Sari la conținut

Furtune Frina


Postări Recomandate

Cu furtunele de frana e destul de simplu, iti faci furtune "race" la comanda(destul de scumpe, da' sfinte), iar cu cablurile la fel.Sau iti iei un kit de cabluri.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, nimic concret! :crack:

Si pe mine ma intereseaza problema... :lol:

 

Mai concret de atat nu cred ca pot fi.

 

Cu furtunele de frana e destul de simplu, iti faci furtune "race" la comanda(destul de scumpe, da' sfinte), iar cu cablurile la fel.Sau iti iei un kit de cabluri.

 

Sau vrei sa-ti pui furca Springer la Cagiva? :crack: :crack: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu gasesti futrune mai lungi..... e simplu .... din pompoa faci o reductie la strung si pleci cu conducta sau la etrier...... iar cand ajungi la furtun la fel faci un surub in care sa intre conducta sil gauresti in lateral...... iar in cap pui piulita...... e cam tiganie dar este folositoare.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci ...baieti...

pai la alea racing ma gindeam si eu nu la,vreo tiganie...

cind imi vine acceleratia...ca paia am gasit-o pa la dom. troia...va dau un tel...aveti pe stoc deci...nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu furtune "race" te putem ajuta noi la service si conducta va avea lungimea de care ai tu nevoie, nu au o lungime "standard", ci le facem noi pe dimesniunea de acre ai tu nevoie.

 

0722-44-22-89

salut ...

am vb saptamina trecuta la nr afisat...mi-a raspuns o fata care a zis ca ma suna dupa ce se documenteaza...asteptam sa ma sunati...mai astept?sau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi nu e cea mai inteleapta idee eu am prelungit un furtun :

am facut pe strung un surub, care sa imi permita sa conectez doua furtune. mergea perfect. acum daca as avea bani as fabrica furtune.

 

se poate oferi un pret orientativ pentru niste conducte de frana mai smechere ?

 

cam cat e metru de conducta, cat costa imbinarile , ca omul sa isi poate face o idee.. noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

up...

inca nu am rezolvat problema...

o fi oare cineva in romania care se ocupa cu asa ceva...? :peace:

Am furtune Stalflex ( racing ) Noi De diferite dimensiuni Suna la 0722659618 Victor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am furtune Stalflex ( racing ) Noi De diferite dimensiuni Suna la 0722659618 Victor

 

 

salut...victor...cam scump ptr mine...

totusi am reusit sa comand de prin US...

dar am o intrebare ptr cine se pricepe si a mai skimbat conducta de la ambreiaj...tre sa fac aerisirea...cum si in ce fel...?...nu am mai skimbat niciodata si ma gindesc ca tre sa tin cont de ceva...

mersi anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! in catalogul louis. exista furtune de frana de diferite lungimi si dimensiuni , inclusiv'' nade '' profesionale . daca te intereseaza vorbeste cu acest om si spunei ce lungime vrei si le ai in 2-3 zile . ROMI tel. 0744131876 , este din cluj .preturile variaza in functie de lungime ,de la 35de euro pana la cat vrei tu. bafta! :lol:

 

salut...victor...cam scump ptr mine...

totusi am reusit sa comand de prin US...

dar am o intrebare ptr cine se pricepe si a mai skimbat conducta de la ambreiaj...tre sa fac aerisirea...cum si in ce fel...?...nu am mai skimbat niciodata si ma gindesc ca tre sa tin cont de ceva...

mersi anticipat...

ACELASI PRINCIPIU CA SI LA FRANA DE MANA SAU PICIOR. faci doua trei manete tii apasat , slabesti aerisitorul ,{baga un furtunas pe capatul ala al aerisitorului sa nu-ti dea cu lichid pe motoreta }, SRANGI AERISITORUL , faci 2-3 manete tii apasat slabesti aerisitorul ,,, repeti ciclul pana cand nu mai da cu aer pe aerisitor . AI GRIJA SA NU RAMAI FARA LICHID IN POMPA VERIFICA MEREU PANA TERMINI AERISIREA. si vezi ce lichid de frana iti tebuie este scris pe capacul pompei dot 4 sau dot 5 ... bafta si spor la treaba !. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! in catalogul louis. exista furtune de frana de diferite lungimi si dimensiuni , inclusiv'' nade '' profesionale . daca te intereseaza vorbeste cu acest om si spunei ce lungime vrei si le ai in 2-3 zile . ROMI tel. 0744131876 , este din cluj .preturile variaza in functie de lungime ,de la 35de euro pana la cat vrei tu. bafta! :lol:

ACELASI PRINCIPIU CA SI LA FRANA DE MANA SAU PICIOR. faci doua trei manete tii apasat , slabesti aerisitorul ,{baga un furtunas pe capatul ala al aerisitorului sa nu-ti dea cu lichid pe motoreta }, SRANGI AERISITORUL , faci 2-3 manete tii apasat slabesti aerisitorul ,,, repeti ciclul pana cand nu mai da cu aer pe aerisitor . AI GRIJA SA NU RAMAI FARA LICHID IN POMPA VERIFICA MEREU PANA TERMINI AERISIREA. si vezi ce lichid de frana iti tebuie este scris pe capacul pompei dot 4 sau dot 5 ... bafta si spor la treaba !. :cheers:

 

 

merci...fane...

credeam ca e de tinut cont de altceva...miine ma apuc de treaba si dau o tura ca am disperat,stau de 2 luni aproape..poate fac si o poza...

am comandat de pe net...US...in romania nu am gasit...sau am gasit un baiat care a cerut 1 euro pe cm...si mie imi trebuiau vreo 5m plus fitingurile...ce naiba sunt nea Jiji Becali...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...