Sari la conținut

Accident Arcul de Triumph


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

Veneam dinspre Casa Presei Libere si la semaforul de la Arc am observat pe dreapta o duba de politie si un R6 sau R1, nu mi-am dat seama exact ce era (combinatie rosu cu alb), pusa pe cric, cu masca fata (inclusiv farurile) asezata pe asfalt. Din unghiul meu (laterala dreapta a motocicletei respective) motocicleta nu era harsaita. Din pacate nu am putut opri ca ma pisham pe mine la propriu si goneam spre casa.

 

Cum nu era tambalau, salvari and shit cred ca riderul este ok....

 

Cine mai afla amanunte sa puna acilea.

 

Aveti grija.

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam dinspre Casa Presei Libere si la semaforul de la Arc am observat pe dreapta o duba de politie si un R6 sau R1, nu mi-am dat seama exact ce era (combinatie rosu cu alb), pusa pe cric, cu masca fata (inclusiv farurile) asezata pe asfalt. Din unghiul meu (laterala dreapta a motocicletei respective) motocicleta nu era harsaita. Din pacate nu am putut opri ca ma pisham pe mine la propriu si goneam spre casa.

 

Cum nu era tambalau, salvari and shit cred ca riderul este ok....

 

Cine mai afla amanunte sa puna acilea.

 

Aveti grija.

 

Asta cu arcul de triumph ar trebui mutata la fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Nu inteleg ce este asa de fun,Arcul respectiv a primit numele in onoarea unei renumite motociclete iar paradele militare din zona au ca scop omagierea motocicletei.

La fel,primul om care a pus piciorul pe Luna a fost fratele mai mic al lui Louis Armstrong, Neil.

Hai,care are vesti despre rider ca asta conteaza,nu fiare si impresii.

Bafta si sanatate maxima la toti fratii mei rideri care este ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

McDonald's-ul de pe Oltenitei, in zona aia (Oraselul Copiilor)

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam dinspre Casa Presei Libere si la semaforul de la Arc am observat pe dreapta o duba de politie si un R6 sau R1, nu mi-am dat seama exact ce era (combinatie rosu cu alb), pusa pe cric, cu masca fata (inclusiv farurile) asezata pe asfalt. Din unghiul meu (laterala dreapta a motocicletei respective) motocicleta nu era harsaita. Din pacate nu am putut opri ca ma pisham pe mine la propriu si goneam spre casa.

 

Cum nu era tambalau, salvari and shit cred ca riderul este ok....

 

Cine mai afla amanunte sa puna acilea.

 

Aveti grija.

 

Cum se face ca unii abia asteapta sa puna primul post la topic-ul accidente? Modul tau de a ne informa este cu atat mai hilar cu cat singurul lucru ce il aflam concret este ca goneai spre buda.. :peace:

 

In locul tau as fi evitat sa ma fac de ras, carturarule, te credeam om serios dupa ce am analizat topic-ul despre bugetari. Propun sa fie mutat thread-ul la PHUN, sau poate la SHMEN.

 

"vre-o, a-ti, v-a" denota agramaticalitati si se v-or pedepsi as-pru -> oare SH, PH si alte asemenea unde intra, la web grammar?

 

Bafta!

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Vallach, trecand peste ironia "fina" pe care crezi ca o imprimi spuselor tale, te informez ca nu ard de dorinta de a face "primul post" la Accidente, pentru ca ar fi sinonim cu a fi putin deranjat mintal sau intr-o goana avida dupa... ce? Notorietate? Am postat DUPA ce am verificat ca nu mai exista ceva scris despre cele vazute de mine. Asa se nasc toate aceste topicuri, deoarece exista persoane care vad in premiera astfel de evenimente si le astern pe forum. In mod normal opresc cand observ alti confrati la ananghie, dar datorita problemei fiziologice descrise mai sus (evident, care tie nu ti s-ar putea intampla niciodata, ca probabil ai o vezica de metal inoxidabil), am fost impiedicat sa fac oprirea respectiva. Mi-a trecut un gand fugar la un moment dat sa ma opresc totusi si sa ma pish in duba politiei sau sub Arcul de Triumph, dar mi s-a parut putin cam extrem si discutabil prin prisma apucaturilor motociclistilor si a modului in care sunt ei perceputi de catre societate.

 

Alte intrebari "on-topic" pline de har si de t@l3nt mai ai, or can we move on? Tii musai sa fi primul care face caterinca la accidente?

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai fiti ma rautaciosi. a zis si omu ca a vazut un accident de circulatie si din motive independente de spiritul de intrajutorare motociclistic si-a continuat drumu spre un mcdonalds.

doara nu voiati sa se invarta topaind pe langa politist. "zi bre repede , ca ma pish pe scena incidentului" :peace: desi intre noi fie vorba , ar fi fost amuzant ca toti dracii. :moron:

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Din pacate nu am putut opri ca ma pisham pe mine la propriu si goneam spre casa.

...

 

Daca opreai, scapai si de problema fiziologica: exista bude ecologice in Herastrau, la intrare, langa locul consacrat de intalnirii de miercuri de la Arc.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am prins de acest mic amanunt cu budele, inghesuit fiind cu ditamai vaca intre 2 siruri de masini, la 40 de grade Celsius cat emanau masinile alea..... numai dupa bude nu ma uitam eu :peace: In plus, accidentul era peste dum de locul unde ne intalnim noi. Ar fi trebuit sa fac rondul si sa fug ca disperatul sa caut niste bude pe care sincer nu le-am remarcat niciodata

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun infrastructura in zona : pishoare pe fiecare copac in jurul hArcului de Triumph.

 

PS : Nu cred ca ducea lipsa de posturi Carturaru', iar omul a fost sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!

 

Am trecut pe acolo ieri si am vazut motocicleta fara partea din fata si niste politisti care faceau masuratori. Mi-am imaginat ca a fost un accident si am oprit. Motociclistul nu mai era, am inteles ca fusese dus la spital, ceva probleme la umar. Mai erau doi baieti, probabil prieteni de-ai riderului care au luat motocicleta de acolo,impinsa. Stiu ca i-am vazut mai tarziu pe la victoriei, se chinuiau cu ea. Din cate imi amintesc....cred ca era un cbr rosu cu negru, dar nu bag mana in foc...

 

 

Multa sanatate riderului!

Mesaj completat

Am uitat sa precizez....se pare ca motociclistul a plecat de la semafor, pe sensul dinspre piata presei si o duba care venea din stanga nu i-a acordat prioritate....mai multe nu stiu..atat am aflat si eu de la un nene` care oprise si el..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesnica problema cu gramatica, cu orice...numai sa mai faceti si voi un post si sa va dati in stamba. Nu puteti sa va abtineti? Iesiti cu motocicletele oameni buni si urmariti si voi accidentele...poate o sa va apuce si pe voi problemele fiziologice si o sa vedeti cum e pe pielea voastra. Pardon, voi sunteti d-aia care sunteti de tastatura, ca altfel nu-mi explic.

 

On-topic : stie cineva ceva de motorist? In ce stare este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesnica problema cu gramatica, cu orice...numai sa mai faceti si voi un post si sa va dati in stamba. Nu puteti sa va abtineti? Iesiti cu motocicletele oameni buni si urmariti si voi accidentele...poate o sa va apuce si pe voi problemele fiziologice si o sa vedeti cum e pe pielea voastra. Pardon, voi sunteti d-aia care sunteti de tastatura, ca altfel nu-mi explic.

 

On-topic : stie cineva ceva de motorist? In ce stare este?

 

Acu ceva vreme cand veneam nu mai stiu de unde am vazut ceva in partea din spate a soselei ce semana cu un motor de Honda pus pe un MZ, parea julit putin sub far dar mai multe nu am vazut de lumea ce se adunase ca la circ si de cei doi curcani care isi luau notite. Nu stiu ce a patit rider-ul pt ca asa ma taia o... incat nu am oprit si mi-am vazut de drum, dar nu pana nu mi-am folosit 3G-ul din dotare ca sa va anunt mai intai pe voi, forumistii, de grozavia la care am impresia ca am fost martor!

 

Tu astfel de post-uri vrei? Oare cine se da in stamba aici cu post-uri inutile si penibile? Iesiti cu motocicletele si daca sunteti martori la un accident opriti, poate conta enorm ajutorul vostru.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca reusesti sa fi penibil pe toate topicurile si pe toate forumurile, nu doar pe buzau, tine-o tot asa, tara are nevoie si de oameni ca tine :peace:

 

Stimabili, va fac cunostinta cu umbra mea: Tactil.

 

Pastreaza-ti off topic-ul pt PM

 

In cazul in care sunt singurul care considera ca este jenant sa postezi la sectiunea aceasta cum ai trecut pe langa in accident si nu ai oprit pt ca fugeai la buda, atunci aveti probleme oameni buni!

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabili, va fac cunostinta cu umbra mea: Tactil.

 

Pastreaza-ti off topic-ul pt PM

 

In cazul in care sunt singurul care considera ca este jenant sa postezi la sectiunea aceasta cum ai trecut pe langa in accident si nu ai oprit pt ca fugeai la buda, atunci aveti probleme oameni buni!

 

Prietene drag,

 

Eu nu sunt romanul care sa se imbulzeasca la orice iese din comun, in cazul de fata un accident. M-am saturat sa vad cum toti oamenii se imbulzesc la orice accident, sa vada ei sange si sa aibe ce sa spuna si ei mai departe. Esti omul care nu te baga nimeni in seama si vrei sa iti arati si tu cat de ajutator poti fii? Du-te in alta parte. Daca stau sa-ti insir la care accidente am vazut cu motocicleta si nu am oprit, tocmai ca era cineva acolo si decat sa mai incurc si eu cu intrebari aiurea, MAI ALES sa bag aci pe forum ce s-a intamplat, cu orice detaliu...NICI NU-TI DAI SEAMA. DC? Pentru ca nu sunt genul ala de om. DA, am oprit la unele accidente numai sa am grija de motor pana vine cineva, dar crede-ma ca pana acum, numai la 2 am stat. M-ai vazut ca am inceput pe forum sa zic una alta? NU! Daca doreste accidentatul sa posteze el, eu ce treaba am? Si stii de ce nu vreau sa postez? Tocmai ca dau peste persoane ca tine, care toata ziua o freaca la munca si sta pe forum si se da si el cu genunchiul pe jos cand i se strica scaunul. In rest, pe strada mai subtire...si stii de ce spun asta? Pentru ca numai un om care merge cu motocicleta, mai are probleme fiziologice cand este calare pe motor...aproape saptamanal ma apuca si pe mine pe motor, numai de stat la accidente nu-mi arde in momentul ala SAU sa caut bude ecologice.

 

Hai ura! Tastatura uscata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene drag,

 

Eu nu sunt romanul care sa se imbulzeasca la orice iese din comun, in cazul de fata un accident. M-am saturat sa vad cum toti oamenii se imbulzesc la orice accident, sa vada ei sange si sa aibe ce sa spuna si ei mai departe. Esti omul care nu te baga nimeni in seama si vrei sa iti arati si tu cat de ajutator poti fii? Du-te in alta parte. Daca stau sa-ti insir la care accidente am vazut cu motocicleta si nu am oprit, tocmai ca era cineva acolo si decat sa mai incurc si eu cu intrebari aiurea, MAI ALES sa bag aci pe forum ce s-a intamplat, cu orice detaliu...NICI NU-TI DAI SEAMA. DC? Pentru ca nu sunt genul ala de om. DA, am oprit la unele accidente numai sa am grija de motor pana vine cineva, dar crede-ma ca pana acum, numai la 2 am stat. M-ai vazut ca am inceput pe forum sa zic una alta? NU! Daca doreste accidentatul sa posteze el, eu ce treaba am? Si stii de ce nu vreau sa postez? Tocmai ca dau peste persoane ca tine, care toata ziua o freaca la munca si sta pe forum si se da si el cu genunchiul pe jos cand i se strica scaunul. In rest, pe strada mai subtire...si stii de ce spun asta? Pentru ca numai un om care merge cu motocicleta, mai are probleme fiziologice cand este calare pe motor...aproape saptamanal ma apuca si pe mine pe motor, numai de stat la accidente nu-mi arde in momentul ala SAU sa caut bude ecologice.

 

Hai ura! Tastatura uscata.

 

Nu eu am initiat topic-ul in goana dupa martori la accident, de fapt este prima data cand particip la discutii in aceasta sectiune si asta pentru ca ma dezgusta unde s-a ajuns. De atentie nu am nevoie, traiesc in schimb in Romania si m-am saturat sa fiu inconjurat de oameni ca voi.

 

Atat am avut de spus. Succes la identificarea accidentatului fara vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti omul care nu te baga nimeni in seama si vrei sa iti arati si tu cat de ajutator poti fii?

 

Mai scuteste-ne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...din cate vazui eu, aici se anunta accidente. Unii se asteapta, probabil, ca motociclistul direct implicat sa se sesizeze, ca iegzista mobristii de pe forum care vrea detalii legate de nefericirea lui.

Nu vad care e problema cand cineva, martor cu sau fara voie initiaza topic in legatura cu un accident..Omu' a scris CLAR(zic eu) ca mobra nu era harjaita si nici nu existau salvari'n'shit prin imprejurimi, asadar n-o fi fost un accident grav.

 

Va propun sa nu ne mai interesam de soarta motociclistului, ba mai mult, sa lansam sondaj - de genul "e adevarat ca Cioaca a facut pipi...." - "oare Carturaru' se mai putea abtine de la shushu ca sa se implice in bunul mers al anchetei cazului in care mobra era pe jos,fara pagube prea mari si fara salvari in jur?"...saaaaaau, am unu' si mai tare:"de ce acest "Carturaru' " a folosit "ph" in loc de "f"?"..astea-s dezbaterile care va framanta, dragii mei...daca ajungeti la o cz. in legatura cu sondajele pe care le-am propus, anuntati-ma..ma duc sa fac pipi acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta-i viata, unii nu au beneficiat de 7 ani de-acasa, nu ii mai educa nici dreaq acum. A nu se uita: "cat e roata de patrata... tot se-nvarte ea odata...".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

deci…Nenea Carturaru…

nu ai nici o scuza…omul ala din filmuletzul de mai sus o face in public si cu o camera de filmat pe el si cu fatza la vedere (sa-l recunoasca tot poporul)….plus ca bicla lui nu sta asa teapana ca ”vaca” dumitale in timpul mersului…

deci te rugam sa iti cer scuze public pentru ca nu ai te-ai adaptat situatiei in cazul accidentului relatat la inceputul acestui topic

TOTUSI…

avand in vedere ca operatia din film necesita o anumita experienta…

- control perfect al mainii “de ghidaj”

- idem pt. presiune…nici prea incet - sa nu te umpli de “respect”…nici prea tare - sa nu dai probabil peste doamna din jeep-ul de pe banda de langa care se rujeaza cu geamul deschis in timp ce intra incet din neatentie pe banda ta

o sa te iertam de data asta….

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti culmea carturarule, nu ai inteles nimic si indraznesti sa vorbesti despre bun simt.

 

Se pare ca am lipsit cand s-au inversat valorile societatii. Iti recomand sa mai meditezi asupra citatului ce il ai drept personal statement:

 

sic transit gloria mundi

 

PS. ValoXM, nu iti mai apara prietenul cu atata ardoare, pana acum post-urile tale au fost decente. Am locuit si eu in Bucuresti 6 ani si tot nu am adoptat atitudinea de mahalagiu din metrou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...