Sari la conținut

Ce Scuter Sa Imi Iau? `


SeegerKronteal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator stress_L&P

de ce ma? esti mare, e bine! altii au 1.70 ca mine la 21 de ani!

 

in alta ordine de idei... un kawasaki zzr1400 sau un suzuki gsxr 1000, ambele 2006 sunt super-tari si super-misto si merg de la 14 ani ca au luat de la rar certificare de moped! si nu au pedale si nici gaura ca la scutere! :ok: si merg si mai tare si se aud si mai tare decat scuterele normale! o sa se ude gagicile cand o sa te vada!

 

 

p.s. stii unde s-o bagi in caz ca...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: :hug: hai ma lasa-ti baiatu sa isi ia scuter .

:P

 

ia-ti tati daca ai bani si crezi ca te potzi descurca cu el pe strazi si in trafic (ptr ca nu cred yo ca o sa mergi tu numai pe strazi laturalnice )

 

 

 

multaaaa baftaaaa ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca stiu unde s-o bag sper...nu am incercat....imi iau un scuter.....de moare fetele...ms de sfaturi

Mai bine iti iei un lant si un ghiul si o cutie de gel. De la alea macar nu mori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine iti iei un lant si un ghiul si o cutie de gel. De la alea macar nu mori.

buna poanta...doar...doar de ti-o respecta sfatu"...DUPA CE DAU MAMI&TATI 70 MIL PE UN SCOOTER OBLIGATORIU "DELIMITAT" SPECIAL PT DOMNU' GOE...VANZATORU ZAMBESTE SHI ISI ZICE IN SINEA LUI(DESIGUR DUPA CE S-A ASIGURAT CA CUMPARATORUL CUNOASTE LEGISLATIA SAU SE OBLIGA SA O INVETE :ok: :P )...INCA UN PROST!!! :hug:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg

Pai... tu nu ai varsta necesara sa conduci un scuter(adica raspunzi penal). Nu mai vorbim de maturitate. Scuterul, cat o fi el de mic nu e o jucarie cu care sa iti adaugi tu centimetri la p***, ii un lucru de care daca abuzezi poate sa-ti provoace serioase leziuni si chiar decesul. Uite aici un exemplu.

 

P.S. Stii ce fac supraveghetorii cu baietii care nu au fost la scoala de bune maniere? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu era cv de genu: Viitorii motociclisti sunt invitati sa ne intrebe orice ,....dar modificati drq ca sa stie lumea cu ce oameni are de-a face,....asa: Viitorii motociclisti sunt invitati sa ne intrebe orice iar noi facem misto de ei.....pai din tot topicul asta decat vreo 2 maxim m-au luat in serios.....asta pt ca nu stiu....rusine bah :hug: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, vad ca esti o cauza pierduta, cel putin temporar, da mai incerc o data.

 

"salut. eu am 13 ani, si as vrea sa imi cumpar un scuter ff misto...mai ales cum arata sa fie belea....nu cont cu pedale sau fara...si care e varsta minima pt fiecare adica si pt ala cu pedale si fara.....nu stiu nimic despre astea si vreau sa invat"

 

Asta ti-e intrebarea? :ok: :hug: Cu asta vrei tu sa fii luat in serios? Ce nu intelegi?

 

NU AI VOIE SA CONDUCI NIMIC CU MOTOR PE DRUMURILE PUBLICE, pentru ca esti un pericol pentru tine si pentru ceilalti participanti la trafic.

Now fuck off!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu era cv de genu: Viitorii motociclisti sunt invitati sa ne intrebe orice ,....dar modificati drq ca sa stie lumea cu ce oameni are de-a face,....asa: Viitorii motociclisti sunt invitati sa ne intrebe orice iar noi facem misto de ei.....pai din tot topicul asta decat vreo 2 maxim m-au luat in serios.....asta pt ca nu stiu....rusine bah :P :hug:

 

asa e cand vb pe forum ... iei in calcul si faptul ca unii te iau la misto ... la urma urmei si eu m-am distrat putin cu topicul asta :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e. As mai adauga ca eu de la 5 ani vreau motor, de cand am intrat la liceu am vrut scuter pentru ca mi-am dat seama ca in primul rand chiar daca am varsta necesara sa conduc asa ceva motor nu am nici o sansa(financiar). Acum am 20 de ani si abia mi-am cumparat un scuter pt a merge la muka cu el(acum nici bani de benzina nu mai am pt ca draciile astea consuma cam 2,8-3 la suta). Nici acum nu imi luam daca nu imi gaseam un loc de muka de precizat ca sunt la facultate in anul 1 si nici macar nu am avut eu toti banii.

 

De copii ca tine de bani gata sunt pline spitalele si puscariile.

 

ps:pana la varsta asta am mers pe bicicleta lui taicamio(una de pe vremea lu ceasca) iar cand m-am angajat acum un an la un patron neserios am muncit o vara de mi-am luat cate ceva pt mine printre care si o bicicleta dhl de aia cu 3 milioane. nici nu visam la scuter cu toate ca aveam 19 ani; de cand ma-m angajat cu un sal ceva mai bun si cu carte de munka abia atunci mi-a trecut prin cap ideea de scuter.

 

ps2: daca vrei sa aflii mai multe despre acest subiect intra pe topicul scooter mania si afli si acolo poveste primului meu scuter (e un post de genu:/index.php?showtopic=57888)

Editat de amirc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca vremurile vor veni cel mai probabil dupa ce termin facultatea(pt a merge la munka full time) insa Runnerul nu de grija duce lipsa ci de benzina. Gandeste-te ca am ajuns la concluzia ca nu merita delimitat nu pentru ca ar dauna motorului ci pt simplul fapt ca va consuma putin mai mult decat o face acum. Ce sa-i faci daca astia cand au proiectat motoarele in 2t nu s-au gandit si la buzunar.

 

ps:scuze pt offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati-l mai usor ca e copil. In concluzie: mai ai de asteptat 3 ani pana sa poti sa mergi cu ceva motorizat. Asa ca mai bine mai strange bani si iti iei atunci ceva mai bun. Sau (lucrul cel mai inteligent), astepti pana la 18 ani si iti iei chiar motocicleta ... nu scuter. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati-l mai usor ca e copil. In concluzie: mai ai de asteptat 3 ani pana sa poti sa mergi cu ceva motorizat. Asa ca mai bine mai strange bani si iti iei atunci ceva mai bun. Sau (lucrul cel mai inteligent), astepti pana la 18 ani si iti iei chiar motocicleta ... nu scuter. :lol:

ce tot aveti ma cu el? :ok: :hug:

dupa cum scrie gramatical, si exprimarea + 1,78 inaltimea si 62 kg => ca nu este chiar un "soarec din ala prost" ....... e un soricel :drink:

mai.......daca spui ca toti prietenii tai au scutere.......urcate pe unul de al lor.....si vezi daca poti sa mergi....1 km daca iti dau voie si ai unde.....

daca nu poti => ia-ti un moped (pagio ciao) sau altele......

daca totusi ai ambitie sa iti iei scuter....ia-ti unu de 49 cc si 2 caluti putere...... ca nici nu tre' inmatriculat, nici nu tre sa ai carnet pt ala ...... insa nush daca nu tre sa ai minim 14 ani sa conduci ala :P

mai vezi si tu legislatia ca am impresia ca nu ai voie sa conduci nimic daca n-ai 14 ani minim :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...