Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

Vad ca a disparut topicul Popescu facts. Mai baieti moderatori, daca Popescu si-a atras toata hlizeala de pe net e DOAR DIN CAUZA LUI. E un tip ingamfat, scuipa pe ceilalti si abereaza de te umfla rasul. De ce nu s-a facut atata misto de bizon sau chiar si de broasca pe melc? Popescu a semanat vant si a cules furtuna. De fapt, asta si merita un pesonaj ca el.

Pe de alta parte, nu uitati ca suntem pe un forum. Pe forum asta se face! Se da din "gura" vrute si nevrute! Oricum 3 sferturi din toate comentariile de pe forum sunt aberatii. Dar daca nu ar exista "aberantii", probabil nici forumul asta n-ar exista. Daca ne exprimam civilizat, nu vad de ce sa fim cenzurati intr-un hal asa de comunist?!

Daca doar unul facea caterinca de Popescu, atunci intelegeam sa-l taiati p-ala, c-o fi nebun si o avea ceva cu astalaltu'. Dar aici nu e cazul! De Popescu rade juma' de forum, si asta nu pentru ca am inebunit toti ;)

Nu trebuia din start sa mai faceti inca un topic. Trebuia sa lasati aici pozele alea haioase de care sunt sigur ca si voi v-ati amuzat.

Asa ca, dragilor moderatori, administratori sau ce-oti mai fi, va rog lasati atitudinea comunista si nu mai interziceti "vocea poporului" :)

 

Topicul disparut avea 16 pagini si 9000 de vizionari, in mai putin de 48 de ore de la crearea lui.

Eu cred ca i-a amenintat DP in stilu-i caracteristic cu vreun proces la Strasbourg. Iar ei,... au crezut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1-0 in meciul cu detractorii, la asta ma refeream, in sensul ca popescu a facut ceva care conteaza, restul ioc, iar la prostie deversata scriptic meciul e egal. in rest cam nasol, prea multa ura, prea multa patima. pentru ce? ca unul sau altul, simpatic sau antipatic a facut cine stie ce. oameni mici, probleme pe masura.

Mesaj completat

p.s. tsunami:

incearca frate si tu si ceilalti sa vorbiti ori romaneste ori englezeste, imi va fi si mie si tuturor cred mai usor sa va citim, nu faceti ca tarfulitele alea pe care le ia unu' in america sa le buleasca si pe urma se fac ca uita cum se spune una sau alta pt ca vezi doamne au jucat 50$ la vegas.

 

 

treaba lui dorule, si treaba ta daca tu consideri ca dan are unu in fata. eu nu simt asa. io sunt mai nesimtit, mie mi se rupe. nu sunt cat de putin invidios. ma rog, daca poti crede asa ceva. morala este, daca el poate, pot foarte multi, luand in considerare conditia lui fizica

 

eu zic ca nu iese fum fara foc. daca a existat mistoul si detractorii in numar asa de mare, are si dan ocazia daca are un iq normal, are ocazia sa-si indrepte atitudinea in viitor, daca insa o tine p-a lui, desfiinteaza topicurile jenante si continua asa cum stie, in spiritul comunist. la fel mi se rupe, e viata lui.

 

cu romana, o sa incerc, nu promit c-o sa si reusesc. pe mine m-a dus unu in america dar m-au bulit aia 12 ani. se pune? in las vegas am jucat 50centi.

tu ce crezi? d-aia scriu eu in engleza ca vreau sa ma dau mare ca tarfele?

wrong, pardon, gresit, scriu repede, cateodata nu gasesc suficient de rapid un inlocuitor romanesc si o "ard' cu ce cred eu ca e mai nimerit. asta e motivul, altfel ma chinui sa scriu cat de cat corect. io zic ca-mi iese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ma sa dispara un topic intreg? spuneti-mi ca l-au mutat sau e o greselea, nu ca avem de-aface cu niste moderatori comunisti!!!!

fratilor, grija voastra e sa fie lumea la subiect (sa nu se amestece subiectele) si sastergeti io stiu, cuvintele prea jicnitoare, sa potoliti flame-erii etc.

topicul ala si reactiile in atatea zeci de pagini arata doar ca era justificat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ma sa dispara un topic intreg? spuneti-mi ca l-au mutat sau e o greselea, nu ca avem de-aface cu niste moderatori comunisti!!!!

fratilor, grija voastra e sa fie lumea la subiect (sa nu se amestece subiectele) si sastergeti io stiu, cuvintele prea jicnitoare, sa potoliti flame-erii etc.

topicul ala si reactiile in atatea zeci de pagini arata doar ca era justificat.

 

deepsky, e forumul tau?

atunci, cum ziceai tu in semnatura, "ride on". adica take it (the way it is), or leave it.

trebuie sa asumi acest risc. sa dispara ceea ce scri, ceea ce scriu altii intr-o secunda, fara instiintare, fara motiv.

c-asa e-n tenis.

asa a inteles d.p. ca se face treaba.

sa te feresti de momentul cand o ajunge el presedintele romaniei.

topicul l-a deranjat pe dan, a avut "legaturi" si l-au sters. asa cum il poate sterge si p-asta.

daca e s-o iau cu scorurile, dan are acum 2-0, nu? ;)

 

 

pacat, unele glume erau grozave si chiar am apreciat imaginatia si inventivitatea multora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o golanie cum e asta cu stergerea topicului nu se poate raspunde decat cu o alta golanie, pe care mi-o asum. Iata un fragment relevant din mesajul privat pe care mi l-a trimis DP acum cateva zile:

 

Sincer ma astept sa vii la Raportul Expeditiei, sa mai vorbim, sa vezi acele imagini si sa le comentam dupa vizionare. Sunt sigur ca vei gasi si lucruri interesante printre cele ce vor fi proiectate.

 

Si mai sincer sa fiu, nu ma asteptam sa ridici mingea la fileu unor papagali de internet care se pretind motociclsiti. Am vorbit ieri cu un flamer (cum se considera el) care face MARI valuri pe forum, si care de fapt este un motociclsit incepator, are o mobra de 250, nu a fost in viata lui nici pana la Cluj, dar ii place sa faca agitatie, sa se dea important pe net si se plictiseste la serviciu....

 

Daca astia sunt colegii nostri cu care ne raportam, scuza-ma noi (tu si cu mine) la ce mobre am rotit de-a lungul timpului suntem niste extraterestri.

 

De aceea am luat decizia sa nu mai postez nimic pe motodobrism.ro pentru ca agitatorii gen Cosmin - ozzy si prietenii de fapt vor sa loveasca in AMR lovind in mine.

 

Riscul la care se expun este destul de ridicat, existand varianta ca pana la urma sa ne intalnim intamplator pe strada, iar faptul ca se ascund dupa nick-uri nu inseamna ca nu sunt de neidentificat.

 

Pe de alta parte am decis sa port discutii cu oameni de minim aceeasi calitate si experienta ca si mine, ceea ce reduce dramatic lista carora le mai raspund la telefon. Din lipsa de timp.

 

Aceeasi lipsa de timp banuiesc ca te-a tinut si pe tine departe de noi. Anul asta am avut pe AMR de zeci de ori mai multa acitivitate comparativ cu anii trecuti, tocmai ca am facut un pioc curat si am scos oamenii lui Dobrescu afara. Lupta nu a fost simpla, dar pana la urma a iesit bine.

 

Si doua atasamente, postate de mine pe topicul defunct. Sunt curios in cat timp vor disparea de aici.

post-13533-1286130631_thumb.jpg

post-13533-1286130655_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wrong, pardon, gresit, scriu repede, cateodata nu gasesc suficient de rapid un inlocuitor romanesc si o "ard' cu ce cred eu ca e mai nimerit. asta e motivul, altfel ma chinui sa scriu cat de cat corect. io zic ca-mi iese

 

mai asta e o tema clasica, dezbatuta si transata de altii cu mult mai destepti decat noi. trebuie vorbit/scris intr-o singura limba, trebuie sa o stapanesti. e limba ta. daca nu o stapanesti, alege alta, engleza, ce vrei. exprima-te complet si coerent in aia. nu-ti dau lectii, nu-ti tin predici. e un comportament tipic de semidoct si nu sunt eu acela care hotarat asa. nu arata bine intre oameni care au ceva in cap. poate face impresie doar la prosti. o alta problema a romanilor este ca nu-si constientizeaza conditia si nu incearca sa si-o depaseasca. sunt uluit cum oameni trecuti de 40 de ani sa spunem, n-au facut nimic cu ei in viata, raman niste needucati, nu stiu nimic despre nimic, pe copiii lor ii privesc cu consternare, saracii asemenea parintilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul a fost sters de mine, imi asum pe aceasta cale, Angi, si statutul de lingau. Vino si spune-mi direct ca sunt lingaul lui Dan Popescu pentru ca am sters un topic care contravine regulilor acestui forum si care mi-a umplut casuta de mail de reclamatii. Mie si celorlalti moderatori.

Oricare dintre membrii acestui forum s-ar simti lezat, si pe buna dreptate, daca o mana de agarici s-ar apuca sa faca topicuri la misto despre el. Astept sa ma contrazica cineva si sa imi dea si argumente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul a fost sters de mine

 

iata si un moderator care stie de capul lui! bravo frate! vezi? de-asta nu-mi pierd speranta. exact asa e cum spui.

 

l.e. sorinavram:

ce zice popescu are sens, mai putin nu inteleg ce se disputa si de ce a trebuit sa scoata "oamenii lui dobrescu afara". din nou, ca la romani, incepe batalia pe folose inainte ca acestea sa apara si se surpa sandramaua.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai asta e o tema clasica, dezbatuta si transata de altii cu mult mai destepti decat noi. trebuie vorbit/scris intr-o singura limba, trebuie sa o stapanesti. e limba ta. daca nu o stapanesti, alege alta, engleza, ce vrei. exprima-te complet si coerent in aia. nu-ti dau lectii, nu-ti tin predici. e un comportament tipic de semidoct si nu sunt eu acela care hotarat asa. nu arata bine intre oameni care au ceva in cap. poate face impresie doar la prosti.

 

+ 1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hellule, de ce minti mah? Topicul a fost pus pe invizibil, s-a ajuns la mistouri din alea in care se vorbea despre copilul lui decedat. Indiferent de antipatiile pe care le aveti fata de DP, ASA CEVA NU ESTE PERMIS.

Cat despre PM ala adresat lui Sorin, domnule Popescu, cine dracu sunt oamenii lui Dobrescu pe care i-ai dat tu afara din AMR? Unul singur dintre ei este angajat la firma lui Dobrescu, dar nu are nici o treaba ca oamenii au plecat nesiliti de nimeni sau poate de sila. Mai reflecteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul a fost sters de mine, imi asum pe aceasta cale, Angi, si statutul de lingau. Vino si spune-mi direct ca sunt lingaul lui Dan Popescu pentru ca am sters un topic care contravine regulilor acestui forum si care mi-a umplut casuta de mail de reclamatii. Mie si celorlalti moderatori.

Oricare dintre membrii acestui forum s-ar simti lezat, si pe buna dreptate, daca o mana de agarici s-ar apuca sa faca topicuri la misto despre el. Astept sa ma contrazica cineva si sa imi dea si argumente.

 

Argumente...... Pai as zice ca "mana" de "agarici" e cel putin la fel de mare ca cea a "lingailor", si, in sensul democratiei, toti avem dreptul la o opinie. Si, ca sa aduc in discutie cliseul "telecomenzii", daca nu-ti place, muta postul. Mie poate imi place, iar tu ma pui in situatia sa nu mai am acces la un topic care poate ma distra. Cine esti tu ca sa-mi interzici mie si inca multor zeci o placere?

E suficient?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sters=invizibil

 

Edit:

 

Angi: pai vad ca te-ai si simtit inclus in categoria agaricilor si ai si luat-o personal. ;)

Nu-ti convine? La o adica pot edita manual fiecare post din topicul ala, pot scoate pozele si pot sterge rand cu rand replicile indecente. Dar pentru cine sa ma agit? Mi-e mult mai simplu sa apas pe un singur buton si sa dispara oricum un topic care din punctul meu de vedere este nul ca valoare pentru comunitate. Nu iti convine? Da-ma in judecata. Sau fa o reclamatie, e democratie si esti liber sa reclami abuzurile la care esti supus de clica moderatorilor lingai, platiti de dan popescu si de cine o mai fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Hellryder: Radu, vrand sa-i faci un bine lui Dan Popescu, nu-i puteai face un mai mare rau decat stergand topicul. Mi-ar placea sa cred ca ai facut-o de capul tau, nu la interventia lui Dan. Altfel, puteai sterge doar posturile care se refera la acea chestiune dureroasa, unde am facut si eu o gafa de care imi pare rau si pe care nu am mai putut s-o corectez. Dar nu sa stergi tot topicul, ca poate la anul, avand garantia unei astfel de protectii, se trezeste unul sa ne anunte ca se duce cu motorul pe Luna.

 

@ mihai prd: nu stiu ca vreunul din angajatii lui Dobrescu sa fi fost in AMR. Cel putin, nu printre fondatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul a fost sters de mine, imi asum pe aceasta cale, Angi, si statutul de lingau. Vino si spune-mi direct ca sunt lingaul lui Dan Popescu pentru ca am sters un topic care contravine regulilor acestui forum si care mi-a umplut casuta de mail de reclamatii. Mie si celorlalti moderatori.

Oricare dintre membrii acestui forum s-ar simti lezat, si pe buna dreptate, daca o mana de agarici s-ar apuca sa faca topicuri la misto despre el. Astept sa ma contrazica cineva si sa imi dea si argumente.

 

hellrydere, parerea mea este ca ai gresit stergad topicul. o sa incerc sa iti trimit pe PM, sau pe messenger parerea mea despre "expeditie". ceea ce vreau de la tine este sa astepti putin ce vreau sa iti scriu (chiar nu am timp acum).

 

Topicul e sters, de ce nu stiu, si la intrebarea asta numai tu ai un raspuns sincer.

 

dar te intreb atat: daca in cazul in care ti se prezinta pareri decente, logice, ai accepta ca ai gresit?

 

nu iti pun la indoiala inteligenta, de asta sunt convins ca se poate discuta logic cu tine, dar, exista sansa sa ti se schimbe parerea? exista sansa sa spui, macar fata in fata (nu pe forum): bai ai avut dreptate, nu trebuia sters topicul, dar acum e sters si asa ramane?

 

pana atunci, promit sa ma apuc sa iti scriu mesaje...

 

si inca ceva: stergand topiocul ala nu i-ai dat niciodata ocazia lui DP sa faca si el misto, sa comenteze, sa dea o replica, sa ne arate ca e inteligent, ca are simtul umorului, ca e om. pana si chuck noris a aparut la tv citind bancuri despre el. si razand.

 

ai oprit in mod violent un topic plin de umor, cu multe ironii fine. DP va ramane in amintirea noastra ca ala despre care s-a facut un topic foare misto ce a fost cenzurat. DP va fi ala care "a dat delete" la umor ca nu i-a facut fata.

 

daca stergi o injuratura e ok, dar cand stergi un topic, un fenomen de masa, nu faci decat sa il faci mai viu in mintea noastra. toti stim ce a existat, toti stim ca am ras. a il ascunde este ca si cum ai incerca , securist fiind, sa opresti bancurile cu ceausescu. nu le vei face decat mai savuroase...

 

iti dai seama ce tare ar fi sa ne facem fiecare grup de meseneger DP facts, si sa ne trimitem massuri, sa facem un fenomen underground din DP facts?

 

oricum, noi sa fim sanatosi, si macar cu un lucru ar trebui sa acceptam toti: umorul de calitate implica inteligenta.

 

ca incheiere : eu nu am postat pe topicul asta, decat o data sau de doua ori, si atunci fara a emite judecati personale, doar citand fapte.. dar nu poate decat sa ma bucure ca "publicul" se educa, publicul incepe sa invete sa aprecieze o poveste. pentru ca la urma urmei povestea este cea importanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o golanie cum e asta cu stergerea topicului nu se poate raspunde decat cu o alta golanie, pe care mi-o asum. Iata un fragment relevant din mesajul privat pe care mi l-a trimis DP acum cateva zile:

 

Sincer ma astept sa vii la Raportul Expeditiei, sa mai vorbim, sa vezi acele imagini si sa le comentam dupa vizionare. Sunt sigur ca vei gasi si lucruri interesante printre cele ce vor fi proiectate.

 

Si mai sincer sa fiu, nu ma asteptam sa ridici mingea la fileu unor papagali de internet care se pretind motociclsiti. Am vorbit ieri cu un flamer (cum se considera el) care face MARI valuri pe forum, si care de fapt este un motociclsit incepator, are o mobra de 250, nu a fost in viata lui nici pana la Cluj, dar ii place sa faca agitatie, sa se dea important pe net si se plictiseste la serviciu....

 

Daca astia sunt colegii nostri cu care ne raportam, scuza-ma noi (tu si cu mine) la ce mobre am rotit de-a lungul timpului suntem niste extraterestri.

 

De aceea am luat decizia sa nu mai postez nimic pe motodobrism.ro pentru ca agitatorii gen Cosmin - ozzy si prietenii de fapt vor sa loveasca in AMR lovind in mine.

 

Riscul la care se expun este destul de ridicat, existand varianta ca pana la urma sa ne intalnim intamplator pe strada, iar faptul ca se ascund dupa nick-uri nu inseamna ca nu sunt de neidentificat.

 

Pe de alta parte am decis sa port discutii cu oameni de minim aceeasi calitate si experienta ca si mine, ceea ce reduce dramatic lista carora le mai raspund la telefon. Din lipsa de timp.

 

Aceeasi lipsa de timp banuiesc ca te-a tinut si pe tine departe de noi. Anul asta am avut pe AMR de zeci de ori mai multa acitivitate comparativ cu anii trecuti, tocmai ca am facut un pioc curat si am scos oamenii lui Dobrescu afara. Lupta nu a fost simpla, dar pana la urma a iesit bine.

 

Si doua atasamente, postate de mine pe topicul defunct. Sunt curios in cat timp vor disparea de aici.

 

asta nu e chiar etic

 

raspuns pentru dp:

nu are nimeni nimic cu esperienta ta. altceva scartaie. atitudinea fata de restul

 

 

 

mai asta e o tema clasica, dezbatuta si transata de altii cu mult mai destepti decat noi. trebuie vorbit/scris intr-o singura limba, trebuie sa o stapanesti. e limba ta. daca nu o stapanesti, alege alta, engleza, ce vrei. exprima-te complet si coerent in aia. nu-ti dau lectii, nu-ti tin predici. e un comportament tipic de semidoct si nu sunt eu acela care hotarat asa. nu arata bine intre oameni care au ceva in cap. poate face impresie doar la prosti. o alta problema a romanilor este ca nu-si constientizeaza conditia si nu incearca sa si-o depaseasca. sunt uluit cum oameni trecuti de 40 de ani sa spunem, n-au facut nimic cu ei in viata, raman niste needucati, nu stiu nimic despre nimic, pe copiii lor ii privesc cu consternare, saracii asemenea parintilor.

 

dorule, nu eu am comparat aceasta "purtare", cu purtarea curvelor. unu la mana

doi la mana, cine a hotarat ca "trebuie" sa stapanesc o limba?, sa scriu intr-o singura limba? de ce nu scrii la cna despre limbajul de la stiri, acoplo unde intr-adevar TREBUIE?

i-auzi p-a treia. eu nu vreau sa fac impresie. mi se rupe. daca ma gandeam la agatat mergeam alt-undeva, daca aveam nevoie de aplauze in public, mergeam la bere, excursii, concerte rock cu scotch (asta am voie in engleza?), veneam cu bancuri tari. eu insa sunt singur. si-mi place asa. deci cade si ipoteza asta.

a patra si ultima, scriu asa cum vreau. daca scriu ca "trebuie" ma opresc. e timpul meu liber si vreau sa ramana asa liber. blocati-mi contul, ignorati-ma, stergeti-mi cuvintele. am avut experiente pe forumul asta fara nici o justificare. n-o sa ma sinucid, va garantez. sper ca asta sa clarifice pozitia mea de curvistina mers la produs si sa incheie subiectul asta off-topic

Mesaj completat

Topicul a fost sters de mine, imi asum pe aceasta cale, Angi, si statutul de lingau. Vino si spune-mi direct ca sunt lingaul lui Dan Popescu pentru ca am sters un topic care contravine regulilor acestui forum si care mi-a umplut casuta de mail de reclamatii. Mie si celorlalti moderatori.

Oricare dintre membrii acestui forum s-ar simti lezat, si pe buna dreptate, daca o mana de agarici s-ar apuca sa faca topicuri la misto despre el. Astept sa ma contrazica cineva si sa imi dea si argumente.

 

era frumos sa fii scris imediat dupa ce l-ai sters, nu dupa ce s-au cerut explicatii

eu sunt de acord sa ramana sters. nu mi se pare demn. am ras, am glumit, dan, l-a citit si sper din nou (pentru el doar) ca iq-ul ii permite sa faca o analiza acolo unde a gresit si sa-si struneasca lingaii. topicul a aparut tocmai datorita neadevarurilor, exagerarilor si (auto)ridicarii pe cele mai inalte culmi ale motociclismului romanesc si nu numai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi: pai vad ca te-ai si simtit inclus in categoria agaricilor si ai si luat-o personal. ;)

Nu-ti convine? La o adica pot edita manual fiecare post din topicul ala, pot scoate pozele si pot sterge rand cu rand replicile indecente. Dar pentru cine sa ma agit? Mi-e mult mai simplu sa apas pe un singur buton si sa dispara oricum un topic care din punctul meu de vedere este nul ca valoare pentru comunitate. Nu iti convine? Da-ma in judecata. Sau fa o reclamatie, e democratie si esti liber sa reclami abuzurile la care esti supus de clica moderatorilor lingai, platiti de dan popescu si de cine o mai fi.

Textul de mai sus imi confirma faptul ca stergerea topicului a fost o golanie. Ce-i drept, din partea cuiva la care nu ma asteptam. Asa ca am un motiv in plus sa nu regret golania pe care am comis-o ca raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ordine:

@mihai_prd: nu, merci, nu-mi doresc. ;)

@sorinavram: nu am actionat niciodata la interventiile lui Dan Popescu sau ale oricui altcuiva. A fost pur si simplu parerea mea, ca se exagereaza, ca nimanui nu i-ar placea un astfel de topic despre el, ca nu duce nicaieri, ca nu are nimic constructiv, si sincer: nici macar distractiv avand in vedere unele aspecte. Later edit: Tot nu vad unde a fost golania in stergerea topicului. Accept orice argumente logice si de bun simt, nu ma simt lezat decat daca sunt facut lingau fara motiv, a se vedea raspunsul acid catre userul Angi.

@gaxel: apreciez oricand o discutie logica, imi admit greselile, cine ma cunoaste stie ca nu sunt incuiat, nu am orgolii de genul "am zis eu asa si ramane zis desi mi s-a demonstrat ca e gresit".

@Tsunami: Sa fi scris ce? Unde? Pentru cine? Nu ma ascund de nimeni, cand s-au cerut explicatii le-am dat.

 

 

Pot fi foarte usor convins ca sunt si chestii haioase in acel topic, insa repet, daca maine iau pozele unui user de pe forum si ma apuc sa le photoshopez si sa fac topicuri la misto impreuna cu alti X useri, cu siguranta cel in cauza se va simti lezat si pe buna dreptate. Merg pe principiul egalitatii si nu inteleg de ce trebuie sa fie un user, Dan Popescu in cazul de fata, ciuca mistourilor de pe forum. De ce Dan Popescu si nu Dan Dobrescu, sau eu, sau Angi, sau oricare altul? Ca s-a dus Popescu in Siberia? Sa ii fie de bine!

Omul a scris despre calatoria lui pe un alt site, cel al AMR-ului. De ce nu ii cereti un drept la replica acolo? Eu cred ca il va acorda. Spuneti-i ca sunteti niste motociclisti din Romania care doresc sa isi publice parerile despre calatoria lui pe site-ul AMR, sau ACR, sau care vreti. Sunt curios ce ar raspunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi: pai vad ca te-ai si simtit inclus in categoria agaricilor si ai si luat-o personal. ;)

Nu-ti convine? La o adica pot edita manual fiecare post din topicul ala, pot scoate pozele si pot sterge rand cu rand replicile indecente. Dar pentru cine sa ma agit? Mi-e mult mai simplu sa apas pe un singur buton si sa dispara oricum un topic care din punctul meu de vedere este nul ca valoare pentru comunitate. Nu iti convine? Da-ma in judecata. Sau fa o reclamatie, e democratie si esti liber sa reclami abuzurile la care esti supus de clica moderatorilor lingai, platiti de dan popescu si de cine o mai fi.

 

Raspunsul tau cu "nu-ti convine?", "da-ma in judecata" este egal cu zero intr-o discutie pe care chiar tu ai propus-o ARGUMENTATA. "Nul ca valoare pentru comunitate", asa cum bine ai spus si tu, ESTE PUNCTUL TAU PERSONAL DE VEDERE. Te mai intreb o data. Cine esti tu??? Nu vreau sa ma cert cu tine, nici pe departe, dar pana nu aduci argumente solide prin care sa-mi explici ce drept ai tu sa-mi interzici mie si multor alte zeci citirea unui topic, eu nu prea am ce raspuns sa-ti mai dau.

 

Pe de alta parte, spre sa se autosesizeze vreun moderator care se simte mai aproape de categoria "agaricilor" si sa repuna topicul caterincos sau sa mute posturile aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul tau cu "nu-ti convine?", "da-ma in judecata" este egal cu zero intr-o discutie pe care chiar tu ai propus-o ARGUMENTATA. "Nul ca valoare pentru comunitate", asa cum bine ai spus si tu, ESTE PUNCTUL TAU PERSONAL DE VEDERE. Te mai intreb o data. Cine esti tu??? Nu vreau sa ma cert cu tine, nici pe departe, dar pana nu aduci argumente solide prin care sa-mi explici ce drept ai tu sa-mi interzici mie si multor alte zeci citirea unui topic, eu nu prea am ce raspuns sa-ti mai dau.

 

Pe de alta parte, spre sa se autosesizeze vreun moderator care se simte mai aproape de categoria "agaricilor" si sa repuna topicul caterincos sau sa mute posturile aici.

 

angi, care a fost scopul aparitiei topicului cu pricina?

hellrider, tu nu jignesti cand te referi ca moderator la participantii la forum cu "agarici"? il aperi pe dan, lucru cu care-s de acord, dar jignesti pe altii. se poate considera ca-i faci lui dan un favor? io zic ca da

 

sa fi scris ca topicul l-ai inchis tu, si motivele. wotever, e un lucru consumat de acum

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flame, asa se cheama. Si in regulamentul forumului se sanctioneaza.

 

Edit: "agarici" era din aceeasi categorie cu "lingai" si era adresat foarte specific.

 

NU IL APAR PE DAN POPESCU! Apar un principiu! As face exact la fel pentru ORICARE alt utilizator, nu vad unde nu ma exprim clar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot fi foarte usor convins ca sunt si chestii haioase in acel topic, insa repet, daca maine iau pozele unui user de pe forum si ma apuc sa le photoshopez si sa fac topicuri la misto impreuna cu alti X useri, cu siguranta cel in cauza se va simti lezat si pe buna dreptate. Merg pe principiul egalitatii si nu inteleg de ce trebuie sa fie un user, Dan Popescu in cazul de fata, ciuca mistourilor de pe forum. De ce Dan Popescu si nu Dan Dobrescu, sau eu, sau Angi, sau oricare altul? Ca s-a dus Popescu in Siberia? Sa ii fie de bine!

 

Cum am mai spus, dar tu cred ca citesti doar ce-ti convine, de ce bizon sau broasca nu s-au ales cu caterinca? De ce doar Popescu a patit asta? Pai citeste mai in urma si poate ai sa intelegi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angi, care a fost scopul aparitiei topicului cu pricina?

 

Initial, a aparut aici poza modificata de deschidea in final topicul respectiv. Cineva a mutat-o in topic separat impreuna cu 3-4 imagini postate dupa.

 

Daca nu e util e o discutie, amuzant a fost o perioada, probabil in final s-a sarit calul... dar, in aceeasi linie de gandire, topicul acesta cui ii foloseste??? Ca tot n-are informatie deloc... si pe cine intereseaza tura si scrierile lui DP le poate vedea pe site-ul AMR si ACR...

 

 

Mesaj completat

Ma rog, as putea adauga ca daca ducem lucrurile la extrem si bazat pe neimplicarea ulterioara a initatorului in acest topic... acesta nu e decat un topic de reclama catre site extern, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...