Sari la conținut

Nos Pe Scuter, L-am Testat Si Nu Am Murit


Postări Recomandate

saluty baieti..nu m am bagat pe topic am vrut sa incerce fiecare.......si nici sa se zica ca fac reclama sau nush ce....da am primit de la ruba acum 2 sapt un sistem si l am pus pe un scooter tot de la first bike...dar deluxe.... si pot zic e ca se simte super mare diferenta....si nu tre sa dai decat un shoot mic si se simte al draq ....... baiatu e de incredere(parerea mea) si cu scuteru inca nu sunt probleeme.... dupa ce a dat omu 2 butelii ...merge la fel ca inainte...si instalarea e extremd e simpla...

peace :angry: :ok: :) cine vrea s aia cu iincredere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na, va vorbesc cei care au cumparat si sunt foarte multumiti de el.Nu aveti de ce sa va temeti ca va "explodeaza" motorul. Astept oferta. Pretul e foarte foarte discutabil si cei care cumpara mai multe beneficiaza de o reducere. Cei interesati .. daca cumpara toate sistemele (4) pretul se renegociaza si primeste gratis sistemul meu de pe scuter care a fost folosit 5 butelii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce first bike ziceai ca ai tu?scuteru sau motocicleta?acuma sincer...nush daca cineva e dispus sa dea mai mult de 4 milioane pt cateva minute de fatzaiala cand de 4 mil pune benzina sa merga 4 luni...vezi tu..aici e buba...nu-si permite oricine si distractia nu tine mult deloc... se consuma prea repede...si de aici si intrebarea...sa zicem ca moto tau prindea 90 la ora fara nos...cat prinde cu nos?daca diferenta e mai mica de 15km/h io zic ca nu se merita,e prea scump pt fudulia asta...la scutere de 50 da dar deja la motoarele de 125 e un punct in care cutia de viteze nu-ti mai permite sa urci in viteza ca motoru ajunge in limita lui de turatie maxima...si acolo ramane..si atunci oricum nu ai cum sa treci de o anumita viteza chiar daca dezvolta o putere ceva mai mare...doar sa faci liniute si sa castigi 3-4 secunde pe acceleratie dar in rest..la top speed nu-i mare branza :hug:...deci nu te speria ca lumea nu-l cumpara ca cine stie ce fobie e ca face rau la motor...nu e asa...nu se strica moto cu cuna cu doua de la nos...dar suntem in ro si inca e cam saracie...parerea mea

Editat de Mihai Florea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de parere.Eu am un scuter. Mihai Florea - a fost incercat si pe motoare cu cutie, chit ca sunt de 50 dar sa incercat si merge foarte bine. E mai complicat dar daca reusesti o sincronizare buna e foarte bine. Apropo , nos-ul a fost dat in trepte mari cu un raport mai mare ca motorul sa nu ajunga pe rosu daca intelegi ce vreau sa spun.Trimite-ti PM cu oferta si mai vorbim, eu asa zic ca e cel mai bine. Dupa cum am spus scuterul este limitat si am incercat si nu sare de 70-75 chit ca ii dau drumu la vale sau chestii de genu.A fost probat la acceleratie si sa descurcat foarte bine.Am facut si o intrecere si am batut un aprilia sr (care avea 2 oameni pe ea mai slabuti asa).Deci precizez fiecare interesat imi trimite un PM si zice un pret pe care ori il accept ori il mai discutam. Multumesc mult si bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prinde vit mai mare cu nos...ptr ca nu e alta cutie etc..doar demaraj..mai mult ptr asta e bun..prinde suta mai rpd(la masini) credema stiu ce spun am un prieten care are montat pe un vectra b 2.2tdi din 2001..si vit max a fost cu nos aproape cu 5 km mai mult(215km/h)..dar are un demaraj de ramai cu gura cascata :hug: :(

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca are sistem nos pe diesel???specifica de care !

APROPO B S-A FABRICAT PANA IN 98 PARCA.....IN 2001 ERA DEJA C

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cam in dubii pentru ca nu cred ca poti monta un sistem Nos Direct Shot pe un diesel.Sustin ideea lu Supapa_jr. Apropo vroiam sa incerc sa pun sistemul care il am pe o dacie dar m-am razgandit , nici nu stiu daca ar fi mers. Astept oferte .... 119E negociabil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

eu cred ca ar fi mers , dar nu s-ar fi simtit asa mare diferenta , cred ca din cauza asta producatorul spune motoare pana in 400 CC , probabil de la 400 in sus nu se mai simte asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->
:hug: ma intereseaza dar acum chiar nu am la ce sa-l pun :( , trebuie sa imi fac motorul (piston ,chestii) si rodajul si deabia dupa aia imi pun problema de nos :P , dar vorbim ....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal! M-ar interesa sistemul de injectie al n2o-ului, daca poti sa il dai separat... Dar nu acum, ca 1. Nu am bani si 2. Nu am timp si trebuie sa ma documentez cum sa adaptez sistemul la thundercat-ul meu de 600 cm3. Butelia cred ca o pot cumpara separat (butelie tip "scuba" cel mai mic model). Cat despre incarcat, am aflat de la tatal meu care a lucrat la (fosta) fabrica de oxigen C-ta ca se poate incarca butelia la orice producator si imbuteliator de O2 si N2 ( cu o mica spaga, binenteles :hug: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca are sistem nos pe diesel???specifica de care !

APROPO B S-A FABRICAT PANA IN 98 PARCA.....IN 2001 ERA DEJA C

deci...B-ul sa fabricat pana in 2001 :hug: masina este la fel ca asta http://www.mobile.de/SID7E6FtCrDFbjHf83AVz...1230642285&

si sistemul se poate monta si pe diesel dar este mai scump(nush de ce). sistemul l-a luat de la master tuner..nush exact cat a costat :(

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa il dau separat ca nu pricep?Dificil ca ai un motor mare si nu stiu daca merge.Buteliile sunt de unica folosita. Nu cred ca ai sa poti sa le incarci, adica nu stiu.Cu 2 sisteme poate ar merge pe motorul tau de 600cc, acuma nu stiu. Anuntul inca valabil. Pretul este mic de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...