Sari la conținut

patch-uri


dkid
 Share

Postări Recomandate

scuze pt calitatea pozei...maine pun alta de o calitate mai buna.

 

patch pt "singuratici" :

 

vezi ca "lone wolf" mai folosesc neo nazi ,este chiar un concept al lor , vad ca ai folosit si culorile adecvate :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neo nazi si nazi au adoptat(furat) o gramada de simboluri."baieti descurcareti"....crucea de malta e cel mai bun exemplu.

 

 

ideea de lone wolf e veche de cand lumea iar culorile le-am ales pe criteriul ca s-ar vedea bine in trafic.

 

 

multumesc pt apreciere rados:)

 

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut f multa treaba si nu am apucat sa mai fac nimic.daca doreste cineva ceva anume...nu va sfiiti-intrebati:)

 

 

ai masina de brodat computerizata???? adica daca iti trimit imaginea o poti face?? ma intereseaza cam ce preturi ar fi pt un patch format A3

 

 

cam astea-s culorile si imaginea finala a patchului

post-21334-1282941874_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai masina de brodat computerizata???? adica daca iti trimit imaginea o poti face?? ma intereseaza cam ce preturi ar fi pt un patch format A3

 

 

cam astea-s culorile si imaginea finala a patchului

 

 

 

se face,cum sa nu se faca?:P

 

da-mi un tel si stam de vorba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neo nazi si nazi au adoptat(furat) o gramada de simboluri."baieti descurcareti"....crucea de malta e cel mai bun exemplu.

ideea de lone wolf e veche de cand lumea iar culorile le-am ales pe criteriul ca s-ar vedea bine in trafic.

multumesc pt apreciere rados:)

bafta maxima

 

Este Crucea de Fier nu de Malta. Nu a fost "adoptata" de nazisti ci a fost atribuita lor de catre ignoranti. Crucea de Fier este un simbol militar german aparut cu secole inainte ca nazistii sa existe.

 

Am si eu o curiozitate, daca nu faceti parte din nici un club de ce vreti sa faceti asta atat de evident pentru ceilalti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bun patch-ul ( nu e original dar e frumos )

 

.... se scuza calitatea fotografiei ....

 

PESEU: cei fara de club incearca sa evidentieze asta poate

 

pt ca sunt prea "independenti" sau poate ca sa ii observe

 

un club si sa ii adopte... doar suntem fiinte sociale cel putin

 

uni dintre noi

 

he he he

Editat de mumushummus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o curiozitate, daca nu faceti parte din nici un club de ce vreti sa faceti asta atat de evident pentru ceilalti ?

 

 

cei mai funny is aia cu patch "lone wolf-no club",de parca cineva incearca sa traga de ei sa intre in club...buahahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dont shoot the....embroidery man.eu doar le fac,ce vrea sa poarte fiecare e treaba lui.

 

 

sefu eu fac atatea cate se comanda:))

 

 

 

inca un bulldog "dulce":

 

 

 

 

 

 

dimensiuni 10/10cm ..pret..25lei

Mesaj completat

Este Crucea de Fier nu de Malta. Nu a fost "adoptata" de nazisti ci a fost atribuita lor de catre ignoranti. Crucea de Fier este un simbol militar german aparut cu secole inainte ca nazistii sa existe.

 

În timpul Cruciadelor, alături de Templieri acționa la Ierusalim și un alt Ordin militaro-călugăresc: „Ospitalierii” sau „Ioaniții”, cei care astăzi sunt cunoscuți sub numele de Cavaleri de Malta. Dacă în ceea ce îi privește pe Templieri, Ordinul s-a împrăștiat după ce Jacques de Molay a fost ars pe rug pe 18 martie 1314, Ioaniții și-au continuat activitatea, foarte asemănătoare cu cea a Templierilor, până în zilele noastre.

 

Simbolul acestui ordin, Crucea Malteză, este o cruce albă în opt colțuri, purtată pe o mantie neagră. De aceea, Ospitalierii sunt "Cavalerii Crucii Albe", spre deosebire de templieri, care sunt "Cavalerii Crucii Roșii". Crucea Malteză a fost utilizată de anumite organizații secrete, care astfel, în mod fals, acreditau ideea că ar avea o legătură cu Cavalerii Ioaniți.

 

Istoria cavalerilor de Malta începe în anul 1048, când un grup de negustori din republica italiană Amalfi a cerut permisiunea să construiască la Ierusalim o biserică, o mânăstire și un spital care să ofere asistență pelerinilor. În anul 1113, comunitatea monastică ce s-a dezvoltat în jurul spitalului a fost recunoscută printr-o Bulă papală și a primit privilegiul de a-și alege conducătorii independent de orice autoritate laică sau religioasă. Cunoscuți până atunci ca și „Ospitalieri” (de unde și numele de spital din zilele noastre), din acest moment încep să se numească „Ordinul Sfântului Ioan de Ierusalim”. Cei care îl alcătuiesc sunt militari și călugări totodată (o combinație extrem de dubioasă ținând cont de principiile divine ale non violenței), de origine nobilă și depun un triplu jurământ de sărăcie, castitate și supunere. Vorbim deci de un grup militaro-religios care se bucură de o serie de privilegii: pot purta arme și mai ales pot circula liber (fără a avea nevoie de permise de liberă trecere sau alte aprobări). În plus, prin Bula papală din 1113 sunt total independenți de orice autoritate statală, constituind ceea ce în termeni moderni s-ar numi o structură supra-națională. Cu timpul au devenit și o forță militară terestră și navală foarte importantă.

 

 

conform wikipedia.in alta ordine de idei,nazistii au incercat prin toate mijloacele posibile sa isi confere o aura de legitimitate si de "noblete".de aceea au adoptat/furat/folosit tot felul de simboluri.in fine...deviem de la topic.

 

 

bafta maxima

post-38262-1283190457_thumb.jpg

post-38262-1283190479_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dont shoot the....embroidery man.eu doar le fac,ce vrea sa poarte fiecare e treaba lui.

bafta maxima

 

@dkid , te referi la crucea de fier (simbolul folosit de bikerii rockeri si outlaw din toata lumea). Crucea de fier nu este acelasi lucru cu crucea malteza. Sunt doua chestii diferite ,intelegi...? Nici macar nu arata la fel. Cand afirmi ca stapanesti un stil de viata si nu cunosti nici macar denumirea corecta a simbolurilor folosite in stilul de viata respectiv este destul de naspa. Pare o chestie lipsita de importanta, dar conteaza mult si spune multe despre multe, crede-ma... Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dkid , te referi la crucea de fier (simbolul folosit de bikerii rockeri si outlaw din toata lumea). Crucea de fier nu este acelasi lucru cu crucea malteza. Sunt doua chestii diferite ,intelegi...? Nici macar nu arata la fel. Cand afirmi ca stapanesti un stil de viata si nu cunosti nici macar denumirea corecta a simbolurilor folosite in stilul de viata respectiv este destul de naspa. Pare o chestie lipsita de importanta, dar conteaza mult si spune multe despre multe, crede-ma... Succes !

 

 

nu sunt nici biker rocker nici outlaw, n-am afirmat ca stapanesc nimic.daca tu poti sa afirmi ca STAPANESTI ceva.....f tare frate.crucea de fier...crucea de malta....chestie de semantica pana la urma.sunt curios cati dintre cei care "stapanesc" un anume stil de viata stiu care ce si cum.fact:

" Crucea de Fier, în original Das Eiserne Kreuz (EK), este o decorație militară a Regatului Prusiei și apoi a Germaniei, din timpul regelui prusac Frederik Wilhelm III, care a instituit-o la 10 mai 1813. Aceasta decorație există și în prezent fiind distincție germană oficială care se acordă militarilor pe timp de război."

 

cati dintre bikerii rockeri si outlaw din toata lumea stiu asta?cati dinte ei o folosesc pt ca "reprezintă cea mai înaltă distincție militară"?99% dintre cei care o folosesc o fac doar pt ca e....in trend.pe sistemul-suntem roackeri/bikeri/chopperisti si asta e "stilul nostru"...denumirea de "crucea malteza" este impamantenita in vocabular datorita celor care nu stiu diferenta dintre una si cealalta,ai dreptate.totusi eu cred ca o buna parte dintre cei care folosesc denumirea de "cruce malteza" o fac pt ca vor sa evite "apropierea" de ceea ce reprezinta in timpurile noastre "crucea de fier".a confunda "free spirit-ride free" cu doctrina nazista sucks.

 

si inca odata ai dreptate cand spui :"Cand afirmi ca stapanesti un stil de viata si nu cunosti nici macar denumirea corecta a simbolurilor folosite in stilul de viata respectiv este destul de naspa. Pare o chestie lipsita de importanta, dar conteaza mult si spune multe despre multe, crede-ma..." MARE DREPTATE

 

 

 

bafta maxima

 

 

 

 

Mesaj completat

si totusi nu poti sti un pret cu aproximatie la patch-ul ce ti l-am aratat??? in format A3!

 

 

daca vrei UNUL singur pretul e de 150 lei.daca vrei mai multe discutam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bun patch-ul ( nu e original dar e frumos )

 

.... se scuza calitatea fotografiei ....

 

PESEU: cei fara de club incearca sa evidentieze asta poate

 

pt ca sunt prea "independenti" sau poate ca sa ii observe

 

un club si sa ii adopte... doar suntem fiinte sociale cel putin

 

uni dintre noi

 

he he he

 

Off: nu-i inteleg pe cei care vor sa-si asocieze imaginea cu sintagma "lone wolf"...in principiu, lupul nu e un animal solitar(traieste in haita), iar daca vedeti unul singur vreodata, inseamna ca e outcast, sau mai simplu VERIGA SLABA, ala ostracizat, buba, hiba, naspa-le haitei :P :P :) .

 

on: patch-ul!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off: nu-i inteleg pe cei care vor sa-si asocieze imaginea cu sintagma "lone wolf"...in principiu, lupul nu e un animal solitar(traieste in haita), iar daca vedeti unul singur vreodata, inseamna ca e outcast, sau mai simplu VERIGA SLABA, ala ostracizat, buba, hiba, naspa-le haitei :P :P :) .

 

on: patch-ul!!!!!!

dkid-ule pune mai mai degraba lonely fox să multumesti.. lupii. hihihi!

No offense, cristi si easy dar nu trebuie sa luati in serios mesajul. e libertatea fiecaruia sa-Âşi aleaga drumul si modul in care o face.Nu cred ca persoanele care vor purta astfel de patch-uri merita dispretul. e doar felul lor de a se manifesta, asa cum al altora e sa afiseze culorile unui club care le reprezinta stilul de viata si valorile. Toate cele bune! foxu here de pe contul lui Darian

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i romanul, si asa a fost de cand lumea..Cand n-are nici o treaba da cu pietre in balta, doar, doar o reusi sa stropeasca vreun trecator...

Oricum, pe mine ma doare la 30 de cm sub patch de parerile "filozofilor". :)

Mesaj completat

Off: nu-i inteleg pe cei care vor sa-si asocieze imaginea cu sintagma "lone wolf"...in principiu, lupul nu e un animal solitar(traieste in haita), iar daca vedeti unul singur vreodata, inseamna ca e outcast, sau mai simplu VERIGA SLABA, ala ostracizat, buba, hiba, naspa-le haitei :P :P :) .

 

on: patch-ul!!!!!!

Foarte inteligenta remarca.. Urmeaza sa spui ca nu sunt nici ingeri in iad....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :P te-ai apucat de prostii?,mai bine pune mana si termina de schimbat amortizoare la intruder!

 

 

hai sa traiesti! le-am schimbat bre deja....de cand nu ai mai dat un semn de viata ai ramas in urma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dkid-ule pune mai mai degraba lonely fox să multumesti.. lupii. hihihi!

No offense, cristi si easy dar nu trebuie sa luati in serios mesajul. e libertatea fiecaruia sa-Âşi aleaga drumul si modul in care o face.Nu cred ca persoanele care vor purta astfel de patch-uri merita dispretul. e doar felul lor de a se manifesta, asa cum al altora e sa afiseze culorile unui club care le reprezinta stilul de viata si valorile. Toate cele bune! foxu here de pe contul lui Darian

 

 

cred ca ai sta mai bine pe coada ta...salutari vulpitei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...