Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

http://www.easyparts.nl/showarticles_info/...o---Yamaha.html

 

Asta e cureaua (nu prea scrie nimic de X-kevlar, doar kevlar)...o sa-mi iau si role stock (5.5 grame) de la polini :P (sau sa-mi iau malossi :bigstar:) Deci nu e prea indicat sa-mi schimb cu un variator sport ca nu prea se inteleg nu? Asta ramane de vazut, cat pot sa storc din scuterul meu...al tau cat fuge? Si mai e inca o chestie pe care nu o inteleg...sunt 2 feluri de variatoare la ambele firme: la 40-50 euro si la 70-80. Care e diferenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu sa iti zic daca e indicat sa iti iei variator. Eu personal l'as lua numai impreuna cu ambreaj recomandat de aceeasi firma, ca sunt facute sa lucreze impreuna. Sunt satul de experiente pt. a vedea cu care merge CEL MAI bine. Cat despre cele 2 feluri...la Malossi de exemplu sunt piese Sport(mai ieftine) si piese Racing(mai scumpe). Al meu fuge 80-85(pe ceasul meu) in starea in care e acum, role usoare, curea foarte uzata :bigstar: , insa nu e vorba de viteza cat de demaraj si faptul ca asta nu mai patineaza asa de mult ca o curea normala. Aia de pe easyparts cred ca e din generatia veche...cauta pe www.malossi.com in catalog modelul tau si vei gasi X-Kevlar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat'o de la Scuter Centre cu 95ron fiind la reducere 20% in perioada decembrie-februarie. Pretul intreg este 113ron, la care mai adaugi 28-35ron transport ca ei lucreaza cu FanCurier, in schimb o primesti dupa o zi pe alta sigur. Eu am dat comanda la telefon insa poti da si pe PM aici http://www.pro-bike.ro/forums/Elemente-Tun...40&start=40

Editat de crettz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai aud o data de fancourier fac spume :bigstar:

 

si care e diferenta intre un variator stock si unul racing...prima ca are diametrul mai mare, dar asta nu inseamna ca tre sa schimbi si partea din fata cu elicele? Alta diferenta mai e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa diametru, cred ca are alta panta si e confectionat din materiale mai usoare. Nu prea mai ai ce schimba pt. ca el vine in pachet cu tot tacamu. Uite mai jos cam ce cuprinde...

 

post-13602-1199821920_thumb.jpg

Editat de crettz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai un personal message lasat de la mine la tine in profil...cauta pe-acolo si il gasesti.

 

aoleu cam scump :bigstar: mai bine raman cu asta stock...ca performante modifica mult? :P eu am ajuns la concluzia ca nu prea merita sa bagi atatia bani in scuter...sunt prea scumpe piesele pentru ce fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am aflat de curea: e X-kevlar, deci se potriveste perfect cu variatorul meu stock :bigstar:

 

Alta treaba ce vreau sa va intreb: eu am farul putin ciobit in partea de sus unde e curbat si are punctul minim, si toate urechiusele de prindere dupa carena si dupa far rupte. Il am prins cu silicon si vreau sa-l prind cu ceva solid, iar pe exterior vreau sa-l astup gaura cu chit(acum la exterior are banda izoliera pe margine - nu prea imi convine cum arata- sa nu se vada). Am vazut poza asta :P /index.php?...t&id=139671 si sunt curios cu ce se face farul asa? Il fac cu vopsea(prinde?) sau trebuie sa decupez in forma aia hartie autocolanta neagra(si daca da pe unde gasesc, de-aia de stickere :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am aflat de curea: e X-kevlar, deci se potriveste perfect cu variatorul meu stock :bigstar:

 

Alta treaba ce vreau sa va intreb: eu am farul putin ciobit in partea de sus unde e curbat si are punctul minim, si toate urechiusele de prindere dupa carena si dupa far rupte. Il am prins cu silicon si vreau sa-l prind cu ceva solid, iar pe exterior vreau sa-l astup gaura cu chit(acum la exterior are banda izoliera pe margine - nu prea imi convine cum arata- sa nu se vada). Am vazut poza asta :P /index.php?...t&id=139671 si sunt curios cu ce se face farul asa? Il fac cu vopsea(prinde?) sau trebuie sa decupez in forma aia hartie autocolanta neagra(si daca da pe unde gasesc, de-aia de stickere :lol:)

cu un sprai cu vopsea man...din banda izoler faci forma,dai cu vopsea,lasi sa se usuce 5 min si scoti banda :lol: ....si eu aveam pe stop si pe semnalizari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tine nu? Iese asa lucios? :P Lumina trece prin? :lol:

eu nici nu mai puteam sa scot vopseaua...am dat cu benzina,cu de toate... :bigstar: si nici nu trece lumina prin ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa stiu si eu: a mai laut icneva piese de pe easyparts.nl????

Sunt seriosi??

De seriosi..sint...insa face cam mult pachetul...aprox 1 luna..posta romana lasa de dorit..cred eu...pachetul care mi a venit acum citeva zile era cam...sifonat..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De seriosi..sint...insa face cam mult pachetul...aprox 1 luna..posta romana lasa de dorit..cred eu...pachetul care mi a venit acum citeva zile era cam...sifonat..bafta

Haha :bigstar: la mine a durat 3 saptamani si a venit pachetul facut praf,2 produse deteriorate,si i-am spus sa imi aduca respectivele produse din nou,fara alte taxe in afara de pretul lor,omul nu a mai raspuns,si am dat comanda pe scooter-center.com, mi le-a adus de pe scooter center,si ieri imi zice omu pe mess ca mi-a adus cele 2 produse :P acum sa vad ce fac cu ele :lol: bafta si nu va recomand easyparts,cel putin nu la cel care face comenzi,bine cunoscutul ma refer...stiti voi...ca altii nu cred ca mai sunt. Serviciul de Cacao ! Nu Recomand !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...