Sari la conținut

Ce E De Facut?


E.Z.rider
 Share

care credeti ca ar fi cea mai buna solutie in cazul circulatiei bastinase  

93 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

am votat 2.

propun ca astia care am votat 2, sa stabilim o zi si ora cind merem la caft. ii lom prin surprindere, si le zicem dupa aia ce-am avut cu ei.

:D Si eu votez 2.Sa ne anuntati si pe noi,astia din Bistrita (cel putin cu 4 ore inainte)cand sa venim la Capitala la antrenament!!! Ii lasam asa?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal am optat pentru 3, iar in caz de forta majora, apelez la 2. Cea mai sigura metoda sa ramai intreg e sa casti ochii la toti idiotii cu pretentii de soferi de pe sosele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu 4

consider ca se pot rezolva multe lucruri cu vorba buna

 

- as incepe astfel de campanii inca din scoli, licee, facultati

- le-as continua in cadrul societatilor de transport (urban, extraurban, utilitar etc.) si nu numai

- si nu in cele din urma pe strada, in benzinarii sau in magazine, cluburi si restaurante...

 

vorbesc prostii deja... numai sa imparti fluturasi intoate locurile enumerate si ti-ar manca o mica avere evaluata in timp si bani...

 

...dar poate asa cum sunt campanii finantate de guvern sau UE, pentru integrarea rromilor/strainilor in comunitate, poate asa sa incercam sa beneficiem si noi de o finantare pentru promovarea securitatii motociclistilor in trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu 4

consider ca se pot rezolva multe lucruri cu vorba buna

 

- as incepe astfel de campanii inca din scoli, licee, facultati

- le-as continua in cadrul societatilor de transport (urban, extraurban, utilitar etc.) si nu numai

- si nu in cele din urma pe strada, in benzinarii sau in magazine, cluburi si restaurante...

 

vorbesc prostii deja... numai sa imparti fluturasi intoate locurile enumerate si ti-ar manca o mica avere evaluata in timp si bani...

 

...dar poate asa cum sunt campanii finantate de guvern sau UE, pentru integrarea rromilor/strainilor in comunitate, poate asa sa incercam sa beneficiem si noi de o finantare pentru promovarea securitatii motociclistilor in trafic...

eventual ii punem pe rromi sa distribuie fluturasele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba io am votat numaru' 2 ,pentru ca stiu ce se intampla dupa ce urmezi numaru 3, cum ar fi cel mai bine!!!! :D

De numaru 4 ar trebui sa se ocupe....cei care asigura linistea si ordinea circulatiei.....spagilor :P :) :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu 4

consider ca se pot rezolva multe lucruri cu vorba buna

 

- as incepe astfel de campanii inca din scoli, licee, facultati

- le-as continua in cadrul societatilor de transport (urban, extraurban, utilitar etc.) si nu numai

- si nu in cele din urma pe strada, in benzinarii sau in magazine, cluburi si restaurante...

 

vorbesc prostii deja... numai sa imparti fluturasi intoate locurile enumerate si ti-ar manca o mica avere evaluata in timp si bani...

 

...dar poate asa cum sunt campanii finantate de guvern sau UE, pentru integrarea rromilor/strainilor in comunitate, poate asa sa incercam sa beneficiem si noi de o finantare pentru promovarea securitatii motociclistilor in trafic..

 

mi se pare cel mai ok raspuns pana acum.

o astfel de campanie ar trebui organizata de UCMR ca tot e nationala.

pe mine contati ca voluntar in cadrul acestei actiuni.

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bun.. a trecut atata timp de la tragicul accident a lui RORO.... nu s-a luat nici o masura...

 

Ce facem domnilor?.... :D

Sa ne hotaram o data cum actionam.. ca intre timp.. (de la RORO in coace) am mai murit si alte persoane...

 

Mai ramane valabila treaba cu fluturase de impartit?

 

Sa stiu... ca sa ma ocup de ele sau nu...

 

As vrea sa stiu cati sunt de acord sa le imparta.... (nu de alta.. dar inca nu le pot decat pietonilor :D ).... deci... sa posteze p'aci cine vrea sa imparta fluturase....

 

Si o intrebare...... adica.. opinii.. e bine sa fie de dimensiunea unor carti de vizita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat pt. 3 ,daca nu feresti capu ..... lalala belelengeleshti belengheru !

La arc , vaca venind din stinga se tot baga in mine desi trebuia sa dea prio de dreapta . M-am ferit tot spre dreapta pina m-a vazut vaca cu okii aia mari cu okelari cu tot ! Ce sa fac , am injurat-o si cu gura si cu kuru si da-i mai departe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am votat 4 . Cred ca ar fi o treaba buna cu fluturasii . Daca se infiinteaza ceva anuntati-ma si pe mine. Ma ofer si eu VOLUNTAR in acesta actiune . Si daca nu sunt bani s-ar putea face o cheta de la motociclisti. Fiecare sa dea cat vrea sau cat are ( dupa posibilitati ) , cred ca ar fi o idee buna ( parerea mea ). Daca ar da fiecare motociclist in parte 20-30 mii lei s-ar strange destui bani pt fluturasi (parerea mea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare - de ce nu incepem cu inceputul. Cel mai usor lucru e un site de protest. Niste poze cu accidente din vina soferilor, ce ar putea sa faca sa nu mai faca asta,si alte idei. Il promovam putin, trimitem la ziare/televiziuni/etc, sustinuti de un club de bikeri(stiu ca sunt cam rau, dar preferabil chiar cand se intampla un astfel de accident, sau la fiecare astfel de accident), si putem incerca sa schimbam ceva.

Astept sustinatori cu mailuri la dan_at_gds.ro (inlocuiti _at_ cu @ - nu vreau spam).

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ii omoram cu pietre...e buna asta....

SI CEL CARE N-A GRESIT NICIODATA SA ARUNCE PRIMUL.

De ce oare nu va ganditi ca este un drept al nostru de a gresi? Chiar si cel mai bun motociclist va gresi intr-o zi cand va fi in conserva (dne fereste). Lasati dracu' ideile astea cu bataia, asumati-va riscul, fiti atenti, conduceti incet ca nu degeaba avem limita 50 la ora si nu o sa mai fie atatea accidente.

 

In plus, daca imi sare un copil in fata, il voi evita fara sa verific daca nu cumva vine cu 180 la ora un smecher pe motor de viteza. VOI FERI COPILUL si fiti siguri ca fiecare din voi va face asta. Copilul ar putea fi al oricaruia dintre noi.

 

Mai bine incepem o campanie MARE, MARE...sau sa ne propunem sa fim mai buni, hai sa conducem grijuliu pe banda noastra...iar cand se baga unul in fata...sa il claxonam..sa ii bagam lunga...sa il injuram...etc. Dar sa uitam de tampenia asta cu bataia....

 

80 la suta din motociclistii nostri conduc intre masinile parcate si cele oprite la semafor, tot atatia se baga printre masini la diferente de viteza f mari....SI NU UITATI.....am tot dreptul atat timp cat sunt pe banda mea de a ma plimba stanga si dreapta, de a ocoli canale, gropi etc.....Masinile nu sunt tramvaie sa mearga pe niste sine....in plus...poti avea explozie...iti poate sari un capac de la roata, se poate rupe un pivot, se poate infrana o roata brusc....etc...etc...sute de exempla cand acel motorist vitezist va spune:...de ce nu s-a asigurat????

 

VOTEZ DE FARA DISCUTIE 4.

si scuze pt majuscule

 

Bafta tuturor si va doresc numai lucruri buna,

L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmmrrrr:(((....in mod obisnuit ...eu-s agresiv cu idiotii...cel mai probabil as cobori de pe motor sa-i modelez oasele unuia care mi-ar face probleme... dar lucrurile pot si rezolvate si pasnic....asa ca am votat punctul 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat 3....pentru ca patria noastra draga si frumoasa inca nu e educata sa anticipeze nishte lucruri care se pot agrava. Multi dintre soferii din conserve nu pot face diferenta dintre viteza unei motociclete si viteza unei biciclete. Se baga in fatza ta de parca nu ar avea la dispozitzie cateva secunde in plus sa astepte sa treci...sau pur si simplu incearca sa te izbeasca pentru ca nah...ei pe 4 roti sunt mai mari si mai tari decat cei pe 2.

Bataia nu ajuta la nimic , desi uneori poate fi educativa...sau daca-i spargi geamul ori ii zbori oglinda nu poate decat sa duca la ceva mai rau...soferul poate prinde ciuda pe bikeri , iar unul nevinovat va plati pentru ce a facut altul inainte.

Varianta 4 ar fi cea mai buna , dar...cine se va ocupa de ea ? Poate sunt eu pesimista...dar nu vad cum se poate sa educi o tzara de idioti intr-un timp scurt.

Mai bine tac si ma duc pe shosea , cu ochii in 10 incercand sa prevad tot ce s-ar putea intampla.

Ride safe ! :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...