Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

SALUTARE

 

De curand am achizitionat si eu un FAZER din 2001. As vrea sa stiu voi ce benzina ii puneti(care ii place cel mai mult), ce ulei, cam care sunt probleme care apar la modelul asta Eu pana in momentul de fata am avut numai comuniste deci orice sfat este binevenit. Va multumesc. Numai bine.

benzina 95 max 98.

ulei sintetic 10w40

probleme nu prea are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:baldy: :baldy:

 

Incep sa apara rosii :baldy: Dupa parerea mea este de departe cea mai reusita culoare pentru acest model.

 

Bafta.

 

A

 

 

:baldy: Si dupa mine...da pe naked :wave: iar asta s-a produs pana in 2005.

 

Sincer sa fiu imi place si carenatul rosu de la fz6 s2 care apare zilele acestea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei !

Am scris si in celalt topic :baldy: scuze ! vina mea !

Ma repet !

 

Sunt proaspatul posesor al unei Yamaha FZ6 N din 2005 .

Am adus-o din Italia .

 

Nu pot spune multe inca ca m-am plimbat doar 2 zile !

post-3339-1174816202_thumb.jpg

post-3339-1174816215_thumb.jpg

post-3339-1174816230_thumb.jpg

post-3339-1174816239_thumb.jpg

post-3339-1174816258_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o vopsesc si eu rosie ma bag si eu cu voi in hora ? :baldy: :baldy: :baldy: :baldy:

 

Te primim chiar si asa... :wave:

Gata! Hai s-o punem de un club. Cam asa ceva...

 

http://www.fazer-hispania.com

 

Aruncati un ochi pe site-ul asta.

Io zic ca s-ar merita si clienti s-ar gasi. Destui chiar.

 

Intalniri, escapade, technical info...o gramada de kestii. Poate mergem pana in Spania :nono:

Editat de strike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice ati zice, voi astia cu motociclete rusinoase( rosii in obraji ), tot neagra e mai frumoasa! :baldy:

post-6592-1174933580_thumb.jpgpost-6592-1174934162_thumb.jpgpost-6592-1174934323_thumb.jpg

 

Glumeam! Cu toate astea , chiar si la ora actuala, dupa 2 ani si 25.000 km., dintre toate dezbracatele de 600, tot Fazer-ul l-as alege! E o motocicleta minunata, care, daca ai grija de ea, iti ofera multe satisfactii. :baldy:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e....pare chiar foarte frumoasa. Da nu pot sa ma exprim inca...fiindca poarta casca. E a ta? :baldy:

 

 

Hai mai fratilor, facem clubu au ba? Sau macar daca exista unu??? ca sa stim si noi.... :baldy:

Am observat ca a mai fost deschis un topic despre fazere la Motociclete de Viteza...acolo unde amintea cineva despre articolul ala nefericit din revista englezeasca Bike. Tot acolo...in topic se intrebau oamenii daca fazerul e motocicleta de viteza au ba.

 

Io zic ca e, numa ca tre sa te tii frate ca sa fii tu la inaltime....sau mai bine zis strans bine de rezervor :baldy: Mai ales pe naked. Din moment ce pozitia de pilotaj (inafar' de ghidon) si ciclistica sunt imprumutate de la o vitezana, din moment ce motorul e la fel si din moment ce ajunge la rpm12000+, sare de 200kmh si practic nu-i mai "sta" nimic in fata....e de viteza.

 

Prefer totusi sa cred ca motocicleta mea este polivalenta, mult mai utilizabila decat un r6, in situatii in care nu am nevoie de o vitezana sub K_R....si care la o adica e taur si mananca pamantul...ceea ce si este. PUNCT

 

Unul dintre cele mai reusite modele create vreodata. M-am uitat de 10 ori inainte sa mi-o aleg si nu regret nici o clipa. In plus, pe ROSHU... :baldy: ...iar revenim la culoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica voi chiar ati vorbit serios cu CLUBUL numai de rosiatice ? Si ca sa nu le confundati le zgariati cu cuiul !!! Sa stiti care a cui e . :lol: :P :D :crack:

 

ps: eu fac club doar cu deastea cu abs ? :lol: :kick:

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rocristea - as vrea niste crash paduri, cele din poza par ca cele de la motodynamics, dar mi se par extrem de scumpe la ei, ~ 1200 RON. Exista si o alta varianta sau asta este, bag mana la buzunar si le iau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rocristea - as vrea niste crash paduri, cele din poza par ca cele de la motodynamics, dar mi se par extrem de scumpe la ei, ~ 1200 RON. Exista si o alta varianta sau asta este, bag mana la buzunar si le iau?

 

Exista mai multe variante: Magazinul din statia de metrou-Piata Romana al dlui Tiberiu Troia, unde au un model la jumatate de pret sau (CEA MAI BUNA AFACERE) : http://www.louis.de/_108f1c33a9d8d0f8fad58...tnr_gr=10022040

..mai exact, Kit montaj:cod louis-10022090(26,95 euro) + role protectie:cod louis-10022026 pt. culoare rosie; 10022031 pt culoare neagra; 10022029 pt imitatie carbon(49,95 euro). Mai sunt si alte culori...Total aproximativ 270 RON+comision.

Avantajul celor originale( zic ei), este ca , in caz de impact, aceste role preiau socul si se rup, protejand astfel cadrul. La celelalte socul este preluat direct in cadru, riscandu-se fisurarea lui. Dezavantajul (zic eu) e ca deja am schimbat 2 perechi... :crack: ..pe casco, evident.

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rocristea - as vrea niste crash paduri, cele din poza par ca cele de la motodynamics, dar mi se par extrem de scumpe la ei, ~ 1200 RON. Exista si o alta varianta sau asta este, bag mana la buzunar si le iau?

 

 

12 milioane ? vai vai vai . Eu am dat 3 milioane pe ale mele si sunt luate si montate la Dual Tours. Am scapat de 2 ori mobra de pe cricul mare --> damage 0 . Uita-te pe pozele cu mobra mea si le vezi . Le recomand cu caldura !!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 milioane ? vai vai vai . Eu am dat 3 milioane pe ale mele si sunt luate si montate la Dual Tours. Am scapat de 2 ori mobra de pe cricul mare --> damage 0 . Uita-te pe pozele cu mobra mea si le vezi . Le recomand cu caldura !!!! :crack:

De fapt cele originale sunt 200 euro cu TVA inclus. Si eu le recomand pe cele de la Dual Tours care protejeaza f. bine. Cele de la louis, in schimb, sunt mai personalizate si mai bine finisate, la aceiasi bani, dar astepti 10 zile.

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rocristea de unde ai luat "capacul" ptr locul pasagerului si cat ai scapat pe el ca m-ar interesa si pe mine ? :crack:

 

de la Louis, parca 118 euro???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand cu caldura crash-protectori R&G, tot la d-l Troia in Piata Romana ii gasiti. Sunt cei mai adevarati pe care i-am vazut vreodata. Ii vedeti in pozele pe care le-am postat mai inainte pe acest topic...

 

Nu vreau sa ma exprim in legatura cu cei originali...am avut si din aia. Inca il mai am pe cel din stanga. Oricum...se cheama - diplomatic spus - "roller protectors". Si pretul lor era pe la 190 euro....nu 12 milioane.

 

Revenind, astia pe care ii am acuma de la R&G sunt cei mai mari(aprox. 10-12 cm), insa merita. Au o forma simpla care mi-a placut. Chiar si asa, in cazul unei caderi sau alunecari a motocicletei pe partea stanga, terminatia....capacul cutiei de viteze nu poate fi protejat, prin constructia motocicletei. Oricum din cele 5-10 puncte de "atingere", ramai numai cu unul. Tot e ceva...

 

http://www.rg-racing.com//showproducts/Cra...Protectors.aspx

 

Daca intrati pe acest site - la R&G, veti observa ca s-au gandit sa faca pentru fazer si terminatii de ghidon. Dupa parerea mea, sunt foarte utile si acestea, tot in caz de cadere. Te scapa de lovituri pe oglinzi care sunt metalizate la naked. Din pacate, din astea nu am gasit inca.

 

 

Referitor la club :kick: nu mi-a dat totusi prin cap sa facem club numai cu fazerele rosii...m-as bucura daca ar exista un fazer-club totusi, oricum s-ar numi...

 

:crack:

Editat de strike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul, in indolenta mea, nu i-am gasit rostul. Ma poate lamuri cineva? :crack:

 

A

 

Raspunsul e simplu, trecand peste latura estetica: scap de autoinvitatii la plimbare. In permanenta ma roaga cineva, sa o/il plimb. Avand acest capac monopost, nu mai am unde. :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ceva...pretul acestor R&G (cele mari) e undeva pe la 4 milioane.

 

By the way...a avut cineva ocazia sa testeze noua sha...(shea, seat)...de la fz6 s2? Vreau sa stiu intereseaza daca este intr-adevar mai comoda si daca se preteaza si la s1. Ar fi o idee buna deoarece pe mine de exemplu nu ma tine sa stau mai mult de 2 ore de mers fara pauza. La voi cum e?

 

 

Thanx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul e simplu, trecand peste latura estetica: scap de autoinvitatii la plimbare. In permanenta ma roaga cineva, sa o/il plimb. Avand acest capac monopost, nu mai am unde

 

Salut,

 

Acum am inteles. La mine nu se aplica, nici nu imi place si de luat in spate mai rar. Avand in vedere ca sunt incepator spun NU si gata :crack:

 

A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...