Sari la conținut

Accident Bucuresti - 30.08.2010 - Policlinica Titan


Edward21
 Share

Postări Recomandate

In sfarsit un reportaj pozitiv .

Acelasi lucru l-am patit si eu toamna trecuta la Obor . Numai ca eu am reusit sa nu o lovesc pe baba ( desi ar fi meritat ) , in schimb am derapat eu in franare . Pana mi-am scos piciorul de sub motor ( noroc cu cizmele) , Baba , simtindu-se vinovata o si luoase la fuga printre blocuri .

 

Iar pentru cunoscatorii din inceputul topicului...ar trebuii sa testeze franarea la un Chopper de 250 - 300 de kg , apoi sa-si dea cu parerea de cat de experimentat este biker-ul

 

Ie cruiser bre, nu chopper :P. N-ai cu cine discuta, toti is Rossi p-aici, iar noi asti cu "ciopere" suntem pielea organului. Mare parte din calaretii astia viteji n-ar fi in stare sa opreasca eficient un cruiser, dar isi dau cu parerea. Sanatate calaretului de fiare, ca asta-i mai importanta ca masinaria de sub el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

franeaza ala din dreapta- franezi si tu

 

 

eu cred ca se poate evita.

 

Eu zic sa treci si tu printr-o situatie d-asta si apoi sa vorbesti.

 

Toti sunt raceri de tastatura, dar la pupitrul motoretei mai usureanu, ca deh...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu prin asa ceva ... pieton care traverseaza strada aiurea, eu la 50-60 km/h (vizibilitate buna, cam 50-60 de m), fandez dreapta, da dreapta si el, redresez pe stanga, se intoarce stanga si el. La un moment dat am crezut ca il iau pe coarne, dar i-a dat prin cap sa stea nemiscat si am reusit sa fandez din nou dreapta si sa il ocolesc, cu scartait de frana. Eram ca la balamuc ... dreapta, nu ... stanga, ba stai .. dreapta ...

Il cred pe motociclist ca nu e vina lui, sau e in mica masura, cred ca mai usor eviti o masina care iti taie calea decat un pieton imprebizibil.

Bafta la reparatii.

Semnat : un motociclist (si) de tastatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sint adi neexperimentatul care nu franez cand franeaza duba din stanga pentru ca sa dea dracu daca am vazut stopurile ei de la juma tea masinii, si care m am pierdut cu firea cand m am trezit cu mosu in fata si care nu am mai stiut sa vorbesc cand m am ridicat de jos si care nu tin cont de nimic ca mi am luat permisul acum o luna.

 

rog insistent si respectuos oamenii respectivi sa inchida acest topic.

Editat de adriandracul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis doar ca accidentul se putea evita ...

Orice se poate evita daca sti deja ce urmeaza, dar s ate intreb altfel...Tu, ai fi evitat accidentul?

 

Cand esti in paralele cu o duba, deci n-ai vizibilitate, observi ca a franat cand deja e cam tarziu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sint adi neexperimentatul care nu franez cand franeaza duba din stanga pentru ca sa dea dracu daca am vazut stopurile ei de la juma tea masinii, si care m am pierdut cu firea cand m am trezit cu mosu in fata si care nu am mai stiut sa vorbesc cand m am ridicat de jos si care nu tin cont de nimic ca mi am luat permisul acum o luna.

 

rog insistent si respectuos oamenii respectivi sa inchida acest topic.

Am incercat sa fiu explicit pt toti si m'am exprimat destul de corect ca erai in laterala dubei dar fie..ai patit ceva la mana?

Mesaj completat

Un Administrator sa inchida acest topic ..Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai patit ceva la mana?

Are o julitura pe partea de jos a antebratului drept si mana stanga bandajata de la cot pana la degete (nu-l cunosc, s-a intamplat sa-l vad azi prin oras si l-am recunoscut din reportajul de la Antena 1).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect Thomas.

 

on topic: se intampla sa nu ai timp de reactie si sa nu poti evita o astfel de schimbare de ritm....de la acceleratie la franare.

sanatate mosului, riderului si bafta la recuperarea daunelor la motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...