Sari la conținut

Probleme La Ural


CoLtZzPuB
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

Cu aceasta ocazie vreau sa deschid acest topic pentru cei cu Ural, ca si asa se discuta la un moment pe forum ca nu ar fi prea multe in tara.

 

Se stie ca in mare parte problemele de la Ural sunt comune cu cele de la dnepr, dar mai are si particularitatile lui :crack:

 

O sa incep cu una din problemele care le am eu: Cutia de viteze nu imi decupleaza cum ar trebui. Am incercat sa strang mai tare cablul de ambreiaj si intr-un final m-am ales si cu un cablu de ambreiaj rupt. :disappointed: ... si tot nu decupla.

De desfacut, inca nu am reusit ca il am de curand si parca nici nu l-as desface pan' la iarna :sick:

 

Si asta imi este tractorasu: :lol: post-8325-1152340152_thumb.jpg

Editat de CoLtZzPuB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca ar trebui sa ai mai putine probleme la Ural decat la Nipru. Daca nu umbli la cutie nu cred ca ai sa afli mare lucru. nu e atat de greu, ia pe cineva care a mai umblat acolo daca nu stii.

 

Nu ai luat motorul asta din Bucuresti? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca ar trebui sa ai mai putine probleme la Ural decat la Nipru. Daca nu umbli la cutie nu cred ca ai sa afli mare lucru. nu e atat de greu, ia pe cineva care a mai umblat acolo daca nu stii.

 

Nu ai luat motorul asta din Bucuresti? :disappointed:

 

Dap

maine intra la desfacut si vad exact ce are :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai luat un Ural bun, pastreaza-l asa. Fara accidente fara betii pe motor ca nu aveti atas la el. Io i-am zis lu Bogdan sa il pastreze ca e bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dap... destul de putine... si in general cu putine probleme :crack: pot chiar spune ca este o moto mai exclusivista decat Harley :crack:

 

ata ete

ar fi frumos daca macar astia care suntem, sa ne cunoastem intre noi

am rezolvat-o cu ambreiaju, ceva probleme la bucsa,

nu mi-am bagat eu nasu inca

mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai cand m-am dat eu cu Uralul ala acu' vreo 2 luni nu avea nimic la cutie!

Vezi ca in general cutia de Ural e mai "incapatzanata" decat cea de Nipru fiindca nu are sincroane, insa e mult mai rezistenta chiar daca intra mai greu in viteze!

Ambreiajul tau e nou, by the way...

Multa bafta!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai cand m-am dat eu cu Uralul ala acu' vreo 2 luni nu avea nimic la cutie!

Vezi ca in general cutia de Ural e mai "incapatzanata" decat cea de Nipru fiindca nu are sincroane, insa e mult mai rezistenta chiar daca intra mai greu in viteze!

Ambreiajul tau e nou, by the way...

Multa bafta!

:crack:

 

oricum nu i-a facut mare lucru, nu am stat langa el sa vad ce face ca sa stiu exact, si la ce nu stiu sigur mai bine nu ma bag pana nu invat.

mersi mult oricum :crack:

Ce-i mai naspa ca a suferit un accident de cand l-am luat. A fost busit de masina politiei din lateral si mare lucru nu a avut, mai rau s-a resimtit tipul care-l conducea

Problemele sunt la scoaterea din viteza, ca de intrat acu intra usor, pe liber iese mai greu, dar...

nu-i asta o problema

Asfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a aparut o problema la ural pe forum

cer si eu ajutorul alora mai "batrani in meserie"

S-a stricat cupla de cauciuc. Intrebarea mea ar fi: Se potriveste cu cea de la dnepr?

Si inca o interbare, ca sunt si io mititel :crack: : Ce piese sunt comune la dnepr si la ural?

mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi cupla, fa comanda la Gaspar e 120 000 lei+transportul 100 000 preturi mici, primesti a doua zi daca exista autobuz. nimerit e sa cumperi si filtre de ulei ca sunt doar 60 000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa stiu si eu daca la un ural ii poti punde un motor de Harley adik un V2 ?

 

in principiu da

cadrul este destul de rezistent

acum depinde si cat de mare este motorul

o alta problema ar putea fi la omologare care poate costa destul de mult si ai avea nevoie de suporti destul de rigizi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar crezi ca se merita asa ceva inafara de aspectul vizual?

Nu.

 

Ca sa pui un V2 pe un cadru de Ural trebuie sa modifici aproape tot, lucru care o sa te coste ceva timp si bani. Daca ai bani mai bine iti iei direct un HD. Daca n-ai dar vrei totusi sa faci un upgrade atunci baga un motor de Ural de 750cc (nou).Are si cuplu si putere si sunet suficiente pentru un chopper/cruiser.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aveam eu in cap era sa fac dintr-un ural un chopper gen exile cycles ca probabil este mai ieftin de $30.000 (cat costa un kit de la exile)

 

sau e mai rentabil sa o iei in timp si pe bucati?

 

ar fi frumos sa o poti face sa mearga la turati mai mari fara sa iti cedeze motoru sa fie gen bobber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aveam eu in cap era sa fac dintr-un ural un chopper gen exile cycles ca probabil este mai ieftin de $30.000 (cat costa un kit de la exile)

 

sau e mai rentabil sa o iei in timp si pe bucati?

 

ar fi frumos sa o poti face sa mearga la turati mai mari fara sa iti cedeze motoru sa fie gen bobber

 

Bine ai venit in visul meu :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a aparut o problema la ural pe forum

cer si eu ajutorul alora mai "batrani in meserie"

S-a stricat cupla de cauciuc. Intrebarea mea ar fi: Se potriveste cu cea de la dnepr?

Si inca o interbare, ca sunt si io mititel :hug: : Ce piese sunt comune la dnepr si la ural?

mersi mult!

 

Salut omule,

vezi ca am incercat eu un topic mai nou cu ce se potriveste de la una la alta, dar.....

nimeni nu se lauda

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut omule,

vezi ca am incercat eu un topic mai nou cu ce se potriveste de la una la alta, dar.....

nimeni nu se lauda

:ok:

 

 

doar atat?

aici se vorbea de un cadru de ural si ce se poate face cu el?

Tu ce propui?

 

...poate pui si ceva poze cu uralul tau daca am vazut eu bine.

 

Numai bine!

Editat de CoLtZzPuB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...