Sari la conținut

Enduro Touring & Adventure


dorin-moto
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai fost singur pe Transalpina?

Cat e asfaltat pana in prezent?

Da, am fost singur fiindca teneristii au facut tura pana luni seara, iar eu trebuia sa ma intorc duminica

Asfalt e pana in varf (din Novaci in sus), cum treci pe partea cealalta pana jos la poale inspre Obarsia Lotrului e forestier, dar e cat de cat pregatit de asfaltare, erau pe acolo si speeduri si chopperisti si cu masinile, se poate merge cu orice, dar mai incetut

Deja cum se asfalteaza cum devine tot mai comerciala zona, ca si Transfagarasanul

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de ganduri, domnilor! :(

Desi calitatea e deplorabila, am cateva poze din seara accidentului, cu exemplul edificator de slapar :D

 

Purtati, daca aveti, echipament de protectie!

post-36079-1279610517_thumb.jpg

post-36079-1279610528_thumb.jpg

post-36079-1279610541_thumb.jpg

post-36079-1279610552_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yzule , insanatoshire grabnica itzi doresc ... sper sa mai apucam sezonul asta sa ne mai dam o tura , p dealuri k altadata ... :D

Merci Jackie, dar tin sa te anunt ca azi nu m-am rabdat si am iesit cu motorul.

De dimineata am incercat cu masina, dar dupa un drum de Floresti, am renuntat la ea ( e mai greu deoarece genunchiul nu e flexibil) si mi-am luat motorul.

Si cu asta, incheiem subiectul, ca nu se moare asa usor dintr-o cazatura. Astept sa vina week-endul sa bag o tura de relaxare cu XT-ul pe dealuri.

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt yzu are nevoie de sanatate mintala nu daia de care-i urati voi. asadar padre yzu, multa sanatate mentala iti doresc :(

ba sa te urci pe motor cu genunchiu varza asta da tupeu.

of, of, tinerete oo cretze....

no hard feelings.

Editat de localghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa bag o tura de relaxare cu XT-ul pe dealuri.

Va recomand unul dintre cele mai frumoase trasee si anume: Cluj, Sebes, Sugag, Lacul Oasa, Obarsia Lotrului, stanga spre Lacul Vidra, Voineasa, inainte de Malaia dreapta si ajuns in Cheile Latoritei care sunt extraordinare, trecut pe langa lacul Galbenul, facut imediat stanga si urcare (hard enduro) spre Pasul Curmatura Oltetului 1620m si coborare prin Cheile Oltetului spre Pestera si Manastirea Polovragi, apoi Novaci si Transalpina inapoi

Daca va tine, ma anuntati :(

post-56527-1279651826_thumb.jpg

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand unul dintre cele mai frumoase trasee si anume: Cluj, Sebes, Sugag, Lacul Oasa, Obarsia Lotrului, stanga spre Lacul Vidra, Voineasa, inainte de Malaia dreapta si ajuns in Cheile Latoritei care sunt extraordinare, trecut pe langa lacul Galbenul, facut imediat stanga si urcare (hard enduro) spre Pasul Curmatura Oltetului 1620m si coborare prin Cheile Oltetului spre Pestera si Manastirea Polovragi, apoi Novaci si Transalpina inapoi

Daca va tine, ma anuntati :D

 

 

La intalnirea KTM-istilor...s-a facut in mare traseul asta de catre o parte din participanti. De frumos...e foarte frumos si traseul a fost facut si de Transalp...deci se poate.

Daca prinzi o zi senina, cand ajungi in golul alpin......s-ar putea sa ramai vreo 2 zile acolo si doar sa admiri peisajul. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de ganduri, domnilor! :(

Desi calitatea e deplorabila, am cateva poze din seara accidentului, cu exemplul edificator de slapar :D

 

Purtati, daca aveti, echipament de protectie!

 

 

Yzule draga am tat fo ocupat cu ale mele, intre timp m-am insurat :P (am facut starea civila), si pana azi nu am intrat pe aici. Am auzit de pe la prieteni comuni ca ai: picat, (n-ai nimic si motoru la fel).Acuma ca ti-am vazut pozele nu vreau sa te cant! Da vreau sa vad ca te faci bine sa ne tii la curent; ca pozele astea nu-mi prea plac!

 

Grija mare de tine!

Mesaj completat

...io-s in gandire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casa de piatra Radule si multa fericire :)

 

 

Merci Dane. Mergi pe Trasalpina sau la Predeal?

Mesaj completat

salut. fain traseu ai ales dar eu propun altceva . http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseact...logId=530073146

 

Ce faci Dorine meri? Fugi inainte sa nu te prind cu Triumphu........... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Dane. Mergi pe Trasalpina sau la Predeal?

Mesaj completat

 

 

Ce faci Dorine meri? Fugi inainte sa nu te prind cu Triumphu........... :)

Radule! daca vii miine sa ma anunti ca tre sa pleci cu triumphul mai repede cu o ora ca sa ajungem deodata.Ne auzim pe seara :) pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare de tine!

Merci Radule...si vorba aia: Casa de piatra si multa fericire iti doresc! :)

 

Ce faci Dorine meri? Fugi inainte sa nu te prind cu Triumphu........... :D

 

Radule! daca vii miine sa ma anunti ca tre sa pleci cu triumphul mai repede cu o ora ca sa ajungem deodata.Ne auzim pe seara

Mai, voi si aici va intrececti, nu va ajunge asfaltul? :P

Asa ca va fi doar o plimbare pe undeva prin judet si o slanina fripta :)

 

Daca imi termin XT-ul, mi-ar face placere sa te insotesc. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Dane. Mergi pe Trasalpina sau la Predeal?

Mesaj completat

 

 

Ce faci Dorine meri? Fugi inainte sa nu te prind cu Triumphu........... :)

un proprieter de triumph l-a transformat in diesel daca tot nu merge bine pe benzina .poate il transformi si tu.http://www.youtube.com/watch?v=HyMID8MbQFo&feature= :) PlayList&p=2FA9D90CB771742F&playnext=1&index=11

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule! daca vii miine sa ma anunti ca tre sa pleci cu triumphul mai repede cu o ora ca sa ajungem deodata.Ne auzim pe seara :D pa.

 

Daca plec cu o ora inainte apuc sa beau si o lada de bere. De ce sa te anunt sa pleci mai repede tu cu o ora?))))

 

Merci Radule...si vorba aia: Casa de piatra si multa fericire iti doresc! :)

 

 

 

Mai, voi si aici va intrececti, nu va ajunge asfaltul? :P

 

 

 

Daca imi termin XT-ul, mi-ar face placere sa te insotesc. :)

 

ms Yzu, ase sa fie. Iti vine si tie randu.... :)

 

I ciuda ca l-am facut cu Triumphu. Aveam si Top Case-ul pus da nu o contat.

 

 

Mesaj completat

un proprieter de triumph l-a transformat in diesel daca tot nu merge bine pe benzina .poate il transformi si tu

 

Ioioi cum mere nu are rival. Vad ca te-ai documentat despre marca repede ai intrat pe youtube sa vezi ce poate..... ma simt onorat.

 

Vb diseara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem dara.

Sa vedem, poate vine si Hai-hui cu nevasta si prichindeii.

Deocamdata suntem numai noi doi Dane care am fi dispusi...de care stiu eu, evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no ashe Ferry - da foc ... d Jackie atzi uitat nu ???.... datzi la el o piine domnu , k shi el este omeni ... :) :D

 

 

apoi mah tu mai iesi cu motorul sau e de bibelou????ca nu mai stie nimeni ce e cu tine,ba esti cu loganul ba esti cu dacia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem dara.

Sa vedem, poate vine si Hai-hui cu nevasta si prichindeii.

Deocamdata suntem numai noi doi Dane care am fi dispusi...de care stiu eu, evident.

 

 

unde mereti ma? M-am hotarat! ...nu mai plec la Predeal prea scurt timpul si cred ca va si ploua, asa ca m-am hotarat sa ies pe aici prin zona.

Oare sa merem catre carciuma secreta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...