Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

:ok: cum adica merge mai bine ?

Trage mult mai nervos...si merge si la deal la fel de tare cum merge pe drept...adik 80-83...dar numa amu de umpic de vreme de cand am inceput sa i dau si eu foja...pana acuma mergeam mai finut cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

are 5900 dar la first bike nu merge decat pe comanda si au niste preturi de te ia capul..ex saboti 120 ron..service scuter 32 ron adica enorm la first bike.. :ok:

Am eu o curea pt modelu ala de firstbike...mi-a adus-o cineva din ungaria asa pe moca si a zis ca mie buna si pe aprilia...dar nu imi e...e prea scurta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu actul de vanzare cumparare te duci la RAR si ii faci omologare individuala. Astfel obtii cartea de identitate a scuterului si poti sa-l inscrii legal. Pt mai multe detalii le poti da un telefon aici

 

Am si eu o intrebare: Daca scuterul este deja inmatriculat, care sunt procedurile? Trebuie sa parcurg aceeasi pasi ca la prima inmatriculare?

Multumesc

 

Deci merge numai cu actul de vanzare cumparare sa ma duc la RAR ? Cineva mia zis daca ma duc la ei numai cu actul de vanzare cumparare imi ia scuterul si nu mi-l da pana nu aduc toate actele original. Mie cam frica sa ma duc cu scuterul la ei, daca e asa dar nu prea cred. Oricum o sa le dau un tel mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o nelamuririe care e diferenta dintra yamaha aerox simplu si yamaha aerox mbk nitro?

:ok:

Nici nu exista asa ceva

exista :

-Yamaha Aerox

-MBK Nitro

 

Ambele sunt identice , difera doar ... numele ... gen : Opel si Vauxhall ( sau cum se scrie - in M.Britanie ) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o nelamuririe care e diferenta dintra yamaha aerox simplu si yamaha aerox mbk nitro?

 

 

 

aaa scuze dar sunt nou in lumea scuterelor...acum am alta intrebare,as gasi un aerox din 2005-2007 la 1000 de euro?daca nu cam la cat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...te=yamaha+aerox

Un scuter bun il iei intre 800-1200 eu. Fiind incepator sigur nu o sa sti alege unu bun si ieftin...vezi ca nu anii conteaza asa mult...mai rasfoieste forumul, iti va fi de folos sa il alegi, vino cu poze pe aici sa iti zicem o parere macar asa la aruncarea unui ochi pe pozele cu "norocosul" scuter.

Si cum ziceam anii is asa de forma...sunt scutere din 97-98 sa arate impecabil si sunt scutere din 2006 obosite /si arata vai de mama lor...dar pretinde mult pe el caci e din 2006...

Fiind incepator cauta pe cineva care are scuter de cel putin 1 an...si totusi el te va putea ajuta. Cauta unul caruia i drag scuterul, e pasionat de asa ceva, nu unul care si l-a luat sa aghete femei, ca ala nu sti nici cum arata bujia/ce sa il mai intrebi tu despre scutere :ok: ...

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut odata pe bikeshop cu numere de romania de 125 dar numai amintesc ce model era :ok:

Posibil sa fii vazut un BMW C1 :ok: Nu am mai vazut pe nicaieri e vanzare "hardtop" pentru scutere :moto:

BMW-C1.jpg

 

 

Bafta! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa fii vazut un BMW C1 :) Nu am mai vazut pe nicaieri e vanzare "hardtop" pentru scutere :guitar:

BMW-C1.jpg

Bafta! :(

Ia ca bmw-ul ala are si centura :ok: . Pai inca o obligatie din partea politistilor...centura de siguranta :moto: .

Pare confortabil...si iti da senzatia ca conduci o masina...(io mias inchipuii ca conduc un bolid...ceva sport stiu eu .:ok:

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia ca bmw-ul ala are si centura :( . Pai inca o obligatie din partea politistilor...centura de siguranta :ok: .

Pare confortabil...si iti da senzatia ca conduci o masina...(io mias inchipuii ca conduc un bolid...ceva sport stiu eu .:ok:

oare merge wheelie,stoppie cu el :moto: :) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...