Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Am si eu o problema:Filtru meu de aer are ulei[amestecata cu benzina(cred)].Are ceva?

Acolo sub cuiu ala din carburator este o supapa...mna aia e uzata si de aceia ai atata ulei amestecat cu benzina in filtru de aer...e prezent la mai toate scuterele care au peste 10000 km ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu i cu leduri si nici nu i gps :D , mie mi se pare ca i da un desing foarte tare :D , inca nu am dus pe nimeni pe scooter de cand am pus-o da nu cred ca o sa ii placa cand o sa ii intre in fundulet :ok: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc si eu o intamplare cel potin idioata care mi sa intamplat aseara.Mergeam linistit cu rieju meu de 50 knd ma opreste un cap de creta(politist).Vine nervos face semn sa opresc;opresc fara nici sa se prezinte imi cere actele la control;eu il intreb cu ce am gresit (mergeam regulamentar cu 45 casca nr tot ce trebuie);si de atunci i s-a pus pata si a inceput sa ma frece k ma duce la RAR sa-mi faca verificare k cica mere cu mai mult de 45 ,sa yo dau lui sa vada el cat merge ,ca ceva nu e in regula k nu-i de 50 cc chiar dak aveam toate actele in regula si m-a futut la cap 30 min fara sa gresesc cu nimik si chiar nu mi se pare normal;Si vroiam sa va intreb dak voi stiti legea acceea noua care spune k politia nu mai are voie sa te opreasca fara nici un motiv doar dak este vreo razie

PS scuze de roman :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bvo Zicku...sa ai grija de el.

 

Si in legatura cu politia...daca nu se prezinta, esti liber, nu esti obligat nici tu sa-i prezinti nimic. Si fara motiv - esti liber, doar ca unii au simtirea sa zica: control, probleme? Nu cum a zis ala. Si in nici un caz sa nu ii dai sa mearga cu el....si cel mai important: NU LUATI ACTELE IN ORIGINAL DUPA VOI. Eu le am numai copii, si sa vedeti ce copii :moto: gaurite, murdare, nu zice nimeni nimic. S-a intamplat de multe ori sa opreasca actele prietenilor pentru ca asa le-a venit pata. Eu il spurcam si plecam. App...era singur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolly....tu nu sti ce politie e in focsani :moto:

Esti cumva din focsani????????

 

stie cineva de unde pot gasi si eu drepturile conducatorilor da cu articole din decret chestii din astea eu am gasit ceva da nu are nici un articol din care este dat.Documentati-va :ok: si voi cu asta

Ce_drepturi_aveti_in_fata_organului_de_prevenire_si_control_rutier.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ajutati va rog si pe mine? :moto: raspundeti-mi si mie dak se potriveste bujia de la un sr50 pe injectie la unul pe carburator:( va rog mult ... am nevoie urgent:( ms

 

Am cartea de service in fata. Bujia poate fi la fel numai ca difera distanta din capatul ala unde da scanteia.. nu stiu cum ii zice... tre sa masori la carburatie tre sa fie de 0,6-0,7 mm, iar la injectie tre sa fie de 0,9 mm. Deci.. masoara distanta aia... inainte sa o pui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok::D am laut azi si traseul la B ...mai am vineri la A dupa care ma duc sa`mi iau plasticul :D:D:D

 

eu ieri am fost la prima ora de legislatie :D urmeaza inca cateva ore, examenu si am "atestat de legislatie rutiera" sau cum io mai zice.. :moto:) :D legal nene .. :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

einstein imi pare rau sa-ti zic....dar nu o sa fiu amendat. M-a oprit politia de nenumarate ori. In afara de cand m-a oprit la tara si a iesit scandal mare(din partea mea) nu au comentat nimic. Buletinul in original si atat. Acum tu oi fi un om ordonat, si nu zic - sunt si eu, dar mai linistit ca mine. Eu in permanenta mesteresc cate ceva la scuter. Asta + prostia celor de la pompa de benzina cand dau pe langa si imi uda toata bauliera rezulta niste acte foarte uzate. Spun asta pentru ca asa arata copile. Nu vreau sa pierd talonul original de italia si nici cel de inregistrare pentru ca e un milion. Asigurarea inca unul, legislatia inca unul...si asa cand se uzeaza schimba-le. Nu s-a luat nimeni de mine ca de ce nu am actele. Asta pentru ca respectuos cand mi le cer, le spun de la inceput ca sunt copii. Daca ceva nu e in regula merg acasa sa le iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le tin in portofel ca e prea full :D Le tin sub sa. La majoritatea statilor peco unde ma duc baga ala de-acolo benzina, si de amendat mai bine ma "amendeaza" decat sa i se puna lui pata si sa zica: "ia lasa-mi tu mie cursul tau de legislatie" sau "lasa-mi talonul" pentru ca asa vrea el. Deci NU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care stie de unde pot sa mi cumpar o pompa de ulei pt o vespa et2 ? cine poate sa ma indrume si pe mine plz ?

 

sau mai bine daca poate sa mi spuna cineva daca se gaseste separat tumburusul din imagine ... s-a rupt si nu am cum sa l lipesc

 

post-27268-1217525334_thumb.jpg

 

post-27268-1217525330_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...