Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BRAVO ! f bun deal ai facut ! :cheers: dar nu asta era subiectul topicului ! Erau niste informatii de pret si atat ! Pt linistea ta sa stii ca daca vinde importatorul sau Dual Tours , banii tot la importator se duc , fie ca-ti place tie sau nu . Sa fim intelesi , nu iau partea nimanui , dar toti importatorii " oficiali " au servicii proaste ! Am avut BMW si Aprilia inainte si stiu bine !

 

Cat despre ABS , ia tu 3 sa-ti ajunga ! Am avut si e de kko ! poate pt incepatori da' nici atat

 

 

Nu inteleg ce nu e klar .... Conteaza la cine ajung banii sau cati ? Vorbesti de parca nu tu ai dat banii pe mobra . Important e cat dai pe ea nu la cine ajung banii nu ?

Iar referitor la abs poate ma lamuresti dc e de kko . Cand mi-a iesit un caine in fata in 10 metri la 90km/h

fara sa am posibilitatea sa evit decat prin frana iar abs-ul a intrat superb si a facut el in felul lui o minune trebuia sa ma gandesc ca a fost noroc ?

 

Ride Safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Au venit tobele(LeoVince)! :crack: Nu mai am rabdare, cred ca le montez dimineata, asa ca maine la Etrusco, pot fi ascultate. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au venit tobele(LeoVince)! banana.gif Nu mai am rabdare, cred ca le montez dimineata, asa ca maine la Etrusco, pot fi ascultate.

 

Sa le stapanesti sanatos, le-am vazut de dimineata :crack:. Dintre toate arata cam cel mai bine, insa mie personal tot nu-mi plac mai mult ca cele stock. Acum ramane de vazut cum se aud :crack:.

 

Bafta.

 

A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici unele nu o sa arate ca cele din fabrica , acelea au fost facute sa pastreze linia motorului ca design . Cele aftermarket sunt mai greu sa se integreze in linia motorului mai ales ca sunt sub sa. Asa ca pana la urma sunetul conteaza ca pana la urma din cauza asta le schimbi :crack:

 

Intrebare: Voi la cat (ture) tineti relantiul la motor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

chiar astazi m-au uitat si la mine fluctueaza 1260-1320 rpm. Incarte scrie 1250-1350 rpm (vezi manual de service - pag 96). Sunt destul de sigur ca aceasta valoare este precizata si in manualul de utilizare.

 

 

Bafta.

 

A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut... Intr-adevar am observat si eu ca suntem destul de multi posesori de Fazere, cu unii chiar m-am intalnit pe strada.

Cred ca al tau (Schuberth) e luat o data cu al meu de la Dual, ca eu am tot unul argintiu dar fara ABS.

In privinta tobelor eu astept sa fac rost de banuti ca sa-mi montez IXIL-urile. sincer cred ca se potrivesc cel mai bine pe motoreta si imi convine ca au si silencer-uri incluse.

post-2991-1154692902_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

chiar astazi m-au uitat si la mine fluctueaza 1260-1320 rpm. Incarte scrie 1250-1350 rpm (vezi manual de service - pag 96). Sunt destul de sigur ca aceasta valoare este precizata si in manualul de utilizare.

Bafta.

 

A

 

 

La mine sta cam intre 1102-1108 rpm , am vazut si eu in cartea ei ca scrie ca ar trebui sa stea intre 1250-1350.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt extaziat! :crack: Am senzatia ca sunt pe alta motocicleta. :crack: Suna minunat, dar trebuie sa ma obisnuiesc cu alarmele masinilor ce incep sa urle in urma mea. Urca in ture mai usor dar asta si datorita faptului ca am scos catalizatorul. Evacuarile LeoVince sunt singurele care vin si cu intermediara ce inlocuieste catalizatorul. Intradevar conteaza sunetul, deoarece atrage atentia soferilor, astazi pt. prima oara , aproape toti facandu-mi loc sa trec, in trafic.

Referitor la turatie a mea sta la 1250 de cand am cumparat-o. Astazi am facut si revizia (a treia ). Am deja 17.000 km. Cu ocazia asta am schimbat uleiul , filtrul ulei si anvelopa spate. Urmeaza curand si anvelopa fata. Cei de la Motodinamics au spus ca la urmatoarea revizie schimba si bujiile, filtrul de aer, eventual placutele si o sincronizeaza. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ro, cand asculta si muritorii de rand minunatiile tale? :crack:

 

Toate bune.

 

 

Sper sa ajung si eu astazi seara prin Etrusco, daca termin treaba mai devreme. Trebuie sa le ud cu prietenii, ca daca nu, cica se exfoliaza carbonul :crack: Ai draq` prieteni..... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva important am uitat sa te intrebam: d eunde le-ai luat, cat a durat de la comanda ferma si cat au costat. In alta oridine de idei care e treaba cu catalizatorul si cu eliminarea lui? Singurul lui rol e ca mobra sa fie mai "prietenoasa cu mediul"?

 

Toate bune.

 

A

 

PS Cei de la etajul 1 si 2 o sa le aprecieze cel mai tare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt luate de la Motoboom, magazine: langa cinema cotroceni sau in cadrul circuitului Amkart de la Tunari. In principiu dureaza aproximativ 3 sapt. dupa lansarea comenzii. Acum e posibil sa aiba si pe stoc. Mai au ceva evacuari mai deosebite - ,,Mivv``. http://www.mivv.it/moto_usa/default.htm

Catalizatorul are rolul de a retine din noxe dar in acelasi timp gatuie evacuarea. De obicei limiteaza cu 3 pana la 6-7 caluti. Asa ca in afara de sunet, motocicleta castiga si un pic de viata.

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

I-am facut si eu revizia la 7800km , schimbat uleiul si filtrul, curatat filtrul de aer ( era f murdar) , si a mea dupa ce i-am schimbat tobele ( Laser) s-a simtit cum a crescut in ture. Care stiti ce presupune acea sincronizare si cum se face ea ( eu am renuntat sa ma duc ma Motordynamics). Filtru de aer poti sa-l cureti singur binemersi cu spray de curatat la 17000km eu zic sa te uiti la el ca sigur e murdar ca dreacu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Fazeristilor !

 

 

Si eu sunt posesor de Fazer dar nu FZ6 ci FZS 1000.

Merg de aproape 3 ani pe modelul asta si sunt foarte multumit de ce poate. Aici vreau sa-l contrazic un pic pe Radu si sa mentionez ca trage "de jos" pana "sus" de rupe in special dupa 7000 rot/min cand EXUPU-ul s-a deschis complet.

 

Referitor la FZ6 sunt un pic critic deoarece are cateva "minusuri" fata de modelul de Fazer de 600 precedent (mentionez ca este o parere personala) asta pentru a putea fi mentinut cam la acelasi pret banuiesc ... :crack: ; ma refer la frana pe fata (modelul mai vechi are frana lui R1), pierderea de putere a lui FZ6 la turatie mica 3000 - 5000 rot/min. injectia care poate fi considerata si un avantaj si un dezavantaj. Parca mai erau mici diferente pe care nu le mai retin. Bineinteles are si cateva "plusuri" foarte importante: greutate redusa, aspect mai "fioros", cadru de aluminiu etc.

 

Referitor la pretul lui FZ6 la noi in tara, adica intre 6300 si 6900, mi se pare exagerat de mare pentru ca eu cu 6190 euro CIP mi-am luat FZS 1000 nou din 2005.

 

Am uitat sa zic de toba ca suna destul de tare (dar nu exagerat) si este bineinteles tot de la Dobrescu. :what: El mi-a pus Yoshimura ! :crack:

post-135-1155822679_thumb.jpg

Editat de Co_Blue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...