Sari la conținut

Accident Dej, 14 Iulie


bocosb
 Share

Postări Recomandate

Tatal lui Mario nu e instructor moto si auto? oricum,din cate am auzit eu conduce foarte bine Mario .

Insanatosire grabnica fara urmari !

 

Da, el e..

 

Am mai primit azi ceva vesti de la tatal lui, zic doctorii ca s-a imbunatatit un pic situatia, dar tot nu se pronunta.. Urmatoarele 48, 72 de ore sunt importante, daca nu apar complicatii ziceau ca are 80-90% sanse sa isi revina. Tineti-i pumnii.

 

Maine dimineata ma duc la politie, cred ca trebuie sa ma duc cu motorul la cluj la expertiza, inca n-am habar care-i situatia cu motoru/asigurarea, nici nu m-am putut gandi la asta.. o sa trec iar pe la spital, desi inca nu cred ca lasa pe cineva inauntru, tot la terapie intensiva e :disappointed:

Va tin la curent

 

Salutare nu va stiu pe nicunul de pe aici (sunt nou) dar sunt Clujan si se pare ca un fost coleg de liceu e medic la neurochirurgie in CJ (sau daca nu e el gasim noi pe altcineva ...) deci daca credeti ca pot sa ajut dati un mesaj si se rezolva. Multa Bafta si Sanatate baiatului!

 

Doctorii fac tot ce pot.. nush, daca crezi ca ajuta, ia legatura cu colegul tau

Multumesc mult de ajutor, si va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, el e..

 

Am mai primit azi ceva vesti de la tatal lui, zic doctorii ca s-a imbunatatit un pic situatia, dar tot nu se pronunta.. Urmatoarele 48, 72 de ore sunt importante, daca nu apar complicatii ziceau ca are 80-90% sanse sa isi revina. Tineti-i pumnii.

 

Maine dimineata ma duc la politie, cred ca trebuie sa ma duc cu motorul la cluj la expertiza, inca n-am habar care-i situatia cu motoru/asigurarea, nici nu m-am putut gandi la asta.. o sa trec iar pe la spital, desi inca nu cred ca lasa pe cineva inauntru, tot la terapie intensiva e :disappointed:

Va tin la curent

Doctorii fac tot ce pot.. nush, daca crezi ca ajuta, ia legatura cu colegul tau

Multumesc mult de ajutor, si va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de el

 

Da iti zic eu din experienta, conteaza!; o sa il sun sa vedem ce putem face, te tzin la curent. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza cu motorul :banana:

post-9248-1153129515_thumb.jpg

 

Ironic.. ultima poza pe care am facut-o la motor, de vreo saptamana intr-una din iesirile mele la fotografiat.. parca am presimtit ceva :smoke:

post-9248-1153130196_thumb.jpg

 

acuma am aflat ca d-na cu volvo ii avocata.. nici macar n-a intrebat cum se simte Mario, numai sotul ei a intrebat ceva.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, prea mult 100 km/h in oras. Ganditi-va numai, 20 m de urme de frana...

 

Dar ... totusi, pt numele lui Dzeu, cum dracu de conduc oamenii astia de se baga fara sa se asigure? Femeia naibii!

 

Si ma mai mira un lucru: cum de s-a lovit asa de zdravan la cap? Casca ce model e, ce producator?

 

 

Sper sa se insanatoseasca cat mai repede, si cel mai important, FARA URMARI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Care razboi tata ? Eu vorbeam de bunul simtz ! Nu am dat motorul decat odata, si atunci eram in poligon. Nu e nici un razboi, daca e prietenul tau si tii la el, il cunosti, stii daca are momente de impulsivitate si cum conduce. Nu-ti spuneam tie ce trebuie sa faci marmota, poti sa o dai la toti prietenii daca asa vrei ca e a ta, spuneam ce n-ar fi trebuit sa faca el. Citeste forumul sa vezi cati au cazut pe motoarele prietenilor si dupa aia joaca-te de-a profesoru.

 

Nu ma jucam de-a profesorul stimabile. Spuneam doar ca nu au sens comentariile de genul asta, ca mie mi se par deplasate. Am dreptul la o parere, right? Whatever, mi se ridica tensiunea cand vad meseriasii care critica atunci cand e cazul. Mai ales cand omul iti spune ca merge foarte bine si mai ales cand accidentul se intampla in urma neacordarii de prioritate. Atat.

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma jucam de-a profesorul stimabile. Spuneam doar ca nu au sens comentariile de genul asta, ca mie mi se par deplasate. Am dreptul la o parere, right? Whatever, mi se ridica tensiunea cand vad meseriasii care critica atunci cand e cazul. Mai ales cand omul iti spune ca merge foarte bine si mai ales cand accidentul se intampla in urma neacordarii de prioritate. Atat.

 

Nu prea inteleg unde am criticat pe cineva fiind de parere ca motocicleta nu se da. Normal, altii sunt de alta parere, care e problema ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred am sunat, din nou, la amicul de la neurochirurgie si mi-a zis ca Mario a murit....... :banana: .....nu inteleg, aflasem din alte surse ca si-a revenit si ca era spre bine, sa fi incurcat amicu cazurile dar nu cred ca mai exista alt acidentata de motor adus din Dej. Nu stiu ce sa zic ... Condoliante familiei si D-zeu sa-L Odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred am sunat, din nou, la amicul de la neurochirurgie si mi-a zis ca Mario a murit....... :-L .....nu inteleg, aflasem din alte surse ca si-a revenit si ca era spre bine, sa fi incurcat amicu cazurile dar nu cred ca mai exista alt acidentata de motor adus din Dej. Nu stiu ce sa zic ... Condoliante familiei si D-zeu sa-L Odihneasca!

 

Ohh shit :-L :laugh: Dumnezeu sa-l odihneasca :lol: Inca unul :banana: Sper ca scarba aia nenorocita sa putrezeasca-n puscarie :smoke:

 

 

 

Nu prea inteleg unde am criticat pe cineva fiind de parere ca motocicleta nu se da. Normal, altii sunt de alta parere, care e problema ?

 

Unde e problema? Pai uite unde e: in situatia pur ipotetica in care ai avea un prieten bun, care merge super bine pe motor, mai bine ca tine, te roaga sa-i dai moto sa se duca pana acasa si inapoi, tu nu i-l dai?

 

Oricum in situatia data ce discutam noi este lipsit de importanta.

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate este totusi vreo incurcatura la mijloc si omu de fapt isi revine.

 

Marmota, te rog intelege, sunt dintre cei, destul de putini la numar se pare, care NU imprumuta motorul, daca o fi Rossi nu inseamna ca stie motocicleta pe care i-o dau sau ca nu-i taie nici o masina calea, cum din nenorocire s-a si intamplat. Si nu am ajuns la parerea mea in urma acestui topic ci cu mult inainte. Atata ma duce pe mine capu.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma care e starea lui Mario ?

 

 

Cu parere de rau tre sa spun ca si eu am auzit de la cineva din Dej ca Mario a murit azi.RIP

 

 

PS :SPER SA NU FIE ADEVARAT

Editat de ozz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu pot sa cred ... Parca nu a fost un accident atat de grav .. Sper din tot sufletul sa nu fie adevarat...Nu pot sa scriu altceva ...

 

 

Fmm de ratata inconstienta , in IAD sa putrezesti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah cat de simplu o fi chiar asa de simplu sa omori un om ? Si ,eventual sa zici ca iti pare rau ? Sa mor daca asta nu se cheama CRIMA ... Cum pm sa nu te asiguri ca nu omori un om ? Cum sa iesi ca o curva proasta in fatza si sa iei viata unui tanar ? Ajtia nu sunt oameni ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci era adevarat :smoke: Sincere Condoliante familiei, si D-zeu sa-L Odihneasca! :banana: iar femeii cu Volvo ii doresc sa traiasca inca 1000 de ani de acum inainte si sa aiba vreme sa se gandeasca la ce a facut!

POate sa traiasca mult si bine ca tot aia e... Datele problemei sunt aceleasi si nu are ce sa mai faca acum . Asta putea sa o faca inainte sa iasa ca o ratata fara sa se asigure ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POate sa traiasca mult si bine ca tot aia e... Datele problemei sunt aceleasi si nu are ce sa mai faca acum . Asta putea sa o faca inainte sa iasa ca o ratata fara sa se asigure ...

Exact doar ca are vreme sa se gandeasca ca a omorat un om din prostie ...ma indoiesc ca ii este indiferent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne-ar incalzi cu ceva ...

Ai dreptate, pe noi nu, si din pacate nici pe cei din familia lui, iar pt Mario ....... nu mai conteaza. Suna ciudat dar stiu cum e...am plecat in US in 2002 si cand am venit in 2004 eram orfan de ambii parinti, fara frati, fara nimeni.....asa ca stiu cum e .......nimic nu mai conteaza si nimic nu-i mai poate aduce inapoi, traim cu speranta ca oriunde ar fi le este mai bine! iar pt noi viata merge mai departe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...