00296.jpg

 

DSC00302.jpg

 

DSC00304.jpg

 

DSC00306.jpg

 

DSC00309.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

:)

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...din pacate in weekul asta nu mi s-a aratat sa plec niciunde. Vreau sa spun ca ma echipam si dezechipam, reparam, dezreparam si incercam sa plec undeva (cu una din cele 3),dar..... fara rezultat. Pe la orele 20:00 "banui" am renuntat! si m-am pus ca omul sa beau o bere, sau mai multe, oricum ma pastrez pentru ce va urma.

 

grij de voi feciori..... :)

 

 

apropo vreau sa :"Eliberez Pilotul din Mine", cu Rompetrolracing!!!!, iar pe cand voi fi in stare sa pun un clip va rog sa-l votati! pe adresa:http://www.rompetrolracing.ro/

Editat de radautrust
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo vreau sa :"Eliberez Pilotul din Mine", cu Rompetrolracing!!!!, iar pe cand voi fi in stare sa pun un clip va rog sa-l votati! pe adresa:http://www.rompetrolracing.ro/

Votam, votam, dar sa ne anunti apoi si cand va fi cursa sa venim sa te vedem si sa-ti facem galerie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@yzu

Pai daca ai participa cu mai mult interes la sedintele de la Musca, ai afla ca deja se fac ultimele pregatiri ale mobrelor (consumabile inlocuite, verificarea si inlocuirea reperelor uzate, etc) pt o turta prin Ungaria-Slovacia-Polonia-Cehia si retur.

Cazare hostel.

Km cca 2500-2600.

Costuri cca 250 Euro / cuplu.

Perioada 8-10 zile, sfarsitul lui aug. , inceputul lui sept. Dar asta se poate modifica dupa bunul plac al articipantilor.

Suntem 2 moto ( 4 pers ) pana in prezent, 100%.

 

 

3 moto, 6 persoane :D

as vrea sa stiu perioada mai exact fiindca in prima saptamana din septembrie eu nu pot ;) , apoi in a doua saptamana din septembrie nu poate Irina mea :laugh:

daca hotarati excursia :D pana in 29-30 august venim si noi ;)

Mesaj completat

nu stiu cum ai calculat tu, dar mie nu-mi iese de nici o culoare :D

pe cuplu mie imi iese la 7 zile cam 500euro asa la minim calculat, corecteaza-ma pls daca gresesc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil vom merge la inceputul lui septembrie.

Legat de hostel: (Slovacia) pretul difera de la 6 la 14 euro de persoana pe noapte, asta depinzand de numarul de persoane in camera (cred ca max 8 sau 10), baia la comun sau nu. Prima noapte de cazare ar fi la Kosice, pt ca e la jumatea drumului dintre Cluj si Auswitz (Pl).

Aici (Kosice) cazarea de o pers. pleaca de la 5 euro pe noapte.

Oricum, cazare plus benzina nu ar avea voie sa depaseasca 200 euro/ cuplu/ 7 nopti/ 2000 si ceva de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil vom merge la inceputul lui septembrie.

Atunci probabil voi zice "pas" asa cu o jumatate de gura ;)

Te rog cand va hotarati exact cu data sa ma anunti

F probabil in prima saptamana din septembrie voi avea o sedinta la Bucuresti

Pot sa anunt venirea si in ultimul moment (in cazul in care nu voi avea sedinta) sau trebuie sa faci rezervari la hosteluri din timp?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cele pe care le-am vazut pe net nu se percepe taxa de rezervare, plus ca daca se anuleaza cu min 2 zile inainte de check in, nu e niciun bai.

Se mai percepe cca 1.5 euro taxa de statiune, sa-i spunem, plus o taxa de 10 euro de camera, rambursabili, de pierderea cheii ;)

Mesaj completat

In Praga de exeplu cazarea e 8.75 euro de pers, in dormitor de 6 pers./ noapte, cu mic dejun inclus.

Se percepe o taxa de avans de 10 %.

De la Auschitz pana la Praga sunt cca 450 km, pe nationale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se iese pe undeva maine?

 

Stau sa ma gandesc (in cazul in care este vreme buna), la iesirea catre Vf. Bihor, o iesire cu Moraru undeva pe coclauri, sau daca niciuna nici alta, raman acasa si ma odihnesc :) .

 

Apropo sunt in concediu :) si ma bate gandul sa ies cateva zile pe undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo sunt in concediu :) si ma bate gandul sa ies cateva zile pe undeva.

Gaseste un traseu si da-mi de stire ca io ma bag...ca doar io tat timpu' is in concediu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gaseste un traseu si da-mi de stire ca io ma bag...ca doar io tat timpu' is in concediu. ;)

Ma gandeam sa iesim putin spre Maramu'. Ramane sa vb, si sa facem publica treaba pe cand ne hotaram. Vorbim Joi!!!

Mesaj completat

Din pacate adunarea de joi nu a mai avut loc, motiv pentru care nu am reusit sa planificam nimic in week.

Daca s-a facut vreun plan astept sa fie comentat aici. Concluzia este ca eu vreau sa ies!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa iesim putin spre Maramu'. Ramane sa vb, si sa facem publica treaba pe cand ne hotaram. Vorbim Joi!!!

Mesaj completat

Din pacate adunarea de joi nu a mai avut loc, motiv pentru care nu am reusit sa planificam nimic in week.

Daca s-a facut vreun plan astept sa fie comentat aici. Concluzia este ca eu vreau sa ies!

salut. se baga cineva la o endureala miine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. se baga cineva la o endureala miine?

Dorine hai sa o lasam pe poimaine. Iesim undeva si cu Moraru la plimbare. Maine am ceva de lucru.

 

Si week-endul asta voi zice ''PAS'' pt ca inca XT-ul afuma strazile mai ceva ca cei de la deratizrea RADP :crack:

 

Nu reusesti nicicum pe Duminica. Nu mi s-o aratat sapt asta sa ies, in ramasita de concediu.

 

Nici eu nu o sa ies cu motorul. Inca asteapta o furca. Poate donati careva. De preferinta noua si de bmw sa fie. sau ktm cu adaptari. multumesc frumos

Am auzit ce ti s-a intamplat, bine ca esti bine! Motoreta o rezolvi tu cumva.Ce fel de furca de KTM, ce model?

Editat de radautrust
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lc 4 cu juguri, roata. Era o idee sa vad daca nu o pot scimba pe 21. inca astept niste bani. asa ca e doar o idee

 

.....Si eu imi cautam pt Duke. Am gasit ceva la un tip din Arad, doar ca pretul estimativ depasea bugetul alocat pentru chestia asta. Problema e ca nu mai stiu exact, unde am gasit anuntul, (cred ca pe Bikeshop); in orice caz tipul avea multe accesorii de Ktm si multe alte modele de motociclete dezmembrate.

 

 

Maine vreau sa ies, daca nu ploua. Nu am target!!!!! La 09:30 ma sui pe motor si ii dau scorbaci!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....Si eu imi cautam pt Duke. Am gasit ceva la un tip din Arad, doar ca pretul estimativ depasea bugetul alocat pentru chestia asta. Problema e ca nu mai stiu exact, unde am gasit anuntul, (cred ca pe Bikeshop); in orice caz tipul avea multe accesorii de Ktm si multe alte modele de motociclete dezmembrate.

 

 

Maine vreau sa ies, daca nu ploua. Nu am target!!!!! La 09:30 ma sui pe motor si ii dau scorbaci!!

eeei Raducule, Raducule! Cum sti tu sa te organizezi! Azi nu ai venit cu mine. Da nu-i nimic. Lasa ca am ajuns eu la masina cu motoru la ora zece seara. Cred ca aproape din chei am venit pe intuneric. Patru motoare si un far prin padure. Asta da antrenament(la nervi). Natural ca, asa cum m-am obisnuit anu asta, ne-a si plouat de eram uzi si in cele mai ascunse locuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeei Raducule, Raducule! Cum sti tu sa te organizezi! Azi nu ai venit cu mine. Da nu-i nimic. Lasa ca am ajuns eu la masina cu motoru la ora zece seara. Cred ca aproape din chei am venit pe intuneric. Patru motoare si un far prin padure. Asta da antrenament(la nervi). Natural ca, asa cum m-am obisnuit anu asta, ne-a si plouat de eram uzi si in cele mai ascunse locuri!

 

Parca am presimtit :crack: Daca megeam cred ca aveam nevoie de pompe de alimentare cu benzina prin paduri, si eram 5 si-un far....... Bine ca ati ajuns cu bine, asta-i important. Vrei sa ma iesi azi?

Vremea se pare ca nu vrea sa se arate prea buna, nici azi.

Editat de radautrust
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca am presimtit :crack: Daca megeam cred ca aveam nevoie de pompe de alimentare cu benzina prin paduri, si eram 5 si-un far....... Bine ca ati ajuns cu bine, asta-i important. Vrei sa ma iesi azi?

Vremea se pare ca nu vrea sa se arate prea buna, nici azi.

Ma da multa baza pui tu pe ce se anunta cu vremea! Ce atata vreme si prognoze? Prognozele sunt pentru aia care stau la tv toata ziua. Noi ne dam oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...