Sari la conținut

STATIE ITP MOTO ILIOARA agreata RAR


jamalex2000
 Share

Postări Recomandate

Se poate face ITP si vis-a-vis de ILIOARA, baietii lucreaza repede si bine, e totul in regula daca aveti voi in regula lumini / frane.

 

Pretul este cel mai mic din Bucuresti (mi-au zis altii cat costa la Mezdrea sau in Politehnica) la motociclete si cel mai important FARA PROGRMARE (si nici nu se plimba mecanicul cu motorul vostru):

 

0744329414

0763649499

0765263199

0766636815

 

WEBSITE : WWW.ITPRAR.RO

 

Harta :

post-39388-1280304243_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pretul este cel mai mic din Bucuresti (mi-au zis altii cat costa la Mezdrea sau in Politehnica) la motociclete si cel mai important FARA PROGRMARE (si nici nu se plimba mecanicul cu motorul vostru)

Pretul cel mai mic este la RAR. Si nici acolo nu se plimba nimeni cu motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bulinu' sa te duci tu la RAR si roaga sa iti faca tie specia ing. Dinicuta! (cred ca omul ala gaseste o hiba si la una cu 0 km) ;)

 

Eu va ofer o alternativa la mersul la RAR, acum fiecare e liber sa aleaga.

Mesaj completat

Adaug si cateva poze de la fata locului.

post-39388-1280322375_thumb.jpg

post-39388-1280322415_thumb.jpg

post-39388-1280322435_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bulinu' sa te duci tu la RAR si roaga sa iti faca tie specia ing. Dinicuta! (cred ca omul ala gaseste o hiba si la una cu 0 km) :)

 

Eu va ofer o alternativa la mersul la RAR, acum fiecare e liber sa aleaga.

Mesaj completat

Adaug si cateva poze de la fata locului.

multumesc, am fost. am facut. n-a gasit nimeni nici o hiba. poate pentru ca am avut noroc? poate pentru ca prefer sa am mobra in stare buna? Ce tot o dati incolo si incoace sa speriati lumea cu RAR-ul? daca esti in regula esti in regula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ai fost? l-ai vazut pe ing. Dinicuta?

 

pe mine m-a respins la AUTENTICITATE ca nu aveam lumina de pozitie la numar la Bandit GSF 400 (care nu are din fabrica).

 

daca stai in Berceni cat costa benzina si timpul pana la RAR - tot pe acolo da.

Editat de jamalex2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ai fost? l-ai vazut pe ing. Dinicuta?

 

pe mine m-a respins la AUTENTICITATE ca nu aveam lumina de pozitie la numar la Bandit GSF 400 (care nu are din fabrica).

 

daca stai in Berceni cat costa benzina si timpul pana la RAR - tot pe acolo da.

Din 2004 pana acum m-am intalnit cu Dinicutu de cel putin 2 ori pe an.

Da, reprezinta autoritatea, are nu numai dreptul, ci chiar datoria sa te respinga daca observa ceva in neregula la motorul tau. Pentru cultura ta generala, banditul are lumina pe numar (de fapt este reglemantare pt ca motocicletele sa fie inmatriculabile in europa), in functie de model, fie prin lampa dedicata fie prin lampa de pozitie, care are geam incolor in partea de jos a lampii.

Si da, m-a si respins de 2 ori. Pe buna dreptate. O data (culmea) pentru lipsa lumina la numar la Bandit - rezolvat in 30 minute cu 5 ron, alta data pentru far neconform (sincer, eram sigur ca vor fi probleme cu tampenia aia de far facut din spoturi de amenajari interioare dar mi-a fost lene sa-l schimb), rezolvat ziua urmatoare prin montarea farului original pe care-l aveam acasa. cost suplimentar - 3 ron +benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Fundeni nu se mai face momentan

la Ilioara sambata este program ? pe 4 aug imi expira itp-ul ;)

Nu se mai face ITP decat la statii care au in dotare stand de frana pentru moto, regula impusa de RAR de la 1 iunie. Momentan statia de la Ilioara este singura in Buc. care s-a dotat cu un astfel de stand. programul este L-V 8.00 - 20.00 iar sambata 8.00 - 14.00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie tot pe 4 imi expira rar ul ... aveti idee cat costa la sa faci itp ul la rar ? banuiesc ca nu se ia nimeni de tine daca intarzii 2 zile cu itp ul nu z? poti sa spui ca n ai mers cu ea respectivele zile ;)

~70 ron. nu au treaba cu faptul ca ti-a expirat, dar trebuie sa-ti faci programare. Grivita sau voluntari.

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie tot pe 4 imi expira rar ul ... aveti idee cat costa la sa faci itp ul la rar ? banuiesc ca nu se ia nimeni de tine daca intarzii 2 zile cu itp ul nu z? poti sa spui ca n ai mers cu ea respectivele zile ;)

dar ai grija sa nu se ia politia ca atunci e groasa....se retine certificatul de inmatriculare iar amenda nu e mica deloc si e drum lung pana in Voluntari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vladutz8417 - la Voluntari o sa observe ing. Dinicuta beculetul ars ;). Ia-ti preventiv si o trusa de scule si un bec de rezerva ca iti da o respingere.

 

Si daca nu iti da ITP-ul noteaza si numarul de la dubita ca sa iti iei motorul ca pe roti nu ai voie sa pleci: 0724 929 167 / 0763 088 924.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faceti copii topic special pentru ITP la RAR . Aici eu v-am oferit o varianta mai buna (bulinu' ar zice altceva) la excursia de 1 zi de la RAR.
la RAR stai 15 min numai la casierie sa platesti iar in sala aia de asteptare pe caldura asta nu vrei sa sti cum este. Dar , cum spune 'jamalex2000', daca vrei sa-ti dedici o zi pentru asta......
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la RAR stai : -cate motoare ai in fata x 15 min + 15 min al tau + casierie + asteptare primire documente.

 

Pentru mine a fost mai scurt sa fac ITP-ul in 15 min la Ilioara in drum spre munca decat sa ma duc la RAR la ora la care vroiau ei si sa imbatranesc pe acolo - pana la urma am mers acolo sa fac autenticitatea . si am vazut cat dureaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult Jmalex2000 da o sa merg si eu la Ilioara n are rost ptr 400 de mii sa faci atata drum si sa te mai si frece aia... stiu cum e de cand mi am facut autoidentificarea. Plus ca sunt de stat si nu prea vreau sa le dau nefortat bani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

succes vladutz8417.

 

Nu ar trebui sa ai necazuri acolo (daca lumini, frane, serii corespund). Iti las pe PM nr de tel. si ma poti suna daca se intampla ceva ce nu iti convine.

 

Si asteptam si review / poze .

Mesaj completat

LE: uitasem de caucicuri - incearca sa fie pe aceeasi dimensiune ca in talon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici eu v-am oferit o varianta mai buna (bulinu' ar zice altceva) la excursia de 1 zi de la RAR.

Tu ai oferit "cel mai mic pret din Bucuresti" - nu este. Este cel mai mic pret la care faci itp fara sa fi in regula 100%.

Iar excursia de 1 zi la RAR, pt mine a durat 2 ore cu tot cu drum. Pana la Ilioara imi lua 1 ora numai drumul.

 

Fiecare isi face socoteala si alege ce vrea, dar hai sa nu mai facem afirmatii de genul "noi suntem cei mai ieftini", "du-te la RAR daca vrei sa pici", etc.

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie la programul de lucru, este pana la 20.00 dar atunci se inchide comunicarea cu RAR-ul. ultima motocicleta sau autoturism se poate introduce in baza de date cel tarziu la ora 19.20, regula impusa de RAR. Deci daca ajungeti la statie mai tarziu de 19.20 nu se mai poate efectua ITP. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...