Sari la conținut

Garaje in Timisoara


maephisto
 Share

Postări Recomandate

care vor necesita, obligatoriu, o minima supraveghere video.

 

alta investitie ce trebuie amortizata :)

 

Te rog sa nu ma intelegi gresit, nu sunt Gica Contra si nici nu vreau sa iti tai elanul, atat ca in materie de business am ceva experienta si stiu ce si cum trebuie pus la socoteala. Daca vrei, stam de vorba pe privat sau ne vedem la o bere/cafea si iti explic ce si cum. Oricum e de laudat ca cineva se gandeste sa investeasca in domeniul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce nu înțeleg eu Cum naiba cer unii așa de mult pe un garaj. 50 de euro pe luna îmi pare exorbitant de mult. Pe an sa plătești 600 de euro ca sa parchezi un motor mi se pare hoție. Eu de as fi nevoit sa plătesc o astfel de chirie mai bine mi-as construii un spațiu exterior pt depozitarea motorului. Exemplele pe YouTube sunt multe și unele dintre ele costa mai puțin de 600 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu înțeleg eu Cum naiba cer unii așa de mult pe un garaj. 50 de euro pe luna îmi pare exorbitant de mult. Pe an sa plătești 600 de euro ca sa parchezi un motor mi se pare hoție. Eu de as fi nevoit sa plătesc o astfel de chirie mai bine mi-as construii un spațiu exterior pt depozitarea motorului. Exemplele pe YouTube sunt multe și unele dintre ele costa mai puțin de 600 de euro.

Crezi ca pe cineva intereseaza ca ai motor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu înțeleg eu Cum naiba cer unii așa de mult pe un garaj. 50 de euro pe luna îmi pare exorbitant de mult. Pe an sa plătești 600 de euro ca sa parchezi un motor mi se pare hoție. Eu de as fi nevoit sa plătesc o astfel de chirie mai bine mi-as construii un spațiu exterior pt depozitarea motorului. Exemplele pe YouTube sunt multe și unele dintre ele costa mai puțin de 600 de euro.

 

Cred ca oferta era de 50 euri pe tot sezonul de iarna, adica cele 3-4 luni. Right, colegul kawa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu la kawa mă refeream. Mă refeream la toți care cer un preț mult prea mare pt mult prea puțin.

Sa nu credeți ca sunt vreunul din aia care își manca de sub unghii dar de cele mai multe ori romanul vrea sa se îmbogățească din căcaturi sau și mai rău din nimic Și asta poate fi foarte enervant, poate doar pt mine sau poate și pt alții.

În fine, mi-am exprimat furia. Asta e tot ce vroiam. O zi buna tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat timp cat pretul de piata pentru inchiriat un garaj este 30-50 eur, inseamna ca asta e pretul corect. Si eu platesc chirie la garaj si nu consider ca e hotie. Pe acelasi principiu as putea sa ma lamentez ca berea e prea scumpa in raport cu costul de fabricatie, ca de ce la restaurante adaosul comercial e si de 300%, etc. Daca as avea un garaj de inchiriat si eu as cere 50 eur/luna :)

 

Cat priveste constructia exterioara, e cu cantec, trebuie concesionat terenul, autorizatie de amplasare sau constructie, etc. Amenda minima de de 2000RON plus intrarea in legalitate. Si crede-ma ca vorbesc in cunostinta de cauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oferte de adapost moto sunt multe...

Unele asigura doar conditii de iernat, fara acces, doar intrare - la inceputul iernii si iesire - primavara. Am vazut un garaj din asta, in care proprietarul depozitase, peste mobrele aduse la iernat, tot felul de cutii si alte chestii similare... No comment, si pretul era, parca, de 30 ron/luna...

Altele sunt cu ”intrari/iesiri multiple”. Impartitul cu tertii poate fi OK, daca se aduna oameni care se cunosc si nu exista riscul de a-ti gasi agregatul cazul, zgariat.
Si aici am gasit o varianta haioasa, in care mobrele stateau ca sardelele, de fiecare data cand trebuia scos un motor trebuiau scoase mai multe, pentru a face loc. Iar naspa!

Daca vrei conditii bune sau foarte bune, evident va exista un pret. Uneori pe masura, alteori peste masura; exista chiar si varianta ”castana”, in care nu se urmareste, neaparat, imbogatirea. Oricum ar fi, indiferent de conditii, tariful trebuie sa fie rezonabil, indiferent de ceea ce ofera, iar 50 euro pe luna e enorm pentru marea majoritate. Dar nu pentru toti.

 

La 50 euro pe luna vreau sa fiu singurul utilizator, sa imi pot lasa lucrurile in siguranta in garaj, sa nu ma bruieze nimeni.

Editat de blorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

In 2-3 zile eliberez garajul pe care il folosesc de cativa ani buni.

Este pe strada intrarea Bogdan Catul, in spatele blocurilor de pe bd. Cetatii, la jumatatea distantei dintre intersectia Gh. Lazar/Cetatii si Bioclinica.

Este sub bloc, relativ cald pe timpul iernii (trec conductele de incalzire prin el, doar usa metalica spre exterior, plus caldura primita de la apartamentul de deasupra).

Are apa si curent electric.

Pe proprietar il gasiti la nr. de tel. 0740.086.744 si stabiliti voi ce, cum si pe cat timp. Ar prefera sa inchirieze pe o perioada cat mai lunga.

 

 

 


» Post actualizat in 06 Mar 2015 20:50


Inchiriat. Multumim motociclism.ro pentru serviciul oferit.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

De la 1 Aprilie eliberez un garaj in zona Balta Verde. Este localizat pe Bd. Cetatii in spatele blocurilor ce sunt aproape de statia de tramvai de pe Bogdanestilor colt cu Cetatii. Garajul are apa. Momentan lumina e defecta. Incap cam 4 motociclete. Pretul este de 30 eur/luna.

 

Daca e cineva interesat, 0734774578

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salut, caut un garaj, sau spatiu intr-un garaj in zona blascovici / stadion cfr / bogdanestilor. Daca stiti vre-un loc , va rog sa-mi lasati mesaj privat.

Multumesc.


» Post actualizat in 04 May 2015 20:06

Update : garajul eliberat de cstelia a ajuns pe mainile mele. Sunt dispus sa impart garajul cu inca cineva. Este situat in zona Balta Verde, pe B-dul Cetatii. Daca sunt doritori, numarul meu de telefon este 0731984163.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate sa stiu eu ceva. verific si iti trimit maine un PM


» Post actualizat in 08 May 2015 10:50

Garajul s-a inchiriat la cineva cu masina. Daca cumva gasesti garaj in zona medicinei, stiu pe cineva interesat sa imparta chiria cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut,

 

caut loc pt o moto in bucovinei, dacia, lipovei, torontal, aradului. un loc in garaj sau sa impart cu alte moto!

 

multumesc

adi


» Post actualizat in 25 May 2015 03:45

salut,

 

caut loc pt o moto in bucovinei, dacia, lipovei, torontal, aradului, circumvalatiunii un loc in garaj sau sa impart cu alte moto!

 

multumesc

adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am un loc in garaj pentru motor in zona padurice din Calea Girocului. Pret mai mult decat ok. Info la tel 0721734243, sau 0743201272

in continuare locul este liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...