Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Salutari din nou....am citit regulamentul si mi-se pare de mare bun simt....am casca Suomi, e inmatriculat ok, am talonul la mine....cat despre IMN cu acceptul si colaborarea voastra pot compune acel IMN...dar discutam detaliile la fatza locului.....

Duminca inteleg ca ne vedem la fantana de la circ...peeeerfect, stau la 2 min de locatzia precizata...

 

Sa salut cu respect si abia astept sa ne cunoastem....

 

 

PS: s-ar putea ca in locul meu sa vina nevasta-mea pe scooter pt ca si ea e pasionata si merge cu el...in cazul asta vin perpedes...deh, inca n-am invatzat sa mergem 2 pe scooter....dar promit ca voi fi acolo, prezent....;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari oameni buni...inca un nou venit in randurile scooteristilor de pe meleagurile noastre....am citit cu reala placere ce se scrie pe form si va asigur de implicarea mea in ceea ce priveste comunitatea scooteristilor.Va pot ajuta cu acel IMN....de ce sa copiem ceva facut....va propun sa facem noi 1 piesa reprezentativa.Pun la bataie cunostiintele mele in sunet si un studio profesional pt inregistrarea materialului.

 

Cu stima....asfalt uscat

 

Bine ai venit. Ne vedem duminica si discutam mai multe. Enjoy the forum on 2 wheels :bow:

 

--- Mesaj completat în 27 Mar 2008 12:40 -------------

Aha! Deci primiti si fete.... Dar fete incepatoare primiti la intalnirile de duminica? ;)

 

Bine ai venit. Discutam mai multe duminica la intalnire. Toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha! Deci primiti si fete.... Dar fete incepatoare primiti la intalnirile de duminica? :ok:

 

Normal ca primim si fete..mai ales incepatoare...doar incepatori am fost cu totii...si avem acest club ca sa ne invatam -ajutam..dar de ce nu intri tu la fete scuteriste ca sa te prezinti...ca sa vedem si noi ce fete mai au scutere prin Bucuresti?

Editat de o_kellu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, ieri si azi vreme faina pe la noi... Si toata ziulica m-am plimbat cu scuteru...am papat de 45 ron benzina...am scos un consum de 3-3,2% ...

Azi am observat ca din ce in ce mai bine merge scuterul...oare care e explicatia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, ieri si azi vreme faina pe la noi... Si toata ziulica m-am plimbat cu scuteru...am papat de 45 ron benzina...am scos un consum de 3-3,2% ...

Azi am observat ca din ce in ce mai bine merge scuterul...oare care e explicatia?

 

si la noi a fost bine... toata ziua motoreala!!! :huh: cred ca si scuterul simte ca vine insfarsit vara (de aia merge mai bine) :ok: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare, daca am un scuter si nare talon are numai actul de vanzare cumparare, el este inscris la mine la sat, dar vream sa ma duc la RCA ptr carte de indentitate, oare pot sa-i fac ? Platesc ceva mai mult. Vream sa fiu mai legal cu scuterul, merg zi de zi cu el. Scuterul e din italia, nare nici un fel de act decat contractul vanzare-cumparare, nu e furat, nu e furat nici din italia, e alta peveste cu el.

Am un talon care e copie dupa altul, numai serile sunt modificate, dar nu pot sa ma duc cu ala la RCA ca e de belea, e fals, il am asa de forma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine in sat ca orice sat poti inscri orice scuter, daca dai o dovada la notar ca nui furat si act vanzare-cumparare, dar problema e ca eu am inscris alt scuter nu acesta, tot malaguti, si iam luat nr, nu conteaza asa au facut multi. Dar am auzit la uni ca au pierdut talonul sau nu a avut si au facut la RCA dar nu prea am inteles bine, nu e vorba de bani, ca asa am bagat bani in scuter, dar vream act indentitate valabil, asigurare, itp. Daca nu merg asa cu el sunt uni si fara numar fara atestat fara acte si nu le mai e frica :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu actul de vanzare cumparare te duci la RAR si ii faci omologare individuala. Astfel obtii cartea de identitate a scuterului si poti sa-l inscrii legal. Pt mai multe detalii le poti da un telefon aici

 

Am si eu o intrebare: Daca scuterul este deja inmatriculat, care sunt procedurile? Trebuie sa parcurg aceeasi pasi ca la prima inmatriculare?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, ieri si azi vreme faina pe la noi... Si toata ziulica m-am plimbat cu scuteru...am papat de 45 ron benzina...am scos un consum de 3-3,2% ...

Azi am observat ca din ce in ce mai bine merge scuterul...oare care e explicatia?

:ok: cum adica merge mai bine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci curea de transmisie stie cineva unde gasesc....PT un first bike champion...patineaza cand plec.si scoate un sunet de te racaie pe creier :ok:..A si sa fie in buc

Te duci la un magazin First Bike si intrebi,cred ca poti sa cumperi si de la ei dar poate nu au preturi ok.Cati km ai cu scuterul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare: Daca scuterul este deja inmatriculat, care sunt procedurile? Trebuie sa parcurg aceeasi pasi ca la prima inmatriculare?

Multumesc

Am gasit pe cineva care scria: "treb sa te duci tu la primarie si sa faci radierea certif de inmatriculare si placute si sa mi dai adeverinta apoi pot eu sa inscriu scuterul la primaria de sector...ca fara adeverinta aia nu o pot inmatricula"

Aveti mai multe date despre lucrul acesta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 5900 dar la first bike nu merge decat pe comanda si au niste preturi de te ia capul..ex saboti 120 ron..service scuter 32 ron adica enorm la first bike.. :ok:

Daca nu cumperi de la ei macar intrebi ce dimensiuni are cureaua de transmisie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...