Sari la conținut

Yamaha MT-03


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

M-ai sunt proprietari de mt03 pe aici?Am unele probleme si motorul si as vrea sa schimb 2-3 ideei cu cineva care are!ms!

 

Nu cred ca sunt multi posesori de MT-03 in Romania, nu este un model prea popular din cate se vede. Eu oricum o mai tin pe a mea anul acesta si probabil anul viitor, apoi trec la una mai mare (FAZER 8-ul sper) intre timp insa ma distrez pe unde pot cu actuala :bounce: . Am fost sa va Dolomitii - LINK , a fost super. Motocicleta se comporta excelent pe curbe, mai ales de cand i-am schimbat gumele.

 

Ce fel de probleme ai cu motorul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Vizitator EduardS

Nu cred ca sunt multi posesori de MT-03 in Romania

 

Salutare,am vazut topicul deschis despre Yamaha MT-03 si am intrat si eu sa va spun ca sunt fericitul posesor al unei astfel de motociclete.In urma cu o luna am achizitionat mobra mea si sunt mai mult decat multumit de ea.De cand am luat-o am facut doar vreo 100 de km ,datorita vremii,dar pot spune ca m-am acomodat foarte repede cu ea si acum suntem 2 parteneri de nedespartitmakeout.gif. Motoreta mea are doar 1200 de km si este din 2008,practic este noua , cat de curand postez si niste poze cu ea. Apropo,o recomand tuturor incepatorilor.thumb.gif Asfalt Uscat !!!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare . Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici, de abea azi am vazut ca ai postat. Felicitari pentru achizitie si daca ai ceva intrebari cu privire la motocicleta si nu numai, nu te rusina !

Eu sunt inscris pe Facebook intr-un grup de proprietari de MT-03, chiar daca nu intelegi italiana 100% tot sunt poze si idei faine pe acolo. Felicitari pentru achizitie :cheers: !

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am ajuns si la 3 ani de cand ma dau cu motina, probleme pana acum Z E R O ( Doamne-ajuta), am deja peste 500 de km facuti in acest sezon (26.500 acum). Dupa check-up ul serios de anul trecut si dupa schimbarea gumelor motocicleta se comporta mai bine, am prins si eu mai multa incredere. Anul acesta se preconizeaza putini kilometrii, deh ...criza, dar ramane de vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 5 months later...

de unde cumpar un support topcase second?

Foarte de acord. MT-03 ul nu e nici motard, nici stradala, e un pic din toate. Din nou, daca citesti mai sus am mai pomenit pe unde am fost cu ea si ce am facut, max 500km/zi. Daca esti ok cu vibratiile si nu depasesti 100 km/h, ai gasit motocicleta perfecta.

Cat despre intretinere, am facut aproape 14.000 km, 0 probleme, si inca mai am gumele originale si placutele de frana originale. Foarte fiabila, nu as zice. Dar mie cel putin nu mi-a creat probleme pana acum.
Mesaj completat
Am cumparat intre timp un parbiz mai mare, suport pentru top case si suporti pentru valize laterale. In plus am gasit la fiera de la Verona geaca Spyke, casca HJC si manusi no name , dar de piele, la 200 de E. Poze aici :
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=185...100000368474825

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da,si MT 07!Dar e naspa,ca-i replica la Honda NC700!

MT 09 e bestiala!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi am amintit o chestie : acum vreo 3 ani, la salonul moto de la Budapesta, motocicleta care mi a placut cel mai mult a fost aceasta Yamaha MT 03. M am invartit mult in jurul ei, estetic 10 din 10, finisaje foarte bune, materiale de calitate, pozitie comoda, ghidon lat. O singura slabiciune are, in opinia mea, dar una esentiala: motorul monocilindric, anemic. Daca pe ea era pus motorul de pe SV 650 (utopic, evident) ar fi fost intr adevar o fun bike si sigur s ar fi vandut altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Buna stimati colegi motociclisti,



As dori sa stiu daca este prin Sibiu sau imprejurimi vreun posesor de Yamaha MT03... ma intereseaza sa o "incalec" o data ca sa vad care este inaltimea si sa cer cateva pareri legate de acest model.



Sunt dispus sa recompensez proprietarul/proprietara pentru bunavointa.



De asemnea as vrea sa aflu de la posesori daca sub 3000 de ture "zgaltaie" tare motorul? este ceva normal la un mono sau semn de vreo defectiune?



Mersi anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Poti gasi pe ebay ceva gen: http://www.ebay.com/itm/NEW-Yamaha-MT03-MT-03-LSL-Urban-headlight-streetfighter-custom-naked-SAE-DOT-/171831144013?hash=item2801ef2e4d&vxp=mtr


» Post actualizat in 01 Jul 2015 15:15

 

Buna stimati colegi motociclisti,

As dori sa stiu daca este prin Sibiu sau imprejurimi vreun posesor de Yamaha MT03... ma intereseaza sa o "incalec" o data ca sa vad care este inaltimea si sa cer cateva pareri legate de acest model.

Sunt dispus sa recompensez proprietarul/proprietara pentru bunavointa.

De asemnea as vrea sa aflu de la posesori daca sub 3000 de ture "zgaltaie" tare motorul? este ceva normal la un mono sau semn de vreo defectiune?

Mersi anticipat!

Nici prin tara nu sunt posesori de Yamaha MT03 carora sa le cer un sfat legat de cum se comporta la drum aceasta jucarie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Am citit acest topic si am si eu doua intrebari... imediat dau si eu de a2, am 23 de ani dar nu mai am rabdare inca un an.

Dupa multe cautari si diferite motoare care ma atrageau am gasit acest MT-03 care arata exact cum imi place si desi nu are un top speed foarte mare compenseaza prin faptul ca pare sa se descurce cat de cat si la offroad iar la drumurile din romania cred ca e un amre plus.

 

Dar...

1. Am tot cautat pe internet informatii legat de vibratii... cat de rau este? Mai ales la 130-140 pe autostrada?

2. Te smunceste din cauza cuplului?

3. Nu exista riscul sa pice pasagerul de pe motor? pare cam scurta seaua :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...