Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Gata nu o sa mai fac topicuri mereu !! Va rog frumos sa ma scuzati nu am stiu regula forumului !! Acum am inteles !!

mai bine mai tarziu decat niciodata :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare! eu sunt GOUL.imi pare bine!sunt nou in comunitatea voastra.mi.am luat un scuter de curand si mi sa.a stricat claxonul.cine imi poate recomanda un mecanic bun sau un service cu preturi rezonabile?si mai am o nedumerire:beculetul de la ulei mi se aprinde cand accelerez mai brusc.am verificat rezervorul de ulei si mai are.un mecanic mi.a spus ca nu.i nici o problema ca este un fel de semnal pe care il da scuterul cand il fortezi...voi ce parere aveti?am un mbk nitro aka yamaha aerox..salutare si aveti grija cu ce aveti intre picioare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita`te si tu la claxon..sa nu fie un papuc.fir sarit/dezlipid , vezi poate il rezolvi singur.

Zici ca mai are ulei in rezervor , eu zic sa`l ti mereu aproape full cu ulei.

si nu ti se aprinde becu pt ca fortezi motoru , din cauza plecari de pe loc mai tare uleiul din rezervor se da pe "spate" , daia ti`am zis sa`l ti mereu "aproape" plin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita`te si tu la claxon..sa nu fie un papuc.fir sarit/dezlipid , vezi poate il rezolvi singur.

Zici ca mai are ulei in rezervor , eu zic sa`l ti mereu aproape full cu ulei.

si nu ti se aprinde becu pt ca fortezi motoru , din cauza plecari de pe loc mai tare uleiul din rezervor se da pe "spate" , daia ti`am zis sa`l ti mereu "aproape" plin

 

 

 

 

 

 

i see! multumesc pt sfaturi.atunci o sa ii cumpar niste ulei sa ii fac plinu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reverse......nush dc partea cu 30 la ora avea o oarecare inclinatzie spre mine da....in fine! Care stie unde pot sa gasesc xenoane cu tenta albastra fasa scurta si lunga si niste neoane!

nu ma ca tu prinzi 40 , daca avea vreo "inclinatie" stai linistit ca o sesizai de la departare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , sunt nou pe forumul vostru si as avea o rugaminte la voi , ce sa aleg intre Piaggio NRG si Kymco B&W50 ? va rog frumos , astept pareri de la voi .Tnx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , sunt nou pe forumul vostru si as avea o rugaminte la voi , ce sa aleg intre Piaggio NRG si Kymco B&W50 ? va rog frumos , astept pareri de la voi .Tnx

 

ce comparatie faci si tu... :drums:

Normal ca Piaggio NRG iti recomanda toti :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce comparatie faci si tu... :drums:

Normal ca Piaggio NRG iti recomanda toti :wave:

dar kymco este mai puternic , are si kw mai multi si nm mai mare ! acum ce draq sa iau ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uitati ce am am vazut eu azi. O jucarie care aduce a motocicleta desi e scuter .. am o poza pe ea sa va fac gelosi :drums:

 

motor 49 cu 4 viteze 60km/h in bord (cred k s-a rupt cablu k a mers prea tare :wave: )

va spun k atarge privirile imediat :X:X :(

 

 

STIE CAREVA MODELU ? (k marca sigur nu exista :clap: )

post-13217-1179951236_thumb.jpg

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are si pedale sau mi se pare mie?

 

Ce mai fac baietii? :drums:

 

Scuterache al meu are o "buba".Mi s-a rupt sau a sarit vreun arculet ceva de la butonul de semnalizare ca nu mai revine la pozitia initiala si are joc nu stiu cum sa explic.Se gasesc butoane din astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are si pedale sau mi se pare mie?

 

Ce mai fac baietii? :wave:

 

Scuterache al meu are o "buba".Mi s-a rupt sau a sarit vreun arculet ceva de la butonul de semnalizare ca nu mai revine la pozitia initiala si are joc nu stiu cum sa explic.Se gasesc butoane din astea?

pai daca a sarit(si sigur asa este) incerca sa`l desfaci si sa te uit la el. incearca si vei reusi :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uitati ce am am vazut eu azi. O jucarie care aduce a motocicleta desi e scuter .. am o poza pe ea sa va fac gelosi :drums:

 

motor 49 cu 4 viteze 60km/h in bord (cred k s-a rupt cablu k a mers prea tare :wave: )

va spun k atarge privirile imediat :X:X :(

STIE CAREVA MODELU ? (k marca sigur nu exista :clap: )

 

zici ca e o camila :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! vreau sa aflu ceva si nu stiu sigur.nu stiu ce lichid foloseste mbk.ul meu(aka yamaha aerox) pt racire.vreau sa stiu daca este apa sau este lichid special.l.am desfacut si pare apa dar vreau sa fiu sigur sa stiu ce ii pun...spuneti.mi si mie care stiti sau ce parere aveti.multumesc!salutare si aveti grija cu ce aveti intre picioare! :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are si pedale sau mi se pare mie?

 

Ce mai fac baietii? :wave:

 

Scuterache al meu are o "buba".Mi s-a rupt sau a sarit vreun arculet ceva de la butonul de semnalizare ca nu mai revine la pozitia initiala si are joc nu stiu cum sa explic.Se gasesc butoane din astea?

Aoleu Ovidik ce-i cu tine ma p`aici?Da ba si la mine e semnalu ala cam cu problem,dar revine in "neutral" daca il ajuti putin

 

salutare! vreau sa aflu ceva si nu stiu sigur.nu stiu ce lichid foloseste mbk.ul meu(aka yamaha aerox) pt racire.vreau sa stiu daca este apa sau este lichid special.l.am desfacut si pare apa dar vreau sa fiu sigur sa stiu ce ii pun...spuneti.mi si mie care stiti sau ce parere aveti.multumesc!salutare si aveti grija cu ce aveti intre picioare! :drums:

50% apa si 50% antigel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps.... Am casca, am si curs de legislatie facut, nu merg inca cu scuteru pt k nu este inregistrat. deci pot sa faci si eu parte din club, nu? ;:clap:

 

Salut. Nu este suficient sa ai casca, trebuie sa o si porti. Mai avem exemplare care nu poarta casca in cap ci pe scuter pe motiv ca le este cald ... DECI GATA! Toti dar absolut TOTI membrii CSR trebuie sa poarte casca si mai mult sa-si lase fitzele acasa, la intalnirile CSR si in excursiile CSR sa-si ia doar bunul simt.

 

Daca te incadrezi te asteptam cu drag! :(

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :wave: :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu este suficient sa ai casca, trebuie sa o si porti. Mai avem exemplare care nu poarta casca in cap ci pe scuter pe motiv ca le este cald ... DECI GATA! Toti dar absolut TOTI membrii CSR trebuie sa poarte casca si mai mult sa-si lase fitzele acasa, la intalnirile CSR si in excursiile CSR sa-si ia doar bunul simt.

 

Daca te incadrezi te asteptam cu drag! :(

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :wave: :drums:

Ooo Guru Csr`ului ai mai aparut p`aci ma? Ai inceput scoala de soferi?

 

 

 

Cand va deveni CSR legal? :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooo Guru Csr`ului ai mai aparut p`aci ma? Ai inceput scoala de soferi?

Cand va deveni CSR legal? :clap:

 

Salut. Mai eu cu pietonii nu mai discut ...

 

Tanjesti de prea mult timp la CBR-ul ala si nu se concretizeaza nimik ... :(

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :wave: :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos reverse!acum mi.a venit latceva in cap :( vreau sa.mi colorez scuterul un pic.un tuning vizual :clap: ....cine poate sa imi spuna si mie unde gasesc o vopsitorie sau un meserias bun cu preturi rezonabile sa nu ma usuce ca sunt si eu student :wave: . la motor se merita sa.l tunez/am auzit ca se comporta binisor nitro.ul...eu sunt incepator si nu vreau sa.mi iau motor inca :drums: va multumesc!respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uitati ce am am vazut eu azi. O jucarie care aduce a motocicleta desi e scuter .. am o poza pe ea sa va fac gelosi :drums:

 

motor 49 cu 4 viteze 60km/h in bord (cred k s-a rupt cablu k a mers prea tare :clap: )

va spun k atarge privirile imediat :X:X :P

STIE CAREVA MODELU ? (k marca sigur nu exista :( )

 

Noile modele de MOPED'uri... :) :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai eu cu pietonii nu mai discut ...

 

Tanjesti de prea mult timp la CBR-ul ala si nu se concretizeaza nimik ... :cheers:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :cheers: :cheers:

Ma nu stiu cum sa iti spun io am permis. Tu ce ai?

 

Nu tanjesc ma pentru nimic.Faza e ca pot sa merg cu orice 125cc.

 

Tot un trist ramai ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...