Sari la conținut

Suzuki Gsx600 F


Postări Recomandate

spuneti-mi si mie unde are gsx600 f din 1990 releu de incarcare ? ca nu l-am gasit nici cum !

il cumva in alternator sau cum sta treaba la moto asta??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa fie la un loc cu alternatorul dar oricum este releu electronic.... adica nu prea ai ce sa-i faci daca nu incarca..... vezi sa nu fie cureaua de la alternator rupta...... si mai are un regulator de tensiune... si de acolo s-ar putrea sa fie ceva probleme la incarcare... dar verifica cureaua mai intai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Releul de incarcare si regulatorul de tensiune sunt unul si acelasi lucru iar din cate stiu eu gsxf nu are curea de alternator; releul e probabil prins de cadru undeva mascat de carene sau sa( trebuie sa aiba niste aripioare de racire)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar vorbiti avioane...

regulatorul de tensiune se afla la modelul respectiv in alternator care e clasic cu excitatie prin rotor bobinat cu perii si asa mai departe. S-ar putea sa aiba probleme si cu periile sau bobina rotorului sau infasurarile statorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ideea ca toata treaba cu incarcarcarea se face din alternator nu are si alte elemente gen releu de incarcare separat nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ideea ca toata treaba cu incarcarcarea se face din alternator nu are si alte elemente gen releu de incarcare separat nu?

nu este posibil sa se faca doar din alternator... trebuie sa ai un regulator ceva altfel la turatii mari iti prajeste toata instalatia

Fie ca este montat pe alternator fie ca este separat e musai sa existe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...