Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

sufletica felicitari si tie. :blbl: . ce categorii ati luat ?

Multam, multam. A+B :unsure: simplu.

Motor inca nu stiu cand, momentan sunt conservar :D

 

 

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

apropo clodius..iti rezista vopseaua care ai dat-o pe gatul de evacuare de la cilindru la toba?ca vreau sa fac si eu asta dar mie sa nu muncesc degeaba si sa tina o saptamana...

Tine ok pe toba, dar pe cotul de la evacuare o sa se umfle vopseaua. La mine nu a cazut inca, dar o sa repet operatiunea cand o sa am chef si timp. Nici nu m-am mai uitat la ea.

Deocamdata toba arata foarte bine, pt ca este un negru mat. Eu zic ca merita efortul.

Parca facusem si niste poze, dar nu le mai gasesc.

Asa arata inainte. Maine fac o poza sa vezi cum arata dupa.

post-34509-1215552247_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Am si eu un scooter Malaguti Crosser Cr1 , l-am luat ieri dar nu am nici un fel de act la el....

 

Intrbare : Se poate inmatricula ?...pot face rost de acte ?...

 

Am gasit pe un topic asta :

 

"la mine a fost problema ca nu aveam acte deloc pt scuter. tot adus din italia.

am fost la rar cu urmatoarele acte si a fost ok./

- contract vanzare cumparare (scrii un prieten pe contract de vanz cump, numai sa scrii seria scuterului)

- declaratie la notar (ceva de genul: declar pe propria raspundere ca am cumparat mopedul seria. ..... de la cutarescu etc.)

restul au fost prostii de platit la rar si cecuri nu mai retin exact

 

 

astea toate sunt pentru eliberarea cartii de identitate de catre RAR, de care vei avea nevoie pt inregistrare"

 

 

E ADEVARAT ??

 

Multumesc Anticipat !

Z

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Vladule :burnout:

 

pt cei care-si cumpara scuter fara acte sa n-aiba parte de ele ... 99% din scuterele fara acte sunt FURATE sper sa n-aveti parte de ele cum n-au avut fostii proprietari ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam, multam. A+B :D simplu.

Motor inca nu stiu cand, momentan sunt conservar :blbl:

 

 

 

Bafta! :burnout:

acum am luat B iar pt A sunt programat in august

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cum s'a intamplat Sufletelu' meu sa iei? Curcani ceva?! :burnout: Un pas inainte...te felicit pt. realizare insa mai ai un hop ca sa'l ajungi pe idolul tau :blbl: . Asa ca fiind mai mult decat incepator te astept cu un telefon poate vrei ceva lectii, momentan pe conserva. Apropo ce se mai aude cu Fordu'?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand si eu o casca...Nu stiu prea multe despre model. Cam asta scrie in interior pe ea: Made in Bergamo-Italy by Locatelli Helmets. Pret: Astept oferte...

Nu are nici o zgarietura...e ca noua.

Id: llg_90

 

............................................................................................................................................................................

Apropo si eu ma apuc de scoala de soferi...Si vreau ca masina de inceput sa imi aduc de afara un ford mondeo. Am vazut cam pe la 5000 eu cu motor diesel de 2.0tdci 116 CP si cam 130000 km in bord.

Mi se par masini bune fordurile astea. Are un var de al meu, si e destul de nervos, si are o stabilitate mult peste VW...

post-16160-1215611623_thumb.jpg

post-16160-1215611635_thumb.jpg

post-16160-1215611642_thumb.jpg

post-16160-1215611657_thumb.jpg

post-16160-1215611665_thumb.jpg

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca are vopseaua din fabrică sau este vopsită ulterior? Ce mărime este?

Imi pare rau dar nu stiu sa iti dau informatiile astea...

Insa stiu ca mie imi vine la fix pe cap. Si constitutia mea e de om solid cam la 80 kg si 1,75 inaltime. Deci poate te ajuta sa i deduci marimea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pare deloc a fi vopsita din fabrica.

Oricum, detaliile privind masa si inaltimea ta pt determinarea marimii castii sunt irelevante. Mai bine ti-ai masura circumferinta capului. Vezi pe louis.de instructiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scr33ky2000, super misto povestirea ta. Chiar mi-a placut. Cursivitate, subiect, imagini inserate exact unde trebuie si in numar destul de mare... Bravo ! :burnout:

 

 

hopaaa!! marinare bine ca te-am gasit.. offtopic mic.. o gazda buna ieftina cu baie in camera tv si frigider ....cunosti ?.. preferabil la 6o de roni seara :blbl:)

 

 

ATENTIE !!! TOTI SCUTERISTII CARE POT VENI MAINE!! vechi sau noi in club ORA 18-19 in dorobanti la terasa blue jack sa dam un mic interviu pentru viitoare revista de scutere ce va aparea luna viitoare publicata de catre motolife va rog sa ma anuntati.....pe mess.. skytech_sky id-ul sall all si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l si pe el ca-i mic si nu stie (nu ca eu as sti :P , da macar tac). Multam mult pentru promptitudine si poate ne onorezi cu prezenta pe la intalnirile intre scuteristi, asta daca mai ai Ludix-ul, daca mai merge si daca nu ai altceva mai bun de facut decat sa te intalnesti cu o gloata de scuteristi care le stiu pe toate :D Poate asculta de tine care ai mai multa experienta. Daca-i vezi cat de prudent conduc... :blbl:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :P ;)

 

 

 

 

SALUT !

 

 

 

UNDE SE GASESC DE VINZARE , SCUTER VENTO TRITON R4 ? :angryfire: CE PARERE AI DE ACEASTA MARCA DE SCUTERE ?

 

MULTUMESC ANTICIPAT PT RASPUNS :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca nu o sa ma probleme :blbl: .Oricum topicu' e deschis pt orice fel de discutii.

 

 

 

SALUT !

 

 

UNDE SE GASESTE DE VINZARE , SCUTER VENTO TRITON R4 ? :angryfire: CE PARERE AI DE ACEASTA MARCA DE SCUTERE ?

 

MULTUMESC ANTICIPAT PT RASPUNS :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT !

 

 

UNDE SE GASESTE DE VINZARE , SCUTER VENTO TRITON R4 ? :P CE PARERE AI DE ACEASTA MARCA DE SCUTERE ?

 

MULTUMESC ANTICIPAT PT RASPUNS :blbl:

Prea bune pentru tine, incearca sa nu umplii toata sectiunea Scooter Mania cu intrebarea asta!

 

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am spart de ras :P

 

 

 

 

deci ala cu sarpele e genial ...bine ca nu si`au dat alea chilotii jos sa se uite in pi.... sa vada daca e acolo :angryfire:

 

 

iar la al 2 lea ... imi place ce speriat-entuziasmate erau femeile :blbl:)

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...