Sari la conținut

Tura Rapida La Babele


Postări Recomandate

Armat pana in dinti cu echipament si cu Domnu Profesor alias DCSAN20 am decis sa tragem o tura pana la babele .. sus pe platou nu am gasit nici-o baba pt ca vremea era naspa .. singura baba de sus eram eu :disappointed: cu pozele stam prost pt ca am urcat fara oprire pt ca ploua .. dupa pauza de papanasi de 1 ora am continuat drumul pana sus .Drumul nu este greu desi iarna trecuta la stricat putin fatza de anul trecut .,zapada inca gasesti pe alocuri .. nush daca e indicat tura pana la omu momentan.

Protagonistele turei 2 YAMA XT600 si TTR 600 (bineinteles TTR da clasa :crack: )

post-6286-1153040725_thumb.jpg

post-6286-1153040736_thumb.jpg

post-6286-1153040762_thumb.jpg

post-6286-1153040980_thumb.jpg

post-6286-1153041080_thumb.jpg

post-6286-1153041104_thumb.jpg

Dsci0005.mov

post-6286-1153043962_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde frate Sa plans tot timpul ba ca il ploua ba ca ie somn ba ca nu mai urca la babe ba ca era sa cada de nu`s cate ori etc etc plus ca a vazut el semn Rompetrol si ca alimenteaza de acolo ,eu chiar l-am intrebat daca nu baga benzina el nu ca stie el ! credeam ca o fi ceva nou peco si eu nu stiu !

Si cu datul clasa la TTR cred ca e invers Poate XT-ul da clasa la TTR .TTr 130 KG XT 155 la gol ca la plin Xt are 15 L Iar TTR 10 Si la Peco El TTR a bagat 7 ,96 L Iar Eu XT am bagat 6,25L la acelasi traseu parcurs! :sick: . In plus se plangea ca-l dor pectoralii .Citez " man ma dorare tare aici la piept si la umeri,A gata stiu e de la rucsac" pun mana pe rucsacul lui si surpriza 1 Kg in Cap iar al meu avea cel putin 6 sau 7 KG Scule petice funie sticla apa 2L etc etc :disappointed: :crack:

Daca ne ajta Dl Ciprian O sa vina si filmul cu urcarea rupt in mai multe bucati ,sa vedem .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde frate Sa plans tot timpul ba ca il ploua ba ca ie somn ba ca nu mai urca la babe ba ca era sa cada de nu`s cate ori etc etc plus ca a vazut el semn Rompetrol si ca alimenteaza de acolo ,eu chiar l-am intrebat daca nu baga benzina el nu ca stie el ! credeam ca o fi ceva nou peco si eu nu stiu !

Si cu datul clasa la TTR cred ca e invers Poate XT-ul da clasa la TTR .TTr 130 KG XT 155 la gol ca la plin Xt are 15 L Iar TTR 10 Si la Peco El TTR a bagat 7 ,96 L Iar Eu XT am bagat 6,25L la acelasi traseu parcurs! :lol: . In plus se plangea ca-l dor pectoralii .Citez " man ma dorare tare aici la piept si la umeri,A gata stiu e de la rucsac" pun mana pe rucsacul lui si surpriza 1 Kg in Cap iar al meu avea cel putin 6 sau 7 KG Scule petice funie sticla apa 2L etc etc :banana: :laugh:

Daca ne ajta Dl Ciprian O sa vina si filmul cu urcarea rupt in mai multe bucati ,sa vedem .

Man am stat si am chibzuit.. acu am realizat ce ma tinea.. e adevarat ca aveam rucsacul lejer dar man aveam borseta plina de scule.. asa se explica totul. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Armat pana in dinti cu echipament si cu Domnu Profesor alias DCSAN20 am decis sa tragem o tura pana la babele .. sus pe platou nu am gasit nici-o baba pt ca vremea era naspa .. singura baba de sus eram eu :banana: cu pozele stam prost pt ca am urcat fara oprire pt ca ploua .. dupa pauza de papanasi de 1 ora am continuat drumul pana sus .Drumul nu este greu desi iarna trecuta la stricat putin fatza de anul trecut .,zapada inca gasesti pe alocuri .. nush daca e indicat tura pana la omu momentan.

Protagonistele turei 2 YAMA XT600 si TTR 600 (bineinteles TTR da clasa :smoke: )

filmulete din tura mai jos (cameraman sef ducu) :

enduro_babele1.avi

enduro_babele2.avi

enduro_babele3.avi

enduro_babele4.avi

enduro_babele5.avi

enduro_babele6.avi

Editat de JUPITER_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va pasa..?Unii sint siliti sa se dea cu motoarele,altii cu parapantele in gind,ca vremea asta numa extraterestrilor le-o fi pe plac.

Uite aici o proba de filmulet comprimat,la rugamintea maestrului.

Se poate vizualiza direct cu Windows Media Player(Click dreapta si "open"")

TuraBabele.wmv

Editat de Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto tura...cum s-au comportat cauciucurile Mitas E-07?...Am vazut ca drumul era cam ud...Cit timp va luat sa urcati la Babele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto tura...cum s-au comportat cauciucurile Mitas E-07?...Am vazut ca drumul era cam ud...Cit timp va luat sa urcati la Babele?

Mai cu grija pe pamnat in rest pe piatra E07 Rules . Drumul e usor, dupa Piatra Arsa sa mai stricat dar se trece daca e uscat sau daca ai gume si motor usor se poate si pe ploaie. Nus cat timp repede de tot 25 de min lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :-L :-L Momentan nu mai are PASAGERA!!!!

si daca ia sa-si caute baba ca el sau vaca ..el e ,,bou de mircea''?mi s-a parut ca avea pasagera sau e asa gras ..baiatu asta care instruieste incepatorii.nota zece pentru cameraman..ceilaltii v-ati dus pentru macare...papanasi :smoke:

 

si daca ia sa-si caute baba ca el sau vaca ..el e ,,bou de mircea''?mi s-a parut ca avea pasagera sau e asa gras ..baiatu asta care instruieste incepatorii.nota zece pentru cameraman..ceilaltii v-ati dus pentru macare...papanasi :laugh:

nu a avut pasagera niciodata ..cine are pastreaza:)

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filmulete din tura mai jos (cameraman sef ducu) :

ati taiat filmuletele baieti, nu e corect asa ..s-a auit in cartier ca atii cazut cat despre gramatica mesajelor...atentie la cratime , citesc si oameni cu ,,carte'' :banana: .,,Babele'; nu erau nicaieri...cum ati fost voi la babe , unde e platoul?l-ati lasat la restaurant sau ati fost la babe vaduve?

erati mate plouate ..uitati-va la alex imreh trasee...

 

filmulete din tura mai jos (cameraman sef ducu) :

ati taiat filmuletele baieti, nu e corect asa ..s-a auizt in cartier ca ati cazut cat despre gramatica mesajelor...atentie la cratime , citesc si oameni cu ,,carte'' :smoke: .,,Babele'; nu erau nicaieri...cum ati fost voi la babe , unde e platoul?l-ati lasat la restaurant sau ati fost la babe vaduve?

erati mate plouate ..uitati-va la alex imreh trasee...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca ia sa-si caute baba ca el sau vaca ..el e ,,bou de mircea''?mi s-a parut ca avea pasagera sau e asa gras ..baiatu asta care instruieste incepatorii.nota zece pentru cameraman..ceilaltii v-ati dus pentru macare...papanasi :smoke:

nu a avut pasagera niciodata ..cine are pastreaza:)

:banana:

:laugh: :lol: :-L :-L :P :moron: :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si pe mine popoul dar una numai !

hai man nu fii modest

 

hai man nu fii modest

 

 

hai man nu fii modest

Jupiter avea echipamnet nu gluma tariceanu in sandale si el cu bluza cu vedere la buric

 

hai man nu fii modest

Jupiter avea echipamnet nu gluma tariceanu in sandale si el cu bluza cu vedere la buric

post-11647-1154644871_thumb.jpg

post-11647-1154644905_thumb.jpg

post-11647-1154645011_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...