Sari la conținut

Alternator de Nipru


Raptoru_alb
 Share

Postări Recomandate

Care ai vre-un alternator de nipru sau ural functionabil sunt la mare cautare cit mai urgent ..!!!!!!0727072084 dati bip si va sun ms..

 

al meu nu mai vrea sa dea nici un semn de viata,oare sa fie diodele sau rotorul.?carbuni sunt buni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Intra la Bursa comunistelor, pagina 7, 18 Ianuarie 2009. Daca ce vezi te multumeste, cauta-ma. Nr. meu de telefon este cam peste tot, inclusiv la Profile. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ai vre-un alternator de nipru sau ural functionabil sunt la mare cautare cit mai urgent ..!!!!!!0727072084 dati bip si va sun ms..

 

al meu nu mai vrea sa dea nici un semn de viata,oare sa fie diodele sau rotorul.?carbuni sunt buni.

du-l la un electrician.sigur te rezolva.decat sa dai bani pe unul tot second......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-l la un electrician.sigur te rezolva.decat sa dai bani pe unul tot second......

Asta stia si el! Ce nu stiti amandoi este faptul ca demontarea si rebobinarea rotorului, cu lac, cuptor, etc si fara garantie... costa cat 2 alternatoare noi de la Dany(care oricum nu-s mai bune decat cele originale)!!!!

:cheers: ..ce-ai sa faci acum?

 

PS. varianta rocknroll o am de 3 ani pe motor. Merge, merge si iar merge PUNCT

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta stia si el! Ce nu stiti amandoi este faptul ca demontarea si rebobinarea rotorului, cu lac, cuptor, etc si fara garantie... costa cat 2 alternatoare noi de la Dany(care oricum nu-s mai bune decat cele originale)!!!!

:cheers: ..ce-ai sa faci acum?

 

PS. varianta rocknroll o am de 3 ani pe motor. Merge, merge si iar merge PUNCT

luativa japoneze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum iernatica nu-i ca varatica nici alternatorul nu-i ca dinamul. Adica asta inseamna ca un alternator e mult, mult mai fiabil decat un dinam. De obicei pana la a se arde rotorul mai intai se ard diodele si releul (mai ales daca e electronic) si abia apoi rotorul. Un alternator e usor de verificat daca e bun sau nu, asa ca eu iti recomand sa-l verifici prima data si daca esti sigur ca e defect sa cumperi altul. Parerea mea...

Editat de Dr_krl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luativa japoneze :cheers:

BINGO! :D asta am si facut...

...mai intai se ard diodele si releul...

Toate alternatoarele de nipra pe care am pus mana(5-6 bucati), aveau bobinajul rotorului bulit(intrerupt, partial scurcircuitat, etc). Diode arse n-am intalnit! Totusi, evident ca este bine sa verifici.

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de exemplu inca nu am vazut niciun rotor sau stator ars desi am avut de-a face cu cateva pana acum. E drept ca nu de Nipru dar ma mir ca sa fie oare chiar asa de proasta calitate acest tip?

Editat de Dr_krl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...