Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!

Mi-am luat in toamna un FS6N din 2005. Vreau sa-mi pun protectii pentru motor. Dar nu prea stiu de unde sa le cumpar. Ma poate ajuta cineva?

multumesc

 

 

 

10023317 asta este codul de la louis sau link-ul http://www.louis.de/_40a6150643d29fa2c74e1...x=9&cmd.y=5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Vreau sa imi achizitionez un FZ6 Fazer si am cateva intrebari pentru voi :

 

1. Merita acest model o astfel de investitie ? ( va rog sa fiti obiectivi :cheers: ) Probleme generele , avanteje . etc....

2. E buna acesta perioada a anului pentru a face o astfel de achizitie ?

 

Va multumesc anticipat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Vreau sa imi achizitionez un FZ6 Fazer si am cateva intrebari pentru voi :

 

1. Merita acest model o astfel de investitie ? ( va rog sa fiti obiectivi :cheers: ) Probleme generele , avanteje . etc....

2. E buna acesta perioada a anului pentru a face o astfel de achizitie ?

 

Va multumesc anticipat .

 

 

dap, merita...sunt motoare bune, foarte confortabile la drumuri lungi.piesele nu sunt nici scumpe nici eftine. daca ai banii merita sa o iei pentru ca sunt foarte scazute preturile.

acusi mai depinde si de an.

Dar sincer eu l-am mai recomandat unor prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Vreau sa imi achizitionez un FZ6 Fazer si am cateva intrebari pentru voi :

 

1. Merita acest model o astfel de investitie ? ( va rog sa fiti obiectivi :cheers: ) Probleme generele , avanteje . etc....

2. E buna acesta perioada a anului pentru a face o astfel de achizitie ?

 

Va multumesc anticipat .

 

 

Eu unul sunt foarte incantat de el (eu am un fz6 naked 2004), consum mic la 5% pentru Bucuresti si afara pana in 140km/h, foarte manevrabil, confort afara? da, daca iti modifici seaua adica sa mai bagi ceva burete altfel dupa 400 km zici ca ai stat pe banca in parc. Probleme nu am avut nici una in 10000 de km, si l-am luat la 21000 km, iar dupa 31000 se prezinta foarte ok. Doar schimburile clasice de ulei, filtre si anvelope (100 lei filtru aer, 40 lei filtru ulei, 250 lei set placute frana). Intr-un cuvant pentru mine este perfecta si de oras si de plimbare.

 

Modelul va fii 2004 - 2005

 

De unde o iei ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul sunt foarte incantat de el (eu am un fz6 naked 2004), consum mic la 5% pentru Bucuresti si afara pana in 140km/h, foarte manevrabil, confort afara? da, daca iti modifici seaua adica sa mai bagi ceva burete altfel dupa 400 km zici ca ai stat pe banca in parc. Probleme nu am avut nici una in 10000 de km, si l-am luat la 21000 km, iar dupa 31000 se prezinta foarte ok. Doar schimburile clasice de ulei, filtre si anvelope (100 lei filtru aer, 40 lei filtru ulei, 250 lei set placute frana). Intr-un cuvant pentru mine este perfecta si de oras si de plimbare.

 

 

 

De unde o iei ???

 

Am doua optiuni : 1. Un tip dupa forum care le aduce din Italia

2. Am gasit la Alfa Motors in Buc 1 buc

 

Amandoua pana in 20000 Km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am doua optiuni : 1. Un tip dupa forum care le aduce din Italia

2. Am gasit la Alfa Motors in Buc 1 buc

 

Amandoua pana in 20000 Km

 

Nu vreau sa fiu rautacios sau sa fac reclama negativa, dar vezi ca mai e un user pe aici care tocmai e si-a luat un Fazer de la Alfa Motors si are de bagat o carca de bani in el. Daca te hotaresti la ala, du-te cu cineva care se pricepe bine de tot sa arunce un ochi avizat.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Sunt Bogdan si am un fazer 2004.Stie cineva unde gasesc o aripioara stanga si o protectie de lant si de roata?

ps:de la alfa motors mi-am luat si eu motorul,dar nu inainte de vreo 15 vizite.

 

eu in general cam toate pesele le-am luat de la MyMoto din cotroceni. dupe catalog cu comanda, daca nu au pe stock.In alta parte eu nu stiu sa te indrum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rautacios sau sa fac reclama negativa, dar vezi ca mai e un user pe aici care tocmai e si-a luat un Fazer de la Alfa Motors si are de bagat o carca de bani in el. Daca te hotaresti la ala, du-te cu cineva care se pricepe bine de tot sa arunce un ochi avizat.

 

Succes!

 

 

Nu esti rautacios , si iti multumesc pentru informatie; pe acesta cale va rog sa imi spuneti daca ati avut probleme cu motoarele luate de la Alfamotors...

 

Va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci alex ripper

am fost chitit pe fazer de la inceput.Initial tipul de la Alfa Motors (nea Ion,tatal lui Razvan) a incercat sa-mi bage pe gat un fazer cazut.Dupa multe vizite,,Sinaia_Buc cand a vazut ca nu-i chip sa ma prosteasca , ma suna ca are alta pe stoc.Ajung,,,,suprpriza ,,se vanduse cu o ora inainte(chiar daca il rugasem sa o tina si stia ca o sa-mi cumpar motor de la el).,,,,a venit o gagica si l-am dat(chiar daca eu veneam special ptr acel motor de la Sinaia).

Insa surpriza ,,,,,tot raul spre bine,,,tocmai mai venise una ,,,diferea culoarea si avea doar 8mii km.

Gata ...o iau pe asta,,,,,trimit banii luni,marti , cand deschid bancile,,,(era Pastele).

bun,,,,zis si facut,,,,,luni sau marti sun ca-i trimit banii,,,SOC:Gacica revenise sa-si ia motorul,,,,si cand la vazut pe al 2-lea cel cu 8k sa razgandit,,,,

In sfarsit,,,ma duc ,,,iau motorul gagicii,,,,,(dar fara oglinzile originale,,,,,,le pusese pe primul,,,cel cazut)

nu va povestesc ,,,,cat ma dus cu zaharelul,cu oglinzile,,,nici acum nu le-am vazut.

IMPORTANT:daca iei motorul de la ei si mergi cu cineva care se pricepe si spune ca motorul e ok,,,,incearca sa renunti la garantia motor_cutie de viteze,,,(mai scade vreo 200 de euro,,,sau poate mai mult

Nu face revizile la ei,,,,,Te obliga ca sa-ti pastrezi garantia sa schimbi uleiul la 3500km,,,,(eu dupa o sapt si 1/2 eram la schimbul de ulei)cand poti face pana in 5000 cu un ulei bun.

 

PS:motorul era impecabil (pana sa il tavalesc eu,,doar estetic)avea 18k acum are vreo 32k.NUam avut nici un fel de problema tehnica cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul va fii 2004 - 2005

 

 

Daca te intereseaza , ma gandesc sa il vand eu pe al meu, Fazer 2005, negru, stare impecabila, 16000 km , primul proprietar (luat de la Yamaha Romania), tobe Laser + cele originale, filtru K&N. Nu am poze pentru ca nu eram hotarat sa o vand , am vazut anuntul tau si atunci am zis sa incerc. Pozte fi vazuta in Bucuresti. Pretul 4800 euro. Daca te intereseaza 0722 27.25.24

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza , ma gandesc sa il vand eu pe al meu, Fazer 2005, negru, stare impecabila, 16000 km , primul proprietar (luat de la Yamaha Romania), tobe Laser + cele originale, filtru K&N. Nu am poze pentru ca nu eram hotarat sa o vand , am vazut anuntul tau si atunci am zis sa incerc. Pozte fi vazuta in Bucuresti. Pretul 4800 euro. Daca te intereseaza 0723 27.25.24

 

anterior era numarul de tf gresit . sorry. corect este 0723.27.25.24

Editat de DragStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia spuneti baieti, cam ce faceti voi la capritele voastre dupa iarna asta? Cam cu noutati intampinati noul sezon?

 

Eu i-am pus cauciucuri noi, i-am facut carena si aripa fata, niste rimstripes-uri, urmeaza un set nou de discuri pe fata, furtunase racing, pompa de frana radiala de R1, ulei nou in furca, carburatia facuta, placute de frana noi pe fatza plus cele trebuincioase - ulei, filtre, bujii. Daca mai ramane ceva buget, o sa incerc sa ii retapitez saua. Am vazut un baiat tare priceput pe aici pe forum (Darian) si ma tot bate gandul. Functie de buget vreau sa-i pun si o aparatoare pentru rdiator si o alta aparatoare pentru lant, tot din metal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gume noi (inca nu le-am pus sunt in sufragerie la temperatura constanta :burnout: ), seaua modificata si ca aspect si ca sezut(mai moale) un mic face-lift:..........cam atat (ulei si filtre schimbate inainte de iernat).

 

nanuk007.jpg

nanuk011.jpg

 

nanuk013.jpg

nanuk004.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gume noi (inca nu le-am pus sunt in sufragerie la temperatura constanta :burnout: ), seaua modificata si ca aspect si ca sezut(mai moale) un mic face-lift:..........cam atat (ulei si filtre schimbate inainte de iernat).

 

 

stai cumva prin sector 3 pe la ozana??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea nu mai are nevoie de nimic...e tipla...ar fi ceva modificari pe care as vrea sa le fac, dar n-am bani si nici job nu mai am, asa ca astept.

 

in afara de reparatiile pentru care am internat-o la doftor, am mai schimbat lantul de distributie si semeringurile la supape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gume noi (inca nu le-am pus sunt in sufragerie la temperatura constanta :crack: ), seaua modificata si ca aspect si ca sezut(mai moale) un mic face-lift:..........cam atat (ulei si filtre schimbate inainte de iernat).

 

nanuk007.jpg

nanuk011.jpg

 

nanuk013.jpg

nanuk004.jpg

salut.sunt nou pe forum...am si eu o intrebare...am achizitionat un fz6 2004 acum cateva zile si nu am sticla de la parbriz la ea.....suportul il am...nu stii unde as putea gasi....si daca s-ar putea sa nu cumpar tot ansamblul...m-ar interesa numai sticla...multumesc anticipat:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...