Sari la conținut

Am Facut-o Si Eu Lata


vaida_alexandru
 Share

Postări Recomandate

astazi pe la ora 9.45 in timp ce ma duceam spre serviciu (eu locuiesc in jilava) am ajuns la Gara Progresu und sunt o groaza de linii de tren....tramvai....gropi..noroi(pt k se lucreaza) si apa..........trec de liniile de tren si ajung la cele de tramvai.....fortat de situatie(un bou cu o duba kre oprise aiurea in fatza mea) ma bag pe partea dreapta si trec pe langa el knd ajung in fatza lui pe banda de circulatie o gramada mare de pamant bloca banda .....se circula pe linia de tramvai .....bun knd sa ma urc si eu peste linii ....dobitocu cu duba pleaca si nu ma lasa sa ma bag....astept mai trec masini .....si se eliberase cat de cat incerc sa ma bag...........luasem ceva noroi pe roti si knd sa trec peste linii imi aluneca roata spre dreapta se intoarce ghidonu spre stanga si cad pe umaru stang...in acest timp o dacie 1300 f veche trecea prin stanga mea......eu am cazut intre masina si motor .....si am fost atins cu ornamentu de la bara spate dreapta a daciei pe omoplatu drept si kre m-a julit. Consecinte: semnal rupt....parbriz spart....carena zgariata pe partea stanga......haine rupte ......julit in cot .....si pe omoplatu drept .......m-am ridicat de jos si nu-mi venea sa cred k am cazut.... am ridicat motoru..l-am scos inafara liniilor de tramvai...si incercam sa-mi dau seama ce ma doare.....singuru kre a venit sa ma intrebe de sanatate a fost un lucrator de la drumuri kre vazuse toata faza .........sunt cam demoralizat pt k am cazut k prostu ....puteam sa evit dak nu ma grabeam......oricum am scapat ieftin .....sper sa nu mai am parte de nici o experienta....am pus si niste poze...BAFTA TUTUROR SI ASFALT USCAT!!!!!!

post-8991-1155286754_thumb.jpg

post-8991-1155286774_thumb.jpg

post-8991-1155286813_thumb.jpg

post-8991-1155286866_thumb.jpg

Editat de vaida_alexandru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh.. se intampla shi la case mari.. Bine ca n-o fost mai rau.. Bine ca numa' te-o julit dacia, shi nu o trecut peste tine... Carenele le rezolvi rapid cu putzin kit shi o tzara vopsea... Iar juliturile alea... in cateva zile nici n-o sa le mai simtzi...

 

Bafta in continuare! Shi fara alte incidente neplacute!

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SSSS, tu nu ai toți (cuvant jignitor) acasă? Ce vină are ăla cu dacia că a căzut un motociclist "intre masina si motor"? ÂŞi dacă murea cineva nu era din vina celui cu Dacia în cazul de față. "sa vada daca a omorit pe cineva sau nu"? El nu omora pe nimeni. Sau trebuia să verifice dacă e mort sau nu Âşi dacă trăia trebuia să dea cu spatele Âşi să-l calce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta victima a liniilor de tramvai. Damn. Eu am scapat mult mai ieftin, si ca motor si ca fizic, dar nici la tine nu e tragedie.

Bafta si mai multa atentie la metalul criminal pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta victima a liniilor de tramvai. Damn. Eu am scapat mult mai ieftin, si ca motor si ca fizic, dar nici la tine nu e tragedie.

Bafta si mai multa atentie la metalul criminal pe viitor.

 

 

 

Multumesc pt sfat .....voi respecta mult mai mult decat am facut-o pana acum liniile de tramvai....gurile de canal......marcajele ....intr-adevar este o nimik toata ce s-a intamplat......se putea mai rau......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se putea mult mai rau, daca ala cu masina te calca de-a binelea? Nu a fost vina lui dar ar fi putut sa opreasca macar, cica asa ar fi omeneste...

Bine ca esti OK!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MARE GHINION...SHI IN ACELASI TIMP MARE NOROC...e bine cand totul se term fara pagube prea mari...putea sa te loveasca cineva din spate...Eu unu ma feresc de liniile de tramvai ca de dracu...pe viitor mai multa bafta... :lol:

 

TU SA FII OK...FIERU' SE REPARA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat doar cu atata, era mult mai grav daca dadea ala cu Dacia mai tare in tine. Capul sus, se mai intampla. Multa bafta si asfalt uscat. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...