Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

salut.sunt nou pe forum...am si eu o intrebare...am achizitionat un fz6 2004 acum cateva zile si nu am sticla de la parbriz la ea.....suportul il am...nu stii unde as putea gasi....si daca s-ar putea sa nu cumpar tot ansamblul...m-ar interesa numai sticla...multumesc anticipat:)

 

 

Codul de pe www.louis.de este urmatorul 10006591 http://www.louis.de/_30cd727aa9bed3b1c2fc9...tnr_gr=10006591

 

sau pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare ,

 

 

De unde cumpar si eu o baterie ptr un FZS-6 ? Si ce tip de baterie imi trebuie ?

 

 

 

Multumesc anticipat ...

 

Huh?!?!? Ce motor zici ca ai? :cheers:

FZS600 Fazer sau FZ6 (Fazer/N)???

 

Daca ai FZS 600 Fazer, iti trebuie baterie 12V 10Ah, eu am o Yuasa care cred ca are cel putin 3 ani (motorul l-am luat cu bateria asta in 2007 si e buna in continuare; cine stie de cand o fi fost pe motor). Baterii Yuasa gasesti la My Moto Tuning, magazinul de pe Sos. Cotroceni (in cazca esti din Bucuresti).

 

Daca ai FZ6, aici nu mai stiu ce tip de baterie-ti trebuie, s-ar putea sa fie la fel ca amperaj, dar s-ar putea sa difere dimensiunile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am terminat si eu cu consumabilele de cumparat.

 

3L ulei Motul 10W40 - primit cadou de la baieti

1 L ulei 15W pentru furca Motorex

lichid de frana DOT 4 Motorex

antigel 1L Motorex

si niste sprayuri pentru lant si un degripant

 

Acum negociez pentru o asigurare, si sper ca sambata sa reusesc sa termin de inlocuit consumabilele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am iesit si eu cu a mea. Altfel frate, dar se cere o carburatie urgent, pe la 8.000 rpm in treptele inferioare se ineaca si nu mai are putere, daca trag de gaz in continuare, pe la 9.000 ii revine si parca-mi trage un sut in fund. Daca nu polua in we asta, o sa-i fac revizia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am iesit si eu cu a mea. Altfel frate, dar se cere o carburatie urgent, pe la 8.000 rpm in treptele inferioare se ineaca si nu mai are putere, daca trag de gaz in continuare, pe la 9.000 ii revine si parca-mi trage un sut in fund. Daca nu polua in we asta, o sa-i fac revizia.

 

 

eu tot merg de ceva vreme cu a mea. momentan se odihneste sub husa in fata blocului. teoretic trebe sa ii fac si eu reglare la carburatoare ca nu imi place cum suna la relanti. si e singurul lucru pe care nu i l-am facut.

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu o sa o duc saptamana viitoare, dar mai intai sa-i pun bujiile noi si filtrul de aer. Cand o duc la service, o sa-i schimb si uleiul din furca. I-am luat 15W (in carte scrie 10W) si sper sa se mai intareasca un pic suspensia. Sa vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu o sa o duc saptamana viitoare, dar mai intai sa-i pun bujiile noi si filtrul de aer. Cand o duc la service, o sa-i schimb si uleiul din furca. I-am luat 15W (in carte scrie 10W) si sper sa se mai intareasca un pic suspensia. Sa vedem.

 

 

bujii estem noi, filtru este nou. dar momenta e nasol ca nu mai estem bani de carburatie. Oricum m-am decis anul asta nu o dau sigur si ma apuc sa bag ceva banuti in ea. am eu cateva idei mai ales de vopsit. idei pe care vroiam sa le pun in practica iarna asta cat sta in garaj. dar a trebuit sa fac reparatii la motor nu in vopsit. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bujii estem noi, filtru este nou. dar momenta e nasol ca nu mai estem bani de carburatie. Oricum m-am decis anul asta nu o dau sigur si ma apuc sa bag ceva banuti in ea. am eu cateva idei mai ales de vopsit. idei pe care vroiam sa le pun in practica iarna asta cat sta in garaj. dar a trebuit sa fac reparatii la motor nu in vopsit. :cheers:

 

Bre, carburatia costa 120 lei. Nu-mi spune ca nu-i ai?!!?!? E pacat sa mergi asa cu ea, mai ales ca daca la vara ti se pune pata si vrei sa le sincronizezi, sunt sanse mari sa trebuiasca sa schimbi din nou bujiile si filtrul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, carburatia costa 120 lei. Nu-mi spune ca nu-i ai?!!?!? E pacat sa mergi asa cu ea, mai ales ca daca la vara ti se pune pata si vrei sa le sincronizezi, sunt sanse mari sa trebuiasca sa schimbi din nou bujiile si filtrul.

 

 

nu mai e job nu e bani :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am stattoata dupa-amiaza cu nasul in Cerb. I-am schimbat uleiul, filtrul de ulei, filtrul de aer, bujiile, lichidul de racire si i-am curatat lantul. Am desfacut si capacul de la pinionul de atac si am verificat si piulita buclucasa. Era acolo, in regula. Partea nasa e ca era o mazga naspa rau acolo. Am curatat si eu cat am putut dar era deja intuneric afara. Daca aveti timp, din cand in cand, e bine sa va uitati acolo si sa curatati, se strange multa mizerie. Nu trebuie decat un lighean, o perie si niste motorina. Mai ramane sa vedem ce facem cu franele, carburatia si uleiul de furca saptamana viitoare

 

http://www.youtube.com/watch?v=K1apGp1UqK4...re=channel_page

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit baterie Exide la un tip de pe forum din Zalau , noi , la 135 Ron , cu tot cu transport duce la 155 Ron .Factura si garantie . Recomand.

 

Prin urmare sa ma prezint : proaspat posesor de Yamaha Fazer 600 din 2004 la 10000 Km. Ma bucur sa ma alatur voua , o comunitate rastransa. Eu sunt fan honda , dar am avut o problema de estetica in a alege Honda Hornet , asa ca am optat pentru Fazer.

Deocamdata am iesit doar de 2 ori cu ea la plimbare si ma pot declara destul de multumit de noua mea achizitie. Sunt fericit de ea si trist ca sunt in datorii pana in gat :lol: .

 

Ce inseamna revizie de inceput de seson ?

 

Ce service imi recomandati pentru o revizie de inceput de seson ?; inca nu o pot face singur (revizia :)), nu am suficienta experienta . La Dual Tour ( pipera ) mi`au cerut 3 mil , e bine , e rau ?

 

Unde as putea sa merg sa imi schimb si eu cauciucul de pe spate ? ( am deja unul nou )

 

Doamne cati soferi indiferenti am vazut in 3 ore de mers cu motorul , nu imi venea sa cred !!!!!!!

 

 

In rest de`abia astept sa vina vreme frumoasa .... :D

 

Born to be wild !!!

post-45432-1236647809_thumb.jpg

post-45432-1236647830_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revizia de inceput de sezon nu-i mare filozifie, se poate la orice serivce. Depinde pentru tine ce inseamna 3.000.000 la Dual tours, daca-i mult sau putin. Eu am preferat sa economisesc banii astia, si cu ajutorul unor prieteni le-am facut eu fara nici o problema.

Deci, in principiu ar trebui sa schimbi uleiul (iti intra aprox. 3 L), filtrul de ulei, filtru de aer, bujiile si lichidul de racire. Daca vrei sa te stii si cu constita impacata, mai poti schimba si lichidul de frana din pompe plus o aerisire corespunzatoare si o verificare a placutelor.

 

Cauciucurile le-am schimbat la Motor Team, ma rog, impropriu spus schimbat. Ei mi-au pus motocicleta pe standere, mi-au dat rotile in brate si m-am dus la o vucanizare din apropiere unde s-au schimbat cauciucurile fara nici o problema. Partea naspa e ca nu le pot echilibra la vulcanizarea aia. Apoi m-am intors cu rotile si mi le-au montat, au intins lantul si aia a fost.

 

Oricum, cauta pe aici pe forum despre My Moto, e un service cu recoamndari bune si mi se pare ca acum au nu stiu ce promotie la schimbul de ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...