Sari la conținut

Practicanta De Fmx, Nivel Incepator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Buna pt. voi...1in RO nu exista sponsori pt. asa ceva, 2spitaluri sunt proaste, 3nu avem banii sa incepem undeva...oricum yo sper ca si in RO fac cativa sportul aceasta si in curand vom avea sponsori ... pana atunci fac Hardenduro...care e altfel dar are vraja. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Italia Freestyle este intr-o continua crestere....chiar si copii de 12-13 ani fac asa ceva ( bineinteles, pe motociclete de 50cmc ), sper sa se faca asa ceva si in Romania cat mai repede...pana atunci....facem ce putem :crack:

Editat de Alina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca sotul meu nu apare in cadre, inseamna ca el le-a facut :crack:

Oricum, dupa cum am mai zis...nu ies singura la plimbari off-road si la FreeStyle ( daca pot sa zic asa, la nivelul de incepatoare la care sunt )

Incepatoare?? mei Alina nu te stiam modesta de fel ai inceput sa scri ca o mamica .

Cand mai vin la voi in tg jiu sa-mi arati ultimele fitze in materie de freestyle :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo fata, RESPECT MAXIM, alte cuvinte sunt de prisos, nu lua in seama gurile rele care spun ca e periculos,tre sa fi nebun si alte prosti de gen. bucurate de fiecare secunda pt ca nu sti niciodata cand se opreste "ceasul" si apare pe ecran GAME OVER!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha, oare ce reactii au fetele de varsta ta (gen "legume de terasa","chiriashe de cluburi","mironositze") cand afla cu ce sport te ocupi de fapt?

Sunt curios ce ganduri le incearca :crack:

 

Adica daca noi te vedem ca o zeitate moto, ele ce-or mai fi zicand? :what:

 

Bine a spus cineva mai devreme: HOLY SH*T! :what:

 

Ai sansa sa faci ceva intr-adevar exotic! Adica fete motocicliste - hm, cam rar, fete pe enduro - chiar rar, iar fete practicante FMX - nemaivazut!

 

Enjoy it!!!

:crack: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate....dar uite unde stam noi in Italia ( Catanzaro ) sunt 2 fete care practica si ele FreeStyle la un nivel de incepator...

Asa ca incet incet, o sa apara si fete pe "piata" :crack:

 

Noi de ce sa fim mai prejos ca barbatii ?...Doar suntem toti oameni...si motociclisti daca vrem :crack: :crack: :what: :what: :what: :what: :crack:

Editat de Alina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

tot respectul pentru o motociclista adevarata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate....dar uite unde stam noi in Italia ( Catanzaro ) sunt 2 fete care practica si ele FreeStyle la un nivel de incepator...

Asa ca incet incet, o sa apara si fete pe "piata" :)

 

Noi de ce sa fim mai prejos ca barbatii ?...Doar suntem toti oameni...si motociclisti daca vrem :banana: :banana: :lol: :lol: :lol: :ok: :lol:

 

Incapatanata!!! Asta-i bine!!! Mi-aduci aminte de cineva!!! :what: :P :crack: :what: :what:

 

 

 

Jupiter_M se pare ca nu stiai cu ce ma ocup....oricum, asa sot asa nevasta :)))

Spike_Andy sa fie sanatos, si sa ajunga tot Rider :)

 

 

Merci! Merci! Am ex moto la inceputul lui sept, sa-mi tineti pumnii! :crack: :crack: :crack: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata sunt tanara...peste 10 ani poate o sa ma las...

Dar deocamdata practic cu ce-a mai mare placere....

Eu îți urez să apuci cei 10 ani Âşi chiar mai mulți. Nu Âştiu dacă are legătură vârsta cu acest sport, poate abia pe la 50 să îți pui problema de lăsat din motive de vârstă. Dacă m-aÂş apuca de acest sport m-aÂş lăsa instantaneu din motive de risc, nu de vârstă. Poate chiar m-aÂş apuca la 50 de ani, cu copii mari Âşi independenți Âşi cu mare parte din viață trăită.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa va spun...si eu sunt pasionata de FMX, fiind sotia unui practicant de asa ceva ( Bikerz )

Am luat-o si eu pe urmele lui, am inceput cu fost lui motocicleta, o Honda CR 125, care deocamdata este foarte buna pentru mine :crack:

 

Sa nu va speriati ca vedeti fete practicand Freestyle :crack:

 

Some pictures...

Ai participat la vreun concurs?? premii ceva in palmares?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am participat la concursuri locale de motocross, la fmx nu am participat pana in prezent, asa ca nu am cu ce sa ma mandresc :crack:

 

 

interesanta fata :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FFF frumos, bravo, si sa aveti numai aterizari bune.

Am si eu o mare curiozitate, zi-mi si mie te rog, daca vrei, unde sunt facute pozele acelea cu mare, palmieri, apar si motoare (cred inchiriate)??? Superbe peisaje.

Mersi mult si toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FFF frumos, bravo, si sa aveti numai aterizari bune.

Am si eu o mare curiozitate, zi-mi si mie te rog, daca vrei, unde sunt facute pozele acelea cu mare, palmieri, apar si motoare (cred inchiriate)??? Superbe peisaje.

Mersi mult si toate bune

 

Pozele acelea cu palmierii sunt facute in Indonezia..

Da, motocicletele erau inchiriate :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da asa meseriasa mai rar.

 

Alina trebuie sa ne spui povestea vietii tale. Cum ca te numesti Sabine Doppelhofer si mama ta e romanca - italiana si tatal austriac (sunt acceptate si combinatii) . Dar te-ai mutat in Italia ca sa practici FMX.

 

 

Daca intradevar practici FMX pune te rog poze cu tine si nu copiate de pe diverse site-uri.( http://www.mx-girls.com/aboutme/aboutme.htm)

 

Da da ce trist cu relocarile astea in toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...