Sari la conținut

protectii Polisport


Postări Recomandate

vreau sa atrag atentia celor care se gindesc sa-si cumpere protectii pntru genunchi marca Polisport asupra faptului ca suruburile de fixare a articulatiti nu sunt ascunse si in cazul in care le purtati pe afara or sa zgirie rezervorul, iar purtate pe interior or sa rupa pantalonul.

In rest sunt bune, foarte comode si cu aerisire buna, desi daca sunt puse direct pe piele cam transpiri in buretele ala.

 

vreo idee cum sa fac sa ascund surubul ala? am incercat sa lipesc peste el o bucata de pinza mai groasa, gen blug dar pe plasticul ala nu prinde nici un lipici. am incercat cu superglue, poxipol, prenadez, cauciuc siliconic, nici un rezultat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am polisport ci madhead, care aveau o protectie (ca un dop cauciucat) la surub si care evident ca a cazut in primii km.

 

Nu as fi putut sa lipesc peste surub, asa ca am tras mai multe "pastile" din cauciuc (camera moto) lipite intre ele cu prenadez pe langa surub, pana am ajuns la nivel cu el si am putut sa lipesc si peste. Nu mai e de fitze dar nici nu mai zgarie rezervorul. post-43847-1278458140_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tine nici un lipici pe plasticul ala. o solutie ar fi fost sa desfac surubul si sa bag ceva fixat pe axul lui si care sa treaca peste capul surubului dar, din pacate nu se poate desface. nu stiu ce draq au strins sau lipit aia in fabrica surubul ala ca am incercat si tot ce reusesc e sa stric buza slitului.

mi-a mai ramas o singura incercare cu scotch dubla fata din ala cu un fel de burete in mijloc. daca si ala se dezlipeste singura solutie este sa le tin pe sub pantalon dar transpir rau cu ele direct pe piele si imi fac si gaura in pantalon, dar macar aia se coase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tine nici un lipici pe plasticul ala. o solutie ar fi fost sa desfac surubul si sa bag ceva fixat pe axul lui si care sa treaca peste capul surubului dar, din pacate nu se poate desface. nu stiu ce draq au strins sau lipit aia in fabrica surubul ala ca am incercat si tot ce reusesc e sa stric buza slitului.

mi-a mai ramas o singura incercare cu scotch dubla fata din ala cu un fel de burete in mijloc. daca si ala se dezlipeste singura solutie este sa le tin pe sub pantalon dar transpir rau cu ele direct pe piele si imi fac si gaura in pantalon, dar macar aia se coase.

 

Sau poti sa lipesti pe rezervor abtibilduri d-alea cum au vitezanele pe centrul rezervorului. Sunt speciale pt protectia rezervorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, la niste genunchere ProGrip, am dat gaurele cu bormasina de jur imprejurul suruburilor si am cusut cu ata sintetica de cizmarie niste bucati de piele mai groasa (gen piele de incaltari).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

switch, nu se lipeste nimic de plasticul ala, orice lipesc se exfoliaza ca o pielita. o sa mai incerc alte solutii va eu cum reusesc pina la urma.

bafta tuturor si atentie la suruburi cind va luati protectii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...