Sari la conținut

Accident grav Baneasa-Otopeni 21.07.2010


mexicanul
 Share

Postări Recomandate

De-abia am aflat de el de la o prietena care mergea spre Ploiesti cu microbuzul, acum vreo ora sa zic. In zona cladirilor noi de birouri de dupa centrele comerciale Baneasa Shopping vazuse o motocicleta albastra pe jos si ambulante, televiziuni. Se circula greu, microbuzul era pe banda de langa axul drumului asa ca mai multe nu stie.

 

Din detalii pare a fi cu consecinte grave. A vazut sau stie cineva mai multe?

 

Foarte aiurea DN1 asta...

Editat de mexicanul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa inebunesc , sa dea dreacu' in ele de motoare , conserve si trafic. Il vind si-mi iau TAB.

Sper ca motociclistul sa fie viu si sanatos , ca de cite ori citesc ceva , imi vine sa-mi sun tovarasii , sa vad sa nu fie ei implicati. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa inebunesc , sa dea dreacu' in ele de motoare , conserve si trafic. Il vind si-mi iau TAB.

Sper ca motociclistul sa fie viu si sanatos , ca de cite ori citesc ceva , imi vine sa-mi sun tovarasii , sa vad sa nu fie ei implicati. :(

 

Coleg Deauvilist, sper sa fi initiat degeaba topicul, mi se pare ciudat ca nu s-au aflat mai multe informatii deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca televiziunile erau acolo, nu mai dureaza mult si vom vedea pe site-uri sau chiar la tv accidentul. Sper si eu sa nu fie nimic grav ; urasc sa astept sa aflu detalii despre un accident :( Prefer sa nu aud niciodata nimic de accidente, dar cand vad un alt topic deschis deja ma ia groaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca televiziunile erau acolo, nu mai dureaza mult si vom vedea pe site-uri sau chiar la tv accidentul. Sper si eu sa nu fie nimic grav ; urasc sa astept sa aflu detalii despre un accident :( Prefer sa nu aud niciodata nimic de accidente, dar cand vad un alt topic deschis deja ma ia groaza...

Offtopic: Daca nu a iesit sange de sub casca sau macar de undeva televiziunile nu vor da nimic; ei monitorizeaza frecventele politiei care nu sunt codificate(tetra ca la chilotii mai vechi), merg acolo ca poate a curs sange, si daca nu e accident mortal sau macar cu oase rupte se taie din program, ca nu e interesant daca o masina nu a dat prioritate unei motociclete si motocicleta s-a dezbracat de carene dar motociclistul e intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator scorelly_2006
Offtopic: Daca nu a iesit sange de sub casca sau macar de undeva televiziunile nu vor da nimic; ei monitorizeaza frecventele politiei care nu sunt codificate(tetra ca la chilotii mai vechi), merg acolo ca poate a curs sange, si daca nu e accident mortal sau macar cu oase rupte se taie din program, ca nu e interesant daca o masina nu a dat prioritate unei motociclete si motocicleta s-a dezbracat de carene dar motociclistul e intreg.

uneori mai dau si de astea fara sange sau morti, dar numai cand nu au destule stiri senzationale.

si acuma au stiri peste stiri cu mandarlinga pesticid :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut eu pe acolo accidentul era pe sensul dinspre bucuresti spre otopeni aprope de pod.Eu veneam din sens opus, am vazut accidentu si m-am intors sa vad despre ce este vb si daca pot sa ajut cu ceva.Era vorba desre un scuter albastru care a intrat intr-un stalp de iluminat dupa ce a maers cca 10 m pe partea cu iarba de pa trotuar dupa urmele care se vedeau .Conducatorul este un barbat in jur de 50 de ani si din ce se vedea cu ochiul liber avea fractura deschisa de tibie la piciorul drept si ceva rani la cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa... deaia n-a aparut la stiri , ca era scuter si nu prea se potrivea cuvantul "teribilist" unui barbat de 50 de ani, nu era nici in stare foarte grava, asa ca au lasat-o moarta. Ce sa spun, sanatate barbatului si data viitoare sa fie si el mai atent cu scutericiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tot avea amica mea o deformatie de vedere: scuterul arata ca o mobra. :)

Pai din fata si din spate arata cam la fel, doar daca il vezi din lateral sculat pe doua roti poti sa faci diferenta usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Daca nu a iesit sange de sub casca sau macar de undeva televiziunile nu vor da nimic; ei monitorizeaza frecventele politiei care nu sunt codificate(tetra ca la chilotii mai vechi), merg acolo ca poate a curs sange, si daca nu e accident mortal sau macar cu oase rupte se taie din program, ca nu e interesant daca o masina nu a dat prioritate unei motociclete si motocicleta s-a dezbracat de carene dar motociclistul e intreg.

 

Am mai explicat faptul ca frecventele politiei -- recte terminalele MTH Tetra nu pot fi interceptate ... se asculta doar ISU care au ramas pe VHF :)

 

Offtopic: din sursa sigura iti spun ca TV-urile NU asculta frecventele ... cel putin Pro TV si A1 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
scuterist, stare avansata de ebrietate....fractura deschisa tibie, fara alte probleme medicale

 

Deci scuteristul era beat ... atunci si-o merita, de ce mai e topicul asta deschis ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai explicat faptul ca frecventele politiei -- recte terminalele MTH Tetra nu pot fi interceptate ... se asculta doar ISU care au ramas pe VHF ;)

 

Offtopic: din sursa sigura iti spun ca TV-urile NU asculta frecventele ... cel putin Pro TV si A1 ...

 

 

Inseamna ca primesc ponturi ;)

 

pai daca asculti frecventele ISU nu iti e de ajuns sa faci stiri ? :laugh:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...