Sari la conținut

Ce Scuter Sa Imi Iau? `


SeegerKronteal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si eu am 15 ani shi mi-am luat un scuter shi mai misto...

 

Get over it..

 

Asteapta sa faci 16 shi dupa aia itzi iei scuter... pana atunci incearca sa faci altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti prea mic pentru asta ... mai asteapta si iti vei putea cumpara pt inceput una cu pedale ... apoi scuter ... shi pe la 18 moto

 

daca totusi nu asculti de sfaturi ... shi iti cumperi ... iati macar casca shi manusi ... nu merge prin centru ... shi respecta regulie de circulatie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dute si zi lu mami ca vrei un scooter dala marfa yaaha R1 ca prinde bine si am auzit eu ca e si aspirator de gagici. E f tare ala!! si dai ceata la orice stop si dak insisti iti pui si manele pe el si are loc si de subwoofer.

 

 

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce scuter imi recomandati? ceva pana in 70? ma dispera bicicleta....mi s-a luat de ea....plus ca in cartier sunt multi copii cu scutere si drq e mult mai misto decat cu bicicleta si nu mai a rabdare pana la 16 ani

 

poate ai probleme cu cititul da am scris mai sus:

 

pana in 70 milioane sunt doar kaakaturi de scutere, nici unu seper marfa shi beton pe deasupra :crack: :crack: :what:

fa rost de 150 milioane shi atunci o sa fii un gagiu beton :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack:

 

La 13 ani am umblat cu o bicicleta super-marfa.

 

R1 ai voie sa conduci doar daca-i pui si niste NOS, altfel nu are nici un farmec. :what: :what:

 

 

Te-as sfatui sa-ti cumperi ceva second hand...aprilia SR sau chiar peugeot speed fight 2(pe acest model am invatat sa "merg" si e foarte bun pentru un incepator)

 

 

@DMW

Nu trebuie sa-si cumpere neaparat nou :what:

Editat de Andreas_Krastl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am vazut scutere "lastunel" in ziar cu 30 si ceva de bulioane ... are 50 de cm3 dar e aspitarot de gagici :crack: . Yahammaha R1 e cam mare pt. tine... incearca suzuki hayabusa :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am vazut scutere "lastunel" in ziar cu 30 si ceva de bulioane ... are 50 de cm3 dar e aspitarot de gagici :crack: . Yahammaha R1 e cam mare pt. tine... incearca suzuki hayabusa :crack: .

Hayabusa este perfecta pt tine! Si daca te straduiesti nitel o gasesti si pe la vreo 69,5 bulioane, iti mai raman 500 000 sa-ti pui benzina pentru restu' vietii :what:

Si am uitat sa-ti spun, este misto, super super super misto. Nu are pedale! Si nici nu are gaura aia de tinut picioarele ca un scuter normal!

Editat de Prafuit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hayabusa este perfecta pt tine! Si daca te straduiesti nitel o gasesti si pe la vreo 69,5 bulioane, iti mai raman 500 000 sa-ti pui benzina pentru restu' vietii :what:

:what:

 

ia-ti un Aprilia SR 50, yamaha aerox 50, peugeot speedfight 2 sau jetforce.

oh... si cauta pe google imagini cu astea si vezi care-ti plac. cauta si R1 sau hayabusa sa vezi ce ai vrut tu sa iti iei :what: :crack: :crack: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am google-it hayabusa si R1.....sunt imense drq, imi place peugeot jetforce f mult de ala imi iau cu siguranta

eu mi-am facut mana putin (2-3 luni) pe o aprilia sr50

crek poti sa-ti iei un scuter decent.....pana in 70 mil

insa daca vrei sa fii peste "prietenii tai din cartier" cum ziceai tu, ca sunt multi cu scutere.....trebuie sa mai sapi putin in buzunar ..... cam pana la 3000 euro, poate si mai bine :what:

insa nici Yamaha Aerox , Aprilia sr50 , Peugeot Speed fight II (asta fuge oleaca :crack: ) Derbi 50 (daca ai bani) Malaguti F12 (scuteru' asta imi place la nebunie, da' nush de ce :crack: ) nu sunt rele..... si daca(,) cauti gasesti si altele....

cam astea ar fi primele variante la clasa 50 cmc (scutere)

 

termina draq cu R1 si busa.....ca tre sa ai experienta calumea pt ele....

apropo.....cate kg ai?? la 13 ani crezi ca esti in stare sa conduci un scuter??? (acu fara misto)

 

pS: ti-am cautat si poze ca sa nu te obosesti :what: ... da click pe numele la scuter si vezi poza...

pPs: si voi astia nu va mai bateti joc de el.......cu r1 si busa...... :crack:

 

man.....nu te lua dupa ei ...... o variata aprilia sr50 ar fi si Vmax-ul de la Yamaha :crack: sau ..... tomahawk (asta doar la comanda ) :what:

 

ai grija ce-ti alegi

bafta

roskat :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca aleg aprilia SR50, e super misto.... la 13 ani am....62 kg.... :crack: cam mult...aaa si multmesc mult ca ai cautat...si ca m-ai lamurit.....pacat ca nu sunt multi ca tine care au scris aici

si inaltimea???

mai mult conteaza inaltimea decat greutatea :what:

vezi cand il alegi....sa ajungi bine cu picioarele jos.....

 

te-ai uitat dupa tomahawk? :crack: :what:

 

pS: :what: sunt muuulti pe aici de 10 ori mai informati ca mine

da' ori nu posteaza, ori posteaza la misto :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...