Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hihi am inceput scoala :ok: nu cred ca-mi mai iau scuter :moto: :ok:

 

2001589424527019551_th.jpg

2001554696228005239_th.jpg

2001574476910872510_th.jpg

2001512133344046609_th.jpg

Vad ca i-a trantit stickere si pe lateral :(

Mai se tureaza aiurea motoreta sau a reparat-o? :)

 

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,

 

Am si eu o intrebare.

Noi cei cu scuterele participam la marsul care va avea loc pe 12 aprilie?

 

Ar fi bine sa mergem deoarece avem si noi destule probleme(cam aceleasi cu motociclistii) in trafic.

 

Bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ai citit gandurile mihaiand

SR-urile noi , din cate am inteles nu mai au motoare Minarelli

Aerox-u are Minarelli :( =>> Aerox :ok:

 

Daca te referi la un SR model mai vechi ( gen, cum are Don'Juan )...eu zic , ca SR-u

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai noroc..

am o baterie de scuter 12V 4Ah...cand am adus`o era uscata..am completat`o cu acid,si o revenit ..tine curent mai mult de o saptamana(si cu muzica)...acu cateva zile am scos dopurile si am vz ca o cazut nivelu` de acid..

Cu ce sa completez?

ACID sau APA DISTILATA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti trebe A ca sa conduci un motor de 125 cm3?cei peste 50 de cm3 e A?va rog lamuriti-ma,unii mi-au zis ca imi trebe a1 la 125 cm3 unii au zis ca A

a1 frate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai noroc..

am o baterie de scuter 12V 4Ah...cand am adus`o era uscata..am completat`o cu acid,si o revenit ..tine curent mai mult de o saptamana(si cu muzica)...acu cateva zile am scos dopurile si am vz ca o cazut nivelu` de acid..

Cu ce sa completez?

ACID sau APA DISTILATA?

S-a mai discutat undeva in tot forumul asta... Se completeaza cu apa distilata.

 

 

Bafta! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are un top speed mai bun?sr 50 sau aerox,amandoua din stock si daca se poate si amandoua tunate dar tunate la fel

Daca au motor bun, intretinut cu ulei full syntetic si benzina calumea merg pana in 90, chiar si peste...iar dupa un tunning tot cam acolo merg amandoua(120-130)...vorbind de un full tunning.

Dupa modificari probabil aeroxul va fi mai sprintos de pe loc(este mai usor/mai scurt) insa SR-ul se intinde mai mult in viteza...

.................

Cat despre TZR is faine in design, insa la fiabilitate nu stau nici umpik mai bine decat rs-u sau derbi...toate sunt motorase in 2t care stau destul de prost la categoria fiabilitate...

Dintre cele care se pot conduce cu A1 honda cbr 125cc este cel mai fiabil fiind dotat cu un motor in 4t. Si scot si un sunet frumos fara paraieli :ok: .Dar designu imi place mai mult la RS sau TZR. Si Derbiul imi place mult.

 

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 00:58 -------------</small><br/>

S-a mai discutat undeva in tot forumul asta... Se completeaza cu apa distilata.

Bafta! :(

In bateria mea dupa un timp apa nu mai era distilata ci era maronie...asa ca o scosesi afara, spalasi bateria la robinet bine pe dinauntru, o lasasi 2 zile la uscat pe calorifer, dupa care bagasi acid si merge brici.

Inainte de a face aceste chestii un segment era mort desi avea apa "distilata" in el...scotea doar 10V bateria...Acuma dupa o spalatura interioara, scoate 12,19V. In principiu merge brici si nu se descarca asa repede...

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are un top speed mai bun?sr 50 sau aerox,amandoua din stock si daca se poate si amandoua tunate dar tunate la fel

 

eu sunt cu sr-ul :blbl: , apropo , mi-am adus scuterul de la reparat . Am asa :( Cilindru nou (cu piston cu tot ) capac de la cilindru nou , ambielaj nou , rulmenti noi , semeringuri noi ,bujie noua , fisha (nu e noua da sta bine :lol: ) pompa de apa , completa noua , garnituri noi , saboti de frana fata noi , role de la variator noi , curea noua , o sonda de apa (nu sunt chiar sigur daca e noua , dar merge :ok: , ii e noua scuterului meu :lol: ) si cel mai tare , un sticker Malossi :ok: :moto:

 

 

Eh , sunt in rodaj cu scuter din 97 :lol:

 

 

:) :guitar: :banpls: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...