Sari la conținut

MOTO-ROCK Festival - Veliko Tarnovo 2010 SVETA GORA HIL


teo-vt
 Share

Postări Recomandate

astazi pe la 17 plecam 3 mobre din buc

pana la Veliko stiu sa ajung ... sper sa gasesc si party-ul

leva de unde luati?

 

 

Noi o sa plecam pe la 18:00 din buc.

Leva iti recomand sa cumperi din Giurgiu...este mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A intervenit o mica problema... nu'mi mai gasesc talonul la moto... randul trecut am trecut in Bulgaria ca in branza, doar ai nostrii ne'au cerut buletinul si atat. sper k si acum sa fie ok.

Mesaj completat

A intervenit o mica problema... nu'mi mai gasesc talonul la moto... randul trecut am trecut in Bulgaria ca in branza, doar ai nostrii ne'au cerut buletinul si atat. sper k si acum sa fie ok.

:baldy: ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din traducerea lui Google probabil nu se intelege mai nimic. Eu am fost anul trecut la aceasta intrunire asa ca treaba sta cam la modul urmator:

- Asta e cea mai mare intrunire moto-rock din Bulgaria, unde se prezinta anual peste 1000 de motociclisti din Bulgaria, Romania, Turcia si probabil si alte tari;

- Anul trecut conditiile de campare au fost deosebite: 2 corturi de facut dus de la armata (unul pentru fete si unul pentru baieti) si doua rezervoare de apa de la armata pentru spalat pe maini langa padurea de bude de plastic ce au fost golite zilnic si au ramas pana la sfarsitul intrunirii utilizabile (curate).

- Eu am stat la hotel rezervat de organizatori, dar ai de facut 2-3km pana in oras asa ca e mai bine sa mergi cu cortul si in special din cauza acestei intruniri mi-am achizitionat anul asta cort.

 

In fiecare seara sunt spectacole de rock cu cele mai bune trupe din Bulgaria. Sambata se pleaca la un moment dat intr-un tur al orasului care include si satul albanez si ciudat Arbanasi de alaturi, si anul trecut deschizator de coloana a fost o masina de la politia rutiera. Dupa turul orasului se merge la cimitirul din localitate unde e inmormantat un mare țar din perioada de glorie a regatului bulgar - Kaloyan. Dupa asta se pleaca spre Gabrovo, imediat dupa ce se schimba judetul (din Veliko Tarnovo in Gabrovo) se face dreapta pe niste drumuri judetene si se ajunge la un fost aerodrom militar unde se face mult stunt si concurs clasic de liniute de 400 de metri (castigatorul a primit anul trecut ulei de motor pentru macar un an - un bax de bidoane de 2L - de la una din firmele de top). In fine in seara de sambata are loc un concert mai deosebit unde in final e o trupa straina (anul trecut a fost Glen Hughes - fost solist la Deep Purple, Black Sabbath, etc., anul asta se pare ca e Hells Bells) dupa care se face tragerea la sorti la tombola (toti participantii primesc bilet de tombola) si castigatorul pleaca acasa pe un Harley-Davidsson din ala mai ieftin dar nou.

 

E cea mai tare intrunire din Bulgaria si n-o sa lipsesc decat daca pana atunci imi moare motorul sau ma calca o masina.

 

P.S. Pe dealul ala evident nu exista bancomat, asa ca trebuie sa veniti cu leva de altundeva...

salut ,o samerg si eu ,plec azi la ora 18 30 de la jilava chestia e ca nu stiu unde se tine ,este chiar in veliko tarnovo sau de acolo mai mergi,am fost la veliko tarnovo acum3 saptamani bancomate stiu ca exista in oras o multime ,nu stiu locul de campare e departe de oras sau chiar pe delurile de langa?

Mesaj completat

astazi pe la 17 plecam 3 mobre din buc

pana la Veliko stiu sa ajung ... sper sa gasesc si party-ul

leva de unde luati?

leva gasiti la orice bancomat din veliko tarnovo sunt multe banci acolo,chestia ca nu stiu unde este locatia intrunirii,cineva spunea ca pe dealurile din imprejurimi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine dimineata se incumeta careva pentru o tura in zona cu intoarcere seara?

 

PS. evenimentul nu se tine in veliko ci la vreo 10 km ... cel mai bine va luati dupa motociclisti ori il rugati pe unu sa va conduca, sunt foarte amabili

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar o intrunire de anvergura, bine organizata, intr-o locatie deosebita, a meritat deplasarea. In plus am avut parte de prezenta unor tovarasi agreabili si cu bun simt, cunoscatori ai zonei si ai oamenilor locului, le multumesc pentru timpul petrecut impreuna, poate ne intilnim si cu alte ocazii.

Mesaj completat

Si citeva poze,

post-48168-1282564310_thumb.jpg

post-48168-1282564385_thumb.jpg

post-48168-1282564464_thumb.jpg

post-48168-1282564522_thumb.jpg

post-48168-1282564582_thumb.jpg

post-48168-1282564692_thumb.jpg

post-48168-1282564824_thumb.jpg

post-48168-1282564886_thumb.jpg

post-48168-1282564962_thumb.jpg

post-48168-1282565003_thumb.jpg

post-48168-1282565038_thumb.jpg

post-48168-1282565151_thumb.jpg

post-48168-1282565955_thumb.jpg

post-48168-1282566189_thumb.jpg

post-48168-1282566266_thumb.jpg

post-48168-1282566370_thumb.jpg

post-48168-1282566446_thumb.jpg

post-48168-1282566528_thumb.jpg

post-48168-1282566642_thumb.jpg

post-48168-1282566725_thumb.jpg

post-48168-1282566832_thumb.jpg

post-48168-1282566892_thumb.jpg

post-48168-1282566975_thumb.jpg

post-48168-1282567018_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PACAT , mare pacat ca nici anul acesta nu am gasit macar un tovaras de drum ! ! !

Facusem rost de bani , invoire de la servici , dar nici un cunoscut nu a putut merge , 260km .

Felicitari celor ce au fost si le urez sa mai ajunga pe acolo ! BRAVO !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde e locul ala cu cascada??

Undeva in munte la 25 km de Velico, linga o minastire, nu stiu cum se numeste, dar poti sa-l intrebi pe Lancelot sau pe Jumbo, arata cam asa:

post-48168-1282743927_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca nu se merita drumul pina la cascada. Apa ei provine din citeva acumulari care sint in amonte, acumulari nu tocmai igienice. Ma mira ca apa este curata....eu am gasit-o murdara si urit mirositoare. Locul este frumos altfel si daca nu ar fi in drumul de intoarcere nu ar merita efortul..

parerea mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smecherie in bulgaria, o tara de tarani dar macar incearca sa faca ceva si chiar le reuseste sa ai etapa mondiala de motocross, etapa mondiala de supermoto cu o organizare ireprosabila sa mai aduci si WRC ul e ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da, merita drumul pana la Kapinovski Monastir! ... Sunt cateva panorame de vis. Acolo s-a desfasurat intrunirea moto acum 6 ani. Probabil ultima intrunire de la VT pe care au putut toti motociclistii s-o calce, fiind una adevarata, nu comerciala! :lol: ... Adica, pentru motociclisti ce inteleg fenomenul moto nu pentru cei ce vor sa isi etaleze motocicletele sau vestimentatia!

In prezent, VT este o petrecer pur comerciala. Nu zic, m-am simtit foarte bine, dar majoritatea prietenilor bulgari, motociclisti, stramba din nas atunci cand le vorbesti despre intalnirea de la VT!

Sa fiti iubiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, merita drumul pana la Kapinovski Monastir! ... Sunt cateva panorame de vis. Acolo s-a desfasurat intrunirea moto acum 6 ani. Probabil ultima intrunire de la VT pe care au putut toti motociclistii s-o calce, fiind una adevarata, nu comerciala! :lol: ... Adica, pentru motociclisti ce inteleg fenomenul moto nu pentru cei ce vor sa isi etaleze motocicletele sau vestimentatia!

In prezent, VT este o petrecer pur comerciala. Nu zic, m-am simtit foarte bine, dar majoritatea prietenilor bulgari, motociclisti, stramba din nas atunci cand le vorbesti despre intalnirea de la VT!

Sa fiti iubiti!

La VT sunt doua intruniri: una mai in primavara la manastirea Kilifarevo (mai modesta asa) si una care se pretinde cea mai mare intrunire moto oficiala din Bulgaria pe Dealul Aurit (cred ca asa se traduce numele dealului ala). Eu consider ca asta a doua e chiar cea mai bine organizata intrunire la care am fost vreodata (dusuri de la armata, defilare in frunte cu seful rutierei de acolo, etc.) asa ca eu ma declar multumit de asta comerciala. Nu e putin lucru sa aduci cele mai tari trupe din Bulgaria si o trupa straina si sa dai la tombola un Harley-Davidsson si sa mai dai si berea la 1.2 Lv ~= 2.5 RON. In plus de asta cand a barait unul din motor dupa 11PM dupa ce au sarit aia din corturi si l-au gratulat cu titluri de genul idiot (si in bulgara suna la fel) au venit imediat organizatorii si i-au spus ca ori pleaca ori scoate cheia din contact. Si budele se curata de doua ori pe zi si chiar inainte de a fi curatate arata curate bec...

E o intrunire foarte bine organizata, dar mai recomand si cele mai modeste de la Nikolovo si cealalta de la Ruse (in padurea la iesirea spre Sofia/VT, organizata de Thunder MC), si cea de la Kilifarevo, si de asemena ferstivalul anual de rock de la Kavarna (asta nu e de moto dar e de bine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca nu se merita drumul pina la cascada. Apa ei provine din citeva acumulari care sint in amonte, acumulari nu tocmai igienice. Ma mira ca apa este curata....eu am gasit-o murdara si urit mirositoare. Locul este frumos altfel si daca nu ar fi in drumul de intoarcere nu ar merita efortul..

parerea mea !

Cred ca te referi la cascada de la Hotenitza nu la cea de la Kapinovsky Monastir.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liniste la intrunirea de la VT? inseamna ca multe s-au schimbat de anu' trecut, cand in 2 nopti si 2 zile, am dormit doar 4 ore adunat, din cauza pacanistilor, pacanisti ce cuprindeau si niste militari, care dadeau pacanele cu camionu' :lol:

 

bravo lor, ca si-au dat seama ca nu e bine asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liniste la intrunirea de la VT? inseamna ca multe s-au schimbat de anu' trecut, cand in 2 nopti si 2 zile, am dormit doar 4 ore adunat, din cauza pacanistilor, pacanisti ce cuprindeau si niste militari, care dadeau pacanele cu camionu' :hurt:

 

bravo lor, ca si-au dat seama ca nu e bine asa

S-au apucat anul asta sa cante niste copii cu chitara pe aleea aia principala de acces pe la 11-12 si li s-a zis sa faca pasi. Pe bune ca intrunirea a fost organizata impecabil. Desigur ca pana pe la 1AM mai pleca cate un choper grohaitor sau ceva, dar in principiu nu aveai voie sa faci galagie pe loc, si pur si simplu organizatorii alergau daca incerca unul sa faca un burnout sau alte magarii noaptea. Dupa 11-12 a fost relativ liniste si dupa 1 nu se mai auzeau decat greierii. Cea mai tare intrunire moto la care am fost pana acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si anul trecut si... (in ciuda zgomotului de atunci), am spus si eu acelas lucru : Cea mai tare intrunire la care am fost pana acum. Cred ca la anul o pregatesc si mai "grasa".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...