Sari la conținut

Accident La Valul Lui Traian


CostinALN
 Share

Postări Recomandate

Mai multe detalii daca se poate? Cum se simte motociclistul? Fiti cu ochii in patru, la tot din jur, dar mai ales la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut eu pe acolo vineri seara pe la 11 cred si este vorba de un dragstar. era vorba de o denivelare intre sensurile de mers (gen mai mult asfalt pe o parte....sa zic o diferenta de vreo 5-7cm). din cate am inteles, a facut o depasire si a agatat denivelarea cand vroia sa revina pe sens....

 

motorul era aproximativ ok...si am inteles ca si conducatorul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

' date='Jul 17 2006, 04:11 AM' post='448161']

Am trecut eu pe acolo vineri seara pe la 11 cred si este vorba de un dragstar. era vorba de o denivelare intre sensurile de mers (gen mai mult asfalt pe o parte....sa zic o diferenta de vreo 5-7cm). din cate am inteles, a facut o depasire si a agatat denivelarea cand vroia sa revina pe sens....

 

motorul era aproximativ ok...si am inteles ca si conducatorul....

 

 

mda. .naspa. .eu am luat "valurile" alea din valu peezdii lui Traian cu Gixu.. . .fara probleme.. .Stiam din 2005 (rookie year) ca aia e o localitate de cacao (rutier vorbind)

 

PS: Stai sa vezi cum e sa intri la 160 la ora pe kkturile alea de striatzii (raschetare) (pe catziva km) dinainte de C-ta.. .si nu cu un chopper de 200+kile ci cu un supersport de 170 kile/150 HP. care face lambada fatza-spate nonstop :banana: si mai era si ud. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saliu , eu , gizmo , rinno si strumfuadi (si inca ceva motociclisti pe care nu ii cunosc) am ajuns imediat dupa accident acolo , motociclistu era deja in ambulanta ; dupa urmele de pe asfalt nu facea nici o depasire , a luat o denivelare transversala .. direct in plin .. urma de franare 10m .. ceva de genul dupa care urme in asfalt 30m .. de la crashbaruri. A dus gizmo moto lui la politie in sat , am vorbit cu motociclistul ieri, era inca in spital in Constanta a zis ca are doar cateva coaste rupte , si era zgariat la barbie putin.

cam atat

sa auzim numai de bine

 

sanatate multa multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica motociclistului.

 

Pentru mine viteza optima si sigura de mers pe portiunea aia am gasit-o a fi pe la 60 la ora. E destul de inselatoare portiunea pentru ca masinile nu incetinesc prea tare pt ca n-au de ce, si tinzi sa consideri ca poti la fel de repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...