Sari la conținut

Enduro Touring & Adventure


dorin-moto
 Share

Postări Recomandate

Dimineata tre sa vad care ma duce la munte sa imi recuperez XT-ul.. apoi vorbim. In principiu nu mai am chef de endureala maine..e si cald si nici XT-ul nu e intr-o forma de zile mari. Tre sa-l menajez nitel, n-am ce face ;)

 

Vreau sa dorm la cort. Punct! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iesirea de sambata a fost super tare ,am fost 5 motoare pe traseul Somesul Rece, Blajoaia si ne-am intors pe Valea Ierii, Ciurila ,Cluj si am ajuns in jurul orei 00.30.

Mesaj completat

post-38974-1278502780_thumb.jpg

post-38974-1278502917_thumb.jpg

post-38974-1278502948_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma! Voi calariti mormoloci nu motociclete! Incercati scuba ca e la moda.

 

 

Suntem de tata Jelea)) In orice caz paparaia o fost tare buna.

 

Pt. cine nu stie, actiunea sa petrecut la "Carciuma Secreta". Acolo am baut o bericica, (sau mai multe sa nu mintim), ne-am uscat hainele si intre timp, "tanti carciumareasa" a aparut cu un cancioc plin de oua proaspete de la gainile din ograda. Am cerut o bucata de slanina cu putina ceapa, oua nu mai stiu cate am pus (Ovidiu zicea sa: mai pune..mai pune) si ne-o iesit o ratota grozava, pe care am mancat-o cu pita de casa. Satui ne-am intors catre casa, de ne-o prins noaptea.

 

Mai multe nu pot spune da le-om vb. pe seara daca ne-om intalni la MUSCA.

 

Nea Morare esti invitat. Vreau sa-mi zici ce ai facut prin Baisoara azi, daca nu v-ati deshidratat cumva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tras o tura foarte faina de relaxare si endureala in Muntele Baisoara, cu urcare dinspre Ocolis, jud Alba.

Apogeul a fost un traseu de hard enduro pe o coborare inspre Caps, dinspre statiunea Muntele Baisorii.

Trante au fost la greu, dar am ajuns teferi si nevatamati acasa.

Participantii:

 

DSC00045.jpg

 

DSC00026.jpg

 

DSC00094.jpg

 

Zonele usoare:

 

DSC00002.jpg

 

DSC00018.jpg

 

 

DSC00024.jpg

 

DSC00046.jpg

 

DSC00092.jpg

 

Pranzul:

 

DSC00005.jpg

 

Intrusii:

 

DSC00015.jpg

 

Zonele hard:

 

DSC00030.jpg

 

DSC00033.jpg

 

DSC00055.jpg

 

DSC00065.jpg

 

DSC00085.jpg

 

DSC00060.jpg

Caprioara:

 

DSC00090.jpg

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine a facut urcarea aia, dar noi cand am coborat ( unii pe motor, iar altii pe langa :) ) se vedeau doua urme pe urcare de ceva de cross.

Doi hoti de lemne ne-au zis ca au mai fost de fro 2 zile doi nebuni care si ei la randul lor se pierdusera. :(

Dar a fost frumos, cu toate ca am eliminat vreo 2 L de saruri din organism.

 

DSC00047.jpg

 

DSC00050.jpg

 

DSC00078.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pe urcarea aia vineri cu Raul. Raul a urcat acolo cu un motor cam nepotrivit dar s-a descurcat cu putin ajutor. Izule, fa rost de un motor mai sportiv si hai la o tura asa mai sportiva! Asa o sa te simti de o mie de ori mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Izule, fa rost de un motor mai sportiv si hai la o tura asa mai sportiva!

Nu vin ca tu ma rupi. :(

Las' ca e bine deocamdata asa, doar eu cu invataceii mei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer cu motoarele alea sunteti niste viteji pe coborarea aia. Cu un motor normal Radu a facut zona aia in urcare fara nici o problema.

 

Ce tat pic io la mijloc....hmm? Nea Morare de abia apuc sa facem oarisce.........

Mesaj completat

Nu stiu cine a facut urcarea aia, dar noi cand am coborat ( unii pe motor, iar altii pe langa :laugh: ) se vedeau doua urme pe urcare de ceva de cross.

Doi hoti de lemne ne-au zis ca au mai fost de fro 2 zile doi nebuni care si ei la randul lor se pierdusera. :(

Dar a fost frumos, cu toate ca am eliminat vreo 2 L de saruri din organism.

 

DSC00047.jpg

 

DSC00050.jpg

 

DSC00078.jpg

Yzule si Patrickule unde umblati ma!!!........ fara sa stiu?,.... unde saracie umblati nesupravegheati?

 

No lasa ca ne-om intrece cu poze :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yzule si Patrickule unde umblati ma!!!........ fara sa stiu?,.... unde saracie umblati nesupravegheati?

 

No lasa ca ne-om intrece cu poze :D

Radule, cred ca doar cu mine te vei intrece la poze, ca bietul Patrick cu sapuniera lui face niste poze de toata jelea :)

Cred ca nu le-a vazut Lavinia, ca si-ar fi rupt diploma de fotograf profesionist :(

 

P.S. Mai gata si tu cu nuntile astea si hai pe dealuri la endureala, nu de alta, dar la cate nunti ai fost deja, io te banui ca esti staroste sau fotograf , ca prea des participi :laugh:

Mesaj completat

Se baga careva week end-ul asta la o iesire pana langa Brasov, la Cheia?

Este vorba de o plimbare de cca 600 km, de stat la cort, impreuna cu alti 35 de BMW-isti.

Plecarea ar avea loc vineri, 16 iulie, intoarcerea pe duminica. Eu unu' merg sigur. :laugh:

 

Aici gasiti mai multe detalii: BMW Camp

Daca are careva o propunere si de deviere a traseului, sunt deschis oricarei sugestii (Transfagarasan de ex. )

 

Eu am sa plec la ora ~ 9 ale diminetii.

 

Yzu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tat pic io la mijloc....hmm? Nea Morare de abia apuc sa facem oarisce.........

Mesaj completat

 

Yzule si Patrickule unde umblati ma!!!........ fara sa stiu?,.... unde saracie umblati nesupravegheati?

 

No lasa ca ne-om intrece cu poze :(

Radule, lasa nu te mai minuna atata ca ai fost si tu acolo. Doar ca erai atata de concentrat ca nu mai tii minte. Cu toate ca acolo inca mai aveai inca un sfert de litru de apa. :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule, cred ca doar cu mine te vei intrece la poze, ca bietul Patrick cu sapuniera lui face niste poze de toata jelea :)

Cred ca nu le-a vazut Lavinia, ca si-ar fi rupt diploma de fotograf profesionist :(

 

 

Si io tat sapuniera am)) nu imi iau aparat foto bun pt. coclauri, sa il trantesc sau sa faca scuba.

 

Da tat ma intrec numa sa scap si io vorba ta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati calitatea pozelor dar le-am facut in graba cu o sapuniera. data viitoare imi cer voie si aduc tunul. numa asa. sa facem poze artistice

 

Faine poze, parca e zona stanelor din Crintz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule, lasa nu te mai minuna atata ca ai fost si tu acolo. Doar ca erai atata de concentrat ca nu mai tii minte. Cu toate ca acolo inca mai aveai inca un sfert de litru de apa. :-)

 

 

Faine poze, parca e zona stanelor din Crintz...

Vorba "Morarului"...! atata de concentrat eram incat nu stiam pe unde umblu...) nici acum nu stiu pe unde am umblat! Da nu ma las! voi stii toate coltisarele :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se baga careva week end-ul asta la o iesire pana langa Brasov, la Cheia?

Fost, vazut, placut.

Cu toate ca nu am avut parte de happy end, abia astept sa mai particip.

Pana la Brasov, am mers 9 motoare, alaturandu-ne celor de la intalnirea TNR-istilor.

 

Aici detalii: http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/to...post__p__373518

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica Marcel!

Multumesc Dane.

Vad ca faina tura ai tras. Bravo tie!

 

Frumoase locuri si peisaje, faine poze, observand totusi ca enduristul nu se dezminte si a tras si o poza cu vacile, unul din subiectele topicului.

Ai fost singur pe Transalpina?

Cat e asfaltat pana in prezent?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine nu m-ai amintit yzule in istorioara :D

Sincer...dar foarte sincer iti spun ca, daca nu as fi fost tras la raspundere penal sau nu ar fi trebuit sa dau ochii cu familia ta in sala de tribunal, ieri cand am avut accidentul ti-as fi crapat capul, ca mai apoi, asa schilod cum eram, sa ma urc pe motor si sa te trag dupa mine prin toata Turda.

 

:(

 

P.S. Sigur nu ai fost in vizita in ultima peroada pe la Madalina Manole, nu de alta, dar ieri mai aveam putin si cedam psihic ?

 

Dar nu auita: ai ras de Cuki, ai ras de mine, ai ras de Galen...dar roata fie ea cat de patrata , tot se mai invarte o data! :P

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...dar foarte sincer iti spun ca, daca nu as fi fost tras la raspundere penal sau nu ar fi trebuit sa dau ochii cu familia ta in sala de tribunal, ieri cand am avut accidentul ti-as fi crapat capul, ca mai apoi, asa schilod cum eram, sa ma urc pe motor si sa te trag dupa mine prin toata Turda.

 

:(

 

P.S. Sigur nu ai fost in vizita in ultima peroada pe la Madalina Manole, nu de alta, dar ieri mai aveam putin si cedam psihic ?

 

Dar nu auita: ai ras de Cuki, ai ras de mine, ai ras de Galen...dar roata fie ea cat de patrata , tot se mai invarte o data! :P

Iti multumesc ca-mi vrei binele.Si eu te iubesc frumosule. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...