Sari la conținut

Crimea - un vis apropiat


cria_p
 Share

Postări Recomandate

eu sunt inca la 2 Mai si bate un vant na-praznic azi... sper sa nu ma dea cu nasul in nisip, ca de cat am lenevit saptamana asta, mi s-au atenuat reflexele :laugh:

 

Cum sunt hamsiile la Nudibar? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bineinteles ca atunci cand omu' n-are de lucru isi face

am reusit sa mi f.. gps-ul

dar orice sut in fund ( in cazul asta auto aplicat) un pas inainte

IGo8 a murit, traiasca clona lui - PRIMO 1.1 cu green route

avantaje - un look si un mod mai " gandit" de meniuri , context, grafica

ceva mai rapid cand ai memorie multa ( nu prea e ok pe 64 RAM)

SI CEL MAI IMPORTANT - mult mai fain de folosit cu MANUSILE pe mana ( la igo8 erau literele mai mici si meniuri mai inghesuite )

 

acum sap sa l adaptez la PDA ca primo e facut pentru PNA uri ( 480 x 272 )

 

si huo garmin :laugh:

 

si inca o idee - cine are nevoie de prize, fire etc, sunt de cel putin 3 ( trei ) ori mai ieftine la chinezi in dragonul rosu - eu am luat priza ( de fapt cu 3 " sloturi ) + USB intergrat la suma monstru de 16 RON!!!!

deci sub 4 euro

si pot alimenta simultatn laptop, PDA, nabigatie, telefon, GPS extern

ma rog, conditia e sa nu depaseasca 60 w dar de obicei laptopul nu l folosesc cand " merg" ;)

 

testat cu PDA + TEL + GPS ( adica 2 sloturi + USB ul ) si merge impecabil

ca sa ma iau de Bavaria - cat cost "fitted"ul pentru asta la ei ?:D

Cria mama , cand e gata iti arat cum se face :lol:

parca sageata e la ei, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca atunci cand omu' n-are de lucru isi face

am reusit sa mi f.. gps-ul

dar orice sut in fund ( in cazul asta auto aplicat) un pas inainte

IGo8 a murit, traiasca clona lui - PRIMO 1.1 cu green route

avantaje - un look si un mod mai " gandit" de meniuri , context, grafica

ceva mai rapid cand ai memorie multa ( nu prea e ok pe 64 RAM)

SI CEL MAI IMPORTANT - mult mai fain de folosit cu MANUSILE pe mana ( la igo8 erau literele mai mici si meniuri mai inghesuite )

 

acum sap sa l adaptez la PDA ca primo e facut pentru PNA uri ( 480 x 272 )

 

si huo garmin :laugh:

 

si inca o idee - cine are nevoie de prize, fire etc, sunt de cel putin 3 ( trei ) ori mai ieftine la chinezi in dragonul rosu - eu am luat priza ( de fapt cu 3 " sloturi ) + USB intergrat la suma monstru de 16 RON!!!!

deci sub 4 euro

si pot alimenta simultatn laptop, PDA, nabigatie, telefon, GPS extern

ma rog, conditia e sa nu depaseasca 60 w dar de obicei laptopul nu l folosesc cand " merg" ;)

 

testat cu PDA + TEL + GPS ( adica 2 sloturi + USB ul ) si merge impecabil

ca sa ma iau de Bavaria - cat cost "fitted"ul pentru asta la ei ?:D

Cria mama , cand e gata iti arat cum se face :lol:

parca sageata e la ei, nu ?

 

mersi pentru tip.

 

am harti pentru mio (cred ca merg si pe igo) daca te intereseaza.

 

pune si tu o poza cu priza aia smekera cu 3 sloturi. nu-i nici o graba. daca n-ai timp las-o dupa excursie

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, klar! neamtu' iti ia vreo 15-20 euro pe priza aia (de la Louis, ca la BMW nici nu indraznesc sa intreb). ca a lor e mai desteapta si devreme acasa, na! orgoliul asta al lor s-a construit cu greu, deh, n-or sa renunte acuma la el ptr. niste chinezi mici si negrii ;)

 

nush' ce ai tu cu Garmin, da' eu raman fidela. daca aveam cu ce, imi luam un ZUMO, dar asa, cu NUVI, ce sa zic, sunt la mana ta.. :D

 

maine dimineata merg la Bavaria sa o recuperez pe Sageata, sper sa pot sa vin calare pe ea, m-a pocnit si pe mine raceala, dar lupt, nu ma predau! :laugh:

 

 

Mesaj completat

* Pacasac..., cum se spune "bere rece" pe ukrainiana, ca am uitaaaaaaaat?! "... pivo"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
mai stie cineva de calatorii astia ce mai fac ?

pe unde sunt ?

sunt ok ?

Hello si multam de intrebare.suntem in odessa pe mal si papam.plescoiule baga vinu' la rece.de mare angajamen excursia.sac sac.va sAlutam si ne auzim curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello si multam de intrebare.suntem in odessa pe mal si papam.plescoiule baga vinu' la rece.de mare angajamen excursia.sac sac.va sAlutam si ne auzim curand.

 

bafta mare foxule tie si echipei.

ce v-ar fi trebuit sa va fi intoars pe partea cealalta a marii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* home, ...sweet home! :hurt:

aseara am cazut lata, nu intrebati de ce. pe intuneric, pe la 9:30, ma intrebam pe autostrada: oare am mers vreodata cu 160 km/h? ...din cate mi-am amintit, nu. uite ce a facut BMW-ul din mine, ...o reizerita! :lol: (de fapt, nu bemveul, mai degraba fox)

 

multumiri de coordonare "navigatorilor" si lui Sue ptr. ca ne-a cazat.

multumiri sustinatorilor morali si materiali (harta, geanta, topcase..., chestii de ultim moment, asa e cand stai doar o luna acasa si n-ai barbat la domiciliu...).

multumiri fanilor care au fost tot timpul cu ochii pe noi, dar si carcotasilor, ca ne-au dat "zvac".

multumiri familiei mele care m-a incurajat tot timpul (sms-uri, vise, ganduri, felicitari).

e, acuma trebuie sa trimit niste multumiri speciale, unei "persoane" speciale din viata mea care nu m-a lasat niciodata de capul meu: ingerul pazitor. am trecut prin cateva momente in excursia asta in care mi-am dat seama in secundele urmatoare ca putem sa intru intr-o catastrofa, daca nu era "Cineva" acolo cu mine. in altele cred ca nici n-am realizat...

 

ok, ok, o sa deschid topic cu poze si povestiri din Crimea. putzintica rabdare, va rog! ...azi am un milion de lucruri de facut, maine decolez iar spre Muenchen si primesc semnale din corp ca trebuie sa ma relaxez. ...doar am venit din concediu.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...