Sari la conținut

Nos Pe Scuter, L-am Testat Si Nu Am Murit


Postări Recomandate

Din cum ai descris buteliile, par a fi un tip destul de standardizat - se folosesc de exemplu astfel de butelii, cu CO2 insa, la pistoalele cu aer comprimat. Principiul e cam acelasi - butelia e turnata si in partea superioara are un capac tot asa, cositorit. Cand se monteaza, intra o teava care o gaureste si preseaza pe suprafata superioara a dopului de aluminiu facand etansarea.

Asadar suna cam a "unica folosinta" din cate se pare. Acelasi principiu cu butelie fara supapa/robinet se foloseste si la primusuri pe gaz - tot asa, prin infiletare, tevusca perforeaza dopul iar garnitura etanseaza jonctiunea.

Asadar a trimite butelia pentru a fi reincarcata nu prea are sens, costul recipientului e neglijabil comparativ cu transportul, plus ca linia de imbuteliere pleaca probabil de la butelii cu dopul nelipit.

 

Tot ce s-ar putea face ar fi incarcarea buteliei mici prin supapa oferita de triger - trigerul practic asta e - un robinet, nimic mai mult. Cumva, sa ai o butelie mare cu rezerva de monoxid de azot, o conectezi la "iesirea" trigerului, actionezi simultan ambele robinete - si in felul asta iti umpli butelia conectata la momentul respectiv in triger. Una peste alta, problema se reduce la procurarea N2O-ului. Deci daca faci rost de o sursa industriala de n2o si butelii mari pentru refilul celor mici lasate montate in triger, atunci sa zicem ca ai putea pune pe picioare o afacere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

As putea sa aduc butelii dar pretul lor va fi mai mare decat daca as reusi sa le incarc.oricum varianta sa incarci prin trigger nu merge ca nu e eficienta.Am sa ma mai gandesc.Bafta

Totusi cred ca moshulik are dreptate,butelia nu poate fi reincarcata,oricum singuri care aduc NOS in Romania sunt cei care aduc de la firma NX(nitrous express) e la fel de cunoscuta ca NOS-ul,nu stiu daca pot sa iti reincarce buteliile,stiu doar ca au sediu pe Buzesti pe langa piata Matache...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum multumesc pentru informatii.Ma duc maine pe la vama sa vad totusi de ce intarzie asa mult coletul.Oricum dupa ce voi vinde sistemele o sa mai aduc cateva si pe langa astea si in jur de 100 de butelii. Deci pana la urma tot de la mine o sa procurati buteliile ca nu e prea avantajoasa ideea de reincarcare si dupa cum bine mi-ati zis nu este posibila.Inca o data multumesc pentru informatii si va anunt cand au ajuns si potentialii cumparatori vor fi informati.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata nu am butelii sa vand separat. Butelia tine cam 5-6 secunde nu stiu exact ca nu am tinut apasat incontinuu ca sa vad.S-ar putea sa tina mai mult, chiar nu stiu asta.

Deci :

 

:angryfire: Sistem Nos pentru scuter : 200 de euro ( sistemul + cablu + 5 butelii) :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Ruba ! ms mult mane ca mi'ai imprumutat sistemul alaltaieri ! .. ....se merita !! te sun zilele urmatoare sa imi iau unul si pt mine ! ... ! Vi'l recomand tuturor cu caldura pentru liniutze !! se simteeee :angryfire: ! L'am fumat la liniutza pe fraierul cu rs-ul ! ( care avea si kit de 80cc )... e suficient sa dai cate un " puf " in fiecare treapta.. si rupi stilul ! Ne auzim la telefon ! Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca ar merge . Faza e ca trebuie sa dai o gaura in cutia de la fltrul de aer sau in teava care duce aerul in carburator. Din punctul meu de vedere ar merge.Nu am vazut niciodata un moped mai detaliat si sa vad cum vine filtrul de aer.

Editat de Ruba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

boss..deci fi atent

lumea a vazut ca ti-ai pus u..a fost incantata...WOW NOS PE SCOOTER..DAK A REZISTAT LA ASTA DC NU AR REZISTA SI LA MNE..

dar de cand ti-ai pus u..nu si-a mai pus nimeni

mai baga nijte poze cu alt sistem montat pe un rs sau cva de genu...poi cred ca ai rupe vazarile

fa un nou cont si vin-o cu vrajeli ca domne mi-am pus si eo d la ala si merge bien rau..

fa ceva...lumea vrea nos...dar le e frica

crede-ma...si eo vreu sa imi pun da mi-e tarshala..dak sare motoru in aer??

asta e treaba..nu o monteaza cineva specializat..o monmtezi u...sau cel care cumpara deci..ai dubii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai POW am vrut sa fiu corect si sincer. Am spus la lume care e treaba. Ca si cu bautul , ca si fumatul asa e si cu nosu .... ce e excesiv dauneaza.Nu e mare istorie de montat si e foarte simplu si riscul de al monta gresit este foarte mic( cel care va cumpara va primi sfaturi si ii voi spune exact cum si unde sa monteza -- pe baza unor poze). Oricum sistemul a fost montat pe un Peugeot XR6 care are acelasi motor ca RS-ul de 49cc deci.... Vezi ca a postat pe undeva. Merci mult ca ai scris si apreciez gestul.Astept oferte.

P.S. Stii Pow tot am niste asa zisi "clienti" care nu imi fac altceva decat sa imi iroseasca timpul si dupa ce le dau 1000 de explicatii nu mai raspund sau faze de genul. Unul chiar il acuz si este DonHacker.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-mi si mie o chestie....daca pun cate un sistem pe fiecare carburator??

Am 4 carburatoare/2 carburi 2 cate 2.....pe o masina...oare merge?fiecare carb are filtrul lui! si tot motorul este de 1100 cc....nu fac glume...daca vrei intra pe mess sa imi explici cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nu stiu ce sa iti spun. Ar putea sa mearga.Daca le legi si le declansezi pe toate odata cred ca ar merge.Dar cate filtre de aer ai?Nu stiu ce sa iti spun , producatorul spune ca a fost testat pana in 400cc. Vorbim pe messenger si oricum daca le cumperi pe toate 4 ti le dau la un pret mai mic si presupun cu cat mai mult oxid de azot cu atat mai multa putere.Vorbim pe messenger pe id-ul : silviu_009. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...