Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Theos, prinderile bugsopilerului nu sunt acelasi la FZS ca si la FZ6. Ai grija la ce comanzi.

Pretul la el e bun, dar nu prea-mi place designul, e prea simplu. Eu am gasit AICI un bugspoiler misto, dar costa ceva mai mult decat triplu... 130 E. De fapt, cam tot ce e pe siteul ala costa 130 E :laugh:)

da, il stiu, este cel mai frumos dintre toate, mai mare, dar scump

eu dupa cate stiu am fzs 600, codul 5DM; in cerdtificat au trecut fz6 fazer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da, il stiu, este cel mai frumos dintre toate, mai mare, dar scump

eu dupa cate stiu am fzs 600, codul 5DM; in cerdtificat au trecut fz6 fazer

 

Si eu am aceeasi problema, in talon tot FZ6 Fazer e trecut. Asta e, sper ca la revanzare sa nu fie probleme.

 

In alta ordine de idei... Hornetistii pleaca azi spre intalnirea lor, SV-istii se vorbesc de o a doua intalnire pe anul asta. Noi ce pazim?

PS: Rippere, e normal sa rada Monsteristii de noi, aia cand se strang saptamanal sunt 20, noi suntem aceiasi 4-5. Ca sa nu zic ca si GS-istii sunt mai multi ca noi si incep ei sa ne ia la misto.

"N-ai cu cine, ba, n-ai cu cine..."

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei... Hornetistii pleaca azi spre intalnirea lor, SV-istii se vorbesc de o a doua intalnire pe anul asta. Noi ce pazim?

PS: Rippere, e normal sa rada Monsteristii de noi, aia cand se strang saptamanal sunt 20, noi suntem aceiasi 4-5. Ca sa nu zic ca si GS-istii sunt mai multi ca noi si incep ei sa ne ia la misto.

"N-ai cu cine, ba, n-ai cu cine..."

 

 

4-5 daca ii adunam si pe aia cu r1 din spate.:rock: noi suntem in general 3-4. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu de-aia rad monsteristii de voi :)

 

 

 

 

 

 

 

a se lua ca pe o gluma

 

 

Taceti drak cu vibratoarele voastre din gura !!!! Curelele alea ale voastre, zici ca-s masini de cusut!!!! :laugh:

 

Ase lua ca pe o gluma si mai buna :rock: :wacko: , Recunosc 1198 ala este betoooooooooooooooooooonnnnnnnnnn

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok deci tre sa citesc 109 pagini ? sau imi face cineva un rezumat :D

 

ai putea sa citesti, sau direct joi la academie. :(

Mesaj completat

La multi ani colegului SDS!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai LMA sa fie! Nu am adormit si de abia am venit de la plimbare, motorul inca e cald. Alex, ii facem o vizita sa-i uram de bine? :cheers:) :() Sau asteptam surpriza joi la Academie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B508 - blue (a.k.a. "Burgman 650 blue")

Corect maestre !

 

http://www.twistedthrottle.com/article/art...rint/169/-1/13/

 

C46 add-on lid panels for V46N topcase

G753 - Cerulean silver (’04 & ’06 Yamaha FJR1300)

G755 - gray (matches ’04 Yamaha Majesty)

G765 - titanium (matches ’05 Honda Silverwing)

B550 - blue (Yamaha FZ1, etc.)

B572 - blue (‘05 Yamaha FJR1300, FZ6, V-Star 650, Majesty etc.)

B579 - blue (’04 Suzuki Burgman 400)

B594 - blue (‘06 Yamaha FJR1300 and '08 Yamaha FZ6S)

R346 - red ('05 Honda ST1300)

 

B572 imi trebuie mie, fir-ar !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai LMA sa fie! Nu am adormit si de abia am venit de la plimbare, motorul inca e cald. Alex, ii facem o vizita sa-i uram de bine? :() :D) Sau asteptam surpriza joi la Academie?

 

 

astept pana Joi, ca sa aiba timp sa stranga bani.:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urare, sa fie la toata lumea.

I-mi cer scuze dar ieri nu am mai intrat pe forum, nici la servici si nici acasa ptr. ca am ceva treburi de rezolvat si vreau sa intru si eu in concediu. Nu vreau sa zice-ti ca ma dau la fund dar nici joi nu o sa vin la Academie din cauza problemelor de rezolvat plus ca mi-am tavalito si eu pe jos, ne mai auzim :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum o dadusi fratioare pe jos?!?!? Esti ok? Hai ca de fiecare data cand ma vad cu cineva, se "lauda" ca a dat cu cascarabeta de asfalt! :laugh: Cu asigurarea aia ce ai mai facut? Ti-au marit despagubirea de la 300 Ron la 500 Ron ??? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea :lol: Incerc si eu o intrebare aici - urmeaza sa imi cumpar primul motor si oscilez intre ducati monster si yamaha FZ6n... Din cauza inaltimii (1,85 m) si a altor considerente, incep sa imi iau gandul de la monster, mai ales ca as vrea sa tin motorul mai mult timp. Intrebarea mea ar fi, pe scurt: este ok FZ6 pt inceput? Stiu si eu ca in turatii joase e destul de "blanda", dar am vazut niste filmulete cu acest motor care, sincer, m-au facut sa cred ca e prea mult pentru mine. Am cautat si pe net, insa doar pareri contradictorii. Mai mentionez ca am mers 6 luni pe scuter, nu prea sunt crispat pe motor... etc :laugh: . Mersi mult de ajutor, orice sfat e bine primit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea :lol: Incerc si eu o intrebare aici - urmeaza sa imi cumpar primul motor si oscilez intre ducati monster si yamaha FZ6n... Din cauza inaltimii (1,85 m) si a altor considerente, incep sa imi iau gandul de la monster, mai ales ca as vrea sa tin motorul mai mult timp. Intrebarea mea ar fi, pe scurt: este ok FZ6 pt inceput? Stiu si eu ca in turatii joase e destul de "blanda", dar am vazut niste filmulete cu acest motor care, sincer, m-au facut sa cred ca e prea mult pentru mine. Am cautat si pe net, insa doar pareri contradictorii. Mai mentionez ca am mers 6 luni pe scuter, nu prea sunt crispat pe motor... etc :laugh: . Mersi mult de ajutor, orice sfat e bine primit..

 

Daca stai pe c_u_r_u tau si nu-i dai peste 7-8000 de ture e buna pentru un incepator. Are centrul de greutate ceva mai sus dar la inaltimea ta nu e o problema (poate daca aveai 1.50 :lol:). Bafta-n trafic pe viitor ! ! !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea :lol: Incerc si eu o intrebare aici - urmeaza sa imi cumpar primul motor si oscilez intre ducati monster si yamaha FZ6n... Din cauza inaltimii (1,85 m) si a altor considerente, incep sa imi iau gandul de la monster, mai ales ca as vrea sa tin motorul mai mult timp. Intrebarea mea ar fi, pe scurt: este ok FZ6 pt inceput? Stiu si eu ca in turatii joase e destul de "blanda", dar am vazut niste filmulete cu acest motor care, sincer, m-au facut sa cred ca e prea mult pentru mine. Am cautat si pe net, insa doar pareri contradictorii. Mai mentionez ca am mers 6 luni pe scuter, nu prea sunt crispat pe motor... etc :laugh: . Mersi mult de ajutor, orice sfat e bine primit..

 

Vino joia viitoare la Academie, la Eroilor, si ai sa vezi Fazere si Fazere.... Iti faci o parere, vezi cum e si cu carena si fara carena, te urci, vezi cum stai, cum o manevrezi pe loc. Se merita sa-ti iei Fazer ca prim motor, mai ales daca nu ai bani sa-l schimbi dupa ce prinzi ceva experienta. E un motor destul de docil, care e lenes pana-n 7-8000 rpm, dar trage aprig si dupa 8.000 rpm.

 

Poze de la intrunirea de joi de la Academie.

/index.php?...t&p=2062496

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea :wink: Incerc si eu o intrebare aici - urmeaza sa imi cumpar primul motor si oscilez intre ducati monster si yamaha FZ6n... Din cauza inaltimii (1,85 m) si a altor considerente, incep sa imi iau gandul de la monster, mai ales ca as vrea sa tin motorul mai mult timp. Intrebarea mea ar fi, pe scurt: este ok FZ6 pt inceput? Stiu si eu ca in turatii joase e destul de "blanda", dar am vazut niste filmulete cu acest motor care, sincer, m-au facut sa cred ca e prea mult pentru mine. Am cautat si pe net, insa doar pareri contradictorii. Mai mentionez ca am mers 6 luni pe scuter, nu prea sunt crispat pe motor... etc :makeout: . Mersi mult de ajutor, orice sfat e bine primit..

 

 

Pentru ca esti inalt, iti recomand mai bine un FZ6 decat monsterul. Monsterul e o motocicleta destul de joasa, indiferenta ca e de 600, 900 sau 1000. Iar cum ai de gand sa o folosesti mai mult timp, e mai avantajos un FZ si mai confortabil pe distante lungi. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata cred ca o marit pe a mea..............ma trag spre un FZ1 sau un R6

 

nanuk008.jpg

 

Marit-o linistit, la ce motor e ala, e pacat sa o tii doar pentru tine. Lasa si pe altcineva sa se bucure de ea!

Mesaj completat

 

 

Mi-am luat carena de la vopsit. A iesit super, a nimerit un rosu aprins de imi venea sa plang langa ea. Lipiturile au iesit la marea meserie. La iarna o sa vopsesc la ea si ce a mai ramas (codita, aripa fatza si rezervor) si inca oscilez daca sa-i vopsesc sau nu si jantele tot rosii. Deci, daca aveti nevoie de un vopsitor si carene de reparat, am omul. Ca bani, mai mult decat decent. Joi, la Academie o sa vedeti lucrarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...