Sari la conținut

Excursie Enduro de Duminica


Postări Recomandate

Am vrut sa facem traseul acesta si anul trecut in toamna, dar vremea nu a tinut cu noi...

 

/index.php?showtopic=435035

 

Dar de data asta a iesit o tura pe cinste, vreme frumoasa, drumuri multe, fara asfalt, coborirea in Azuga prin padure dementiala si periculoasa...in total 350 km din care aprox. 135 km fara asfalt.

 

Participanti: din pacate doar eu cu Honda XR 400r si Vamos cu Suzuki DR 650 RSE.

 

Poze:post-7547-1275908865_thumb.jpg

post-7547-1275908685_thumb.jpg

 

post-7547-1275908961_thumb.jpgpost-7547-1275909029_thumb.jpgpost-7547-1275909057_thumb.jpg

post-7547-1275909129_thumb.jpgpost-7547-1275909542_thumb.jpgpost-7547-1275909621_thumb.jpg

post-7547-1275909733_thumb.jpgpost-7547-1275909819_thumb.jpgpost-7547-1275909880_thumb.jpg

post-7547-1275910121_thumb.jpgpost-7547-1275910186_thumb.jpgpost-7547-1275910257_thumb.jpg

post-7547-1275910304_thumb.jpgpost-7547-1275910379_thumb.jpgpost-7547-1275910441_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa facem traseul acesta si anul trecut in toamna, dar vremea nu a tinut cu noi...

 

 

 

frumos Cristache..... si fara zapada pare de pe alta planeta, poate apuc sa fac si eu drumul asta, daca tot mi-au inghetat si ....data trecuta :what:

 

Mesaj completat

bucata Sorica - Azuga e facubila cu GS-ul ?

 

Mesaj completat

pe aici ati coborat ?post-20781-1275915888_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa facem traseul acesta si anul trecut in toamna, dar vremea nu a tinut cu noi...

 

/index.php?showtopic=435035

 

Dar de data asta a iesit o tura pe cinste, vreme frumoasa, drumuri multe, fara asfalt, coborirea in Azuga prin padure dementiala si periculoasa...in total 350 km din care aprox. 135 km fara asfalt.

 

Participanti: din pacate doar eu cu Honda XR 400r si Vamos cu Suzuki DR 650 RSE.

 

Poze:post-7547-1275908865_thumb.jpg

post-7547-1275908685_thumb.jpg

 

frumos traseul, e preferatul meu, cand ma ajungeti prin zona dati un tzarr, ca mai stiu cateva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unde am coborit noi in Azuga cred ca era un drum de exploatare-vezi copaci cazuti si taiati cu drujba...

In primul rind era f abrupt, inclinat pe cealalta axa si pamintul ud si alunecos-nu noroios...

Vamos cu DR-ul a venit cu frinele puse tiris...de fapt si eu, dar parca mie mi-au tinut mai bine cauciucurile (crampoanele)...

In concluzie...daca ai luat-o pe drumul asta la vale, nu mai in jos poti merge...de intors nu se mai pune problema...

 

Deci, da, cu mare dificultate si ceva cazaturi...dar mult mai usor ar fi prin Poiana Tapului...

 

Noi am vrut sa evitam coborirea in Azuga...dar ne-a fost lene sa ne intoarcem sa coborim in Poiana Tapului...

 

 

Mesaj completat

Da, cred ca asta e traseul pe cara am coborit...am iesit direct in DN1...si cred ca corespunde la cit e de abrubt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe aici ati coborat ?post-20781-1275915888_thumb.jpg

 

...Cred ca ai vrut doar sa te convingi ca este acelasi drum pe care l-am facut noi in iunie 2008, dar cu motoare mult mai mari: 2* GS650, 2 * GS800 (650+800 twin) si the king 1200GS!

Nu m-as mai baga p'acolo nici pe uscat, dar cine stie?

As incerca mai degraba pe partie, dar cu motoru' lu' Cristache!

 

/index.php?...=222634&hl=

Mesaj completat

Cria, tu nu te uita la link!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane ai dreptate, am coborit pe acelasi drum pe care ati fost si voi...am recunoscut din poze bucata aia meseriasa unde doar tiris sau pe burta puteai trece...

 

Cred ca recunosti din poza asta panta de inceput de drum...

 

post-7547-1276064644_thumb.jpg

 

Mie mi-a placut f mult traseul si l-as mai face inca o data...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unde am coborit noi in Azuga cred ca era un drum de exploatare-vezi copaci cazuti si taiati cu drujba...

 

Bai bre, nu mai speria oamenii. Pe acolo am coborat o data cu inca 2 amici, unul cu Africa si unul cu SuperTenere. Este adevarat ca amandoi aveam mitas e09. De urcat, am urcat de doua ori. O data cu un GS650 si un LC4 si a doua oara cu un DR-650 si parca un LC4. Eu aveam atunci LC4. Ce vreau sa zic e ca intr-adevar, e greu de urcat, dar nu e dracul chiar asa de negru, mai ales daca nu e umed. Acum vreau sa urc pe acolo cu Dakarul si-am sa-l am in companie pe Gabi cu SV-ul :lol: Va tin la curent despre ce caterinca a iesit :D

 

ps- Banuiesc ca voi ati luat-o spre coama din Secaria. Daca vreti mai lung, traseul incepe din Sotrile. Si acolo sunt niste portiuni de caterinca, mai ales daca e putin umed.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi, nu vreau sa sperii pe nimeni, dar de data asta pamintul era reavan spre ud, cum este pamintul care nu s-a uscat in padure...cu motocicleta oprita pe loc o lua la vale pt ca nu aveau aderenta cauciucurile...si nici cizmele noastre...

 

Este adevarat ce zici tu, dar in conditii mai bune...si chiar am dat de doi copaci cazuti in drum care erau taiati pe mijloc pt a putea trece...vezi poza...

 

Unde va duceti simbata? nu uitati sa faceti si niste poze... eu as face o tura de plimbara pina la Lacul Vulturilor...

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi, nu vreau sa sperii pe nimeni, dar de data asta pamintul era reavan spre ud, cum este pamintul care nu s-a uscat in padure...cu motocicleta oprita pe loc o lua la vale pt ca nu aveau aderenta cauciucurile...si nici cizmele noastre...

 

 

 

 

mi-am adus aminte de calul care se chinuia sa urce panta aia cu noroi si privirea miloasa a calaretului catre noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde va duceti simbata? nu uitati sa faceti si niste poze... eu as face o tura de plimbara pina la Lacul Vulturilor...

 

Abia acum am vazut mesajul tau (mai bine imi dadeai un PM, poate mergeam impreuna). Ieri, din Polovraci am ajuns la Petrimanu si Galbenu. Dupa asta am incercat un drum de exploatare care banuiam noi ca ajunge in Strategic. Din pacate a fost imposibil pentru motoarele noastre. Se facuse deja tarziu si am bagat un Transfagarasan pana acasa.

La Lacul Vulturilor am fost acum vreo luna, dar as mai baga o data tura aia. E misto zona. Poate mergem impreuna.

Numai bine :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare.

@cristache

Foarte misto tura voastra. Cum iau si eu legatura cu proprietarul dr-ului? Am si eu un RSE si as vrea sa-l pimpuiesc mai adventure. M-ar interesa aripa fata cross cum a facut cu ea. E universala sau nu? Un mail, id de ym, numar de telefon, ceva? Observ ca si tu ai un rse :)

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...