Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Acuma nu sunt piese caci numa de 2 zile s-a lansat... Intr-o saptamana 2 va fi plin de piese...

Acuma sti cum e... sunt o gramada de site-uri straine de piese scutere insa acest site are avantajul ca e din Romania adik costul de transport este undeva la 10 ron pe cand de pe un site strain ajunge in jur de 25 eu. Si ca si preturi are preturi bune... acuma depinde unele sunt mai ieftine ca si altundeva altele sunt mai scumpe.

Piesele sunt importate direct din italia si sunt originale.

Bine, vinde si piese de la firme mai putin cunoscute insa si preturile sunt mai mici!

In vreo o saptamana puteti da busna pe site si o sa gasiti o paleta larga de piese la un pret bun!

 

the_doctor_46 ziceai de anvelope. Pai la anvelope nu scrie nici o firma...si nu is chiar asa scumpe cum zici tu. de la rusi iei o anvelopa cu 80 ron si faci un burnout si deja vezi firele la guma(daca are de alea). Astea sunt anvelope bune caci stiu clienti f multumiti de ele. Iar dak vrei anvelope de firma(pirelli) pe 13' am vazut ceva expuse intr-un magazin in Cluj la 300 ron.

Oricum cine il stie pe Marius( al cui e site-ul) stie ca e un om de milioane si f de incredere si serios in distribuirea pieselor de scutere.

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are dreptate don' juan...unele sunt scumpe, dar unele sunt super ieftine: pistoni de exemplu...50 lei un piston RMS. Site-ul se adreseaza celor carora le-a bubuit ceva si nu prea au de unde lua (deci piese de schimb in general) nu pentru tuning. RMS e o marca super pentru piese de schimb :wink: si atat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma nu sunt piese caci numa de 2 zile s-a lansat... Intr-o saptamana 2 va fi plin de piese...

Acuma sti cum e... sunt o gramada de site-uri straine de piese scutere insa acest site are avantajul ca e din Romania adik costul de transport este undeva la 10 ron pe cand de pe un site strain ajunge in jur de 25 eu. Si ca si preturi are preturi bune... acuma depinde unele sunt mai ieftine ca si altundeva altele sunt mai scumpe.

Piesele sunt importate direct din italia si sunt originale.

Bine, vinde si piese de la firme mai putin cunoscute insa si preturile sunt mai mici!

In vreo o saptamana puteti da busna pe site si o sa gasiti o paleta larga de piese la un pret bun!

 

the_doctor_46 ziceai de anvelope. Pai la anvelope nu scrie nici o firma...si nu is chiar asa scumpe cum zici tu. de la rusi iei o anvelopa cu 80 ron si faci un burnout si deja vezi firele la guma(daca are de alea). Astea sunt anvelope bune caci stiu clienti f multumiti de ele. Iar dak vrei anvelope de firma(pirelli) pe 13' am vazut ceva expuse intr-un magazin in Cluj la 300 ron.

Oricum cine il stie pe Marius( al cui e site-ul) stie ca e un om de milioane si f de incredere si serios in distribuirea pieselor de scutere.

da' de unde 300 ron??

in italia e 30 euro bucata alde Michelin,Pirelli :P :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Michelin i 70 eu dak e original (si nu trebuie sa fie musai in italia)...

da oricum nu conteaza pentru noi romanii is bune si gumele ieftine care sa ne tina un an 2 (da Doamne) :P

mie mi-a cumparat taikmiu de la magazin Pirelli cu 30 euro...nu stiu de ce zici tu ca sunt 70 euro...in fine :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh na lasa... noi sa fim sanatosi. :P

.............................................................................................................................................................

Acuma pe mine ma framanta o alta chestie...

Nu stiu ce sa fac. Sa imi tunez scuterul acesta sau sa imi iau ceva mai mare? :wink:

Eu as miza pe ceva mai mare... insa nu is hotarat sa fie tot scuter(ceva de 125cc, 150cc), sau un motor de 125cc(aprilia rs125, etc). Toti o sa ziceti aprilia rs probabil, insa eu nu urmaresc doar senzatia ci si utilitatea,acuma no imi place si mie sa simt adrenalina la maxim dar eu zic ca si cu scuterul la 140, 150 o simti :makeout: .

Voi ce va-ti lua asa de terfelit prin oras???

...

Si nu uitati sa mai dati o vizita pe www.piese-scutere.ro caci deja sa mai updatat multe produse in catalog, poate o sa gasiti pise la preturi convenabile atunci cand aveti nevoie . Intr-o saptamana sper sa fie la zi catalogul cu de toate.

...

Si uitativa ca sunt si kituri de 70cc Top Performance la preturi f bune!!!(ca is cam cautate kiturile mari...)

Cius! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Acuma pe mine ma framanta o alta chestie...

Nu stiu ce sa fac. Sa imi tunez scuterul acesta sau sa imi iau ceva mai mare? :wink:

Eu as miza pe ceva mai mare... insa nu is hotarat sa fie tot scuter(ceva de 125cc, 150cc), sau un motor de 125cc(aprilia rs125, etc). Toti o sa ziceti aprilia rs probabil, insa eu nu urmaresc doar senzatia ci si utilitatea,acuma no imi place si mie sa simt adrenalina la maxim dar eu zic ca si cu scuterul la 140, 150 o simti :makeout: .

Voi ce va-ti lua asa de terfelit prin oras???

...

 

don' juan ... daca zici ca vrei de terfelit prin oras , si vrei utilitate ... in locul tau mi-as lua o Gilera Runner 125

140 - 150 ... io zic ca e cam mult pt un scuter de 125 stock ... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh na lasa... noi sa fim sanatosi. :P

.............................................................................................................................................................

Acuma pe mine ma framanta o alta chestie...

Nu stiu ce sa fac. Sa imi tunez scuterul acesta sau sa imi iau ceva mai mare? :wink:

Eu as miza pe ceva mai mare... insa nu is hotarat sa fie tot scuter(ceva de 125cc, 150cc), sau un motor de 125cc(aprilia rs125, etc). Toti o sa ziceti aprilia rs probabil, insa eu nu urmaresc doar senzatia ci si utilitatea,acuma no imi place si mie sa simt adrenalina la maxim dar eu zic ca si cu scuterul la 140, 150 o simti :makeout: .

Voi ce va-ti lua asa de terfelit prin oras???

...

Si nu uitati sa mai dati o vizita pe www.piese-scutere.ro caci deja sa mai updatat multe produse in catalog, poate o sa gasiti pise la preturi convenabile atunci cand aveti nevoie . Intr-o saptamana sper sa fie la zi catalogul cu de toate.

...

Si uitativa ca sunt si kituri de 70cc Top Performance la preturi f bune!!!(ca is cam cautate kiturile mari...)

Cius! :makeout:

si io tot asa am vrut sa fac, sa`mi tunez scuteru cam cat se poate dar pana la urma m`am razgandit si mi`am luat de 125. poti sa faci mai multe cu un 125 decat cu un scuter tunat. io unu nu as avea incredere intr`un scuter tunat la drum mai lung. si nu poti sa compari un motor de viteza cu un scuter :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credca o sa ma orientez spre un gilera runner. Ca am auzit ca is scutere fiabile...

M-ar interesa ceva de 125cc -150cc. Este asa ceva in 4 timpi??? ca astea in 4 timpi is mult mai fiabile decat cele in 2 t. si sunetul e mai frumos(cred).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credca o sa ma orientez spre un gilera runner. Ca am auzit ca is scutere fiabile...

M-ar interesa ceva de 125cc -150cc. Este asa ceva in 4 timpi??? ca astea in 4 timpi is mult mai fiabile decat cele in 2 t. si sunetul e mai frumos(cred).

da :wink: exista Runner de 125 in 4 timpi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat. Raman pe rs de 125cc. Bun fiabil si senzatie la maxim.

Acuma tre sa mai adun ceva bani...

daca dai de A mai bine iti iei ceva mai mare de 125 dar in 4 timpi. e mult mai fiabil, sunet mai frumos si chiar mai ieftin (125`urile sunt scumpe) :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede clar ca e o chinezarie...chiar si de la distanta caci te uiti la dimensiuni...e jumate cat jetforce-ul :makeout:

 

Sti tot chinezii au scos copie la iphone si se numeste cect iphone. cica e o copie perfecta dar e destul sa il ti in mana si simti cu joaca carcasa pe el. La fel si copia lui N95. Se vede de la distanta ca e chinezarie pura.

Partea buna a lucrurilor e pretul. Cand auzi pretul iti vine sa crezi ca esti in rai :makeout: si dupa ce l-ai achizitionat iti vine sa te impusti in co@!e :P

Doamne ajuta ca mai sunt si firme de calitate si la preturi acceptabile! :makeout:

Cius :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede clar ca e o chinezarie...chiar si de la distanta caci te uiti la dimensiuni...e jumate cat jetforce-ul :makeout:

 

Sti tot chinezii au scos copie la iphone si se numeste cect iphone. cica e o copie perfecta dar e destul sa il ti in mana si simti cu joaca carcasa pe el. La fel si copia lui N95. Se vede de la distanta ca e chinezarie pura.

Partea buna a lucrurilor e pretul. Cand auzi pretul iti vine sa crezi ca esti in rai :makeout: si dupa ce l-ai achizitionat iti vine sa te impusti in co@!e :P

Doamne ajuta ca mai sunt si firme de calitate si la preturi acceptabile! :makeout:

Cius :wink:

La aste kinezesti am observat mai nou ca numa fatza difera de la una la alta care seama cat de cat cu scutere gen:jet-force speedfight etc.. Spatele ii la fel la toate :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si bordul...nu conteaza de copie...toate sunt la fel...oricum sunt praf toate

La aste kinezesti am observat mai nou ca numa fatza difera de la una la alta care seama cat de cat cu scutere gen:jet-force speedfight etc.. Spatele ii la fel la toate :wink:

Editat de baietzii_ctl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo am vaz scuter care din fata era exact ca speedfightul 2...initial am ramas mask da cand lam auzit cum suna si am vaz ce ii joaca toate piesele am pufnit in ras...nu mai stiu ce marca era...Linea park da i cam penal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...